SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ruski Czołg w drodze na półmaraton

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 278658

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12971 Napisanych postów 20733 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607812
A ja widziałam naprawdę różne kategorie wagowe zarówno na zawodach jak i na treningach Widziałam przemiany osób, które się wzięły za siebie, które na pierwszym biegu ledwo truchtały a kilka miesięcy później miały kilkadziesiąt kg na minusie i spokojnie pokonywały dłuższe dystanse. Można - po prostu kwestia priorytetów, a przed wszystkim regularności. Jak ktoś ma zadyszkę po kilku minutach biegu to nie zmieni tego siedząc i nie trenując. Trzeba przyzwyczaić organizm, trzeba swoje wybiegać. Powoli, stopniowo, ale regularnie. Narzekanie, że nie ma postępów, jak się nie biega to tak jak narzekanie, że siła nie rośnie mimo, że ktoś od czasu do czasu machnie różową hantelką. Musi być odpowiedni trening, nastawiony na realizację celu, tak jest w każdej dyscyplinie. Samo się nie zrobi
Ja w sierpniu umierałam po przebiegnięciu niecałych 5km. Zaczęłam biegać regularnie, 3x w tygodniu, spokojnie i powoli. Stopniowo zwiększałam dystans. Najpierw się okazało, że potrafię przebiec 10km, później poszło 15km i w końcu ponad 20km


Zmieniony przez - Viki w dniu 2018-02-06 21:21:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Viki. Nikt nie mówi, że się nie da.
Pytanie mam, tyle tych przykładów podałaś, podobnych tu w dziale też było kilka. A ilu znasz/widziałaś/słyszałaś, którzy po kilku treningach ze sztangą robili przysiady z 200kg na plecach?
Ja znam jednego. Temu samemu kolesiowi po kilku miesiącach bieganie nadal jakoś nie idzie.
Do czego Twoim zdaniem jest predysponowany? Nadal z tym bieganiem powinien się bić?



Zmieniony przez - fanslaska w dniu 06/02/2018 21:31:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1768 Napisanych postów 4335 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1261544
Jest dobrze. Bałem się, że fan powie, że dam radę i żebym się nie poddawał bo jest postęp. Na szczęście nadal mnie motywuje

Viki dziękuję. Szczerze mówiąc myślałem, że Ty już lata biegasz Ja pół roku temu byłem w jeszcze gorszym stanie. We wrześniu umierałem po minucie biegu więc jakiś tam postęp jest. Wolniej mi to idzie niż Tobie ale ani waga ani regularność nie ta Nic to, trzeba kombinować nadal, i wyrywać czas na trening kiedy tylko się da.

Dzisiaj miałem trochę luźniej to i diety przypilnowałem, i rano pobiegałem 5km i wieczorem posilowałem się trochę z żelastwem:
przysiad 10x70, 10x90, 5x120, 5x140, 5x150, 5x160, 5x170
WL 20x20, 10x70, 5x90, 5x100, 5x100, 5x100, 5x100
MC sumo 5x120, 5x130, 5x140, 5x140, 5x140
superserie podciagania na drążku z pomocą + wyciskanie hantli siedząc 4/10x2x25, 4/10x2x25, 4/10x2x25, 4/10x2x25,
wyciskanie hantli za głową + uginanie lamaną na biceps 10x30/12x32, 10x30/12x32, 10x30/12x32,

Całość treningu siłowego w 58min a więc i poprawa kondycji się na coś przydaje,

Jutro bez szans na trening, caly dzień zawalony. Pojutrze też będzie ciężko


Zmieniony przez - ruski czołg w dniu 2018-02-06 21:45:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12971 Napisanych postów 20733 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607812
To zależy czego sam chce Chce być dobry/najlepszy w tym co robi to niech bierze się za to, do czego ma predyspozycje (w tym przypadku nie bieganie a ciężary).
A jeśli chce biegać, realizować jakieś plany i cele dzięki którym poczuje się lepiej to niech ciężko pracuje mimo przeciwności. Czasem progres w tym, co nam zupełnie nie idzie daje więcej satysfakcji niż to w czym jesteśmy dobrzy Ale żeby coś osiągnąć to trzeba być upartym, zawziętym, robić swoje i nie patrzeć na innych. Mistrzem biegania może nie zostanie, ale swoje słabości i ograniczenia może pokonać. Jak już wyżej napisałam kwestia priorytetów i podejścia. Albo robisz to w czym jesteś dobry, albo to co lubisz/chcesz niezależnie od predyspozycji. Najważniejsze żeby być zadowolonym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 1911 Wiek 46 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 22953
A co też się wypowiem Zawsze kibicuje ludziom którzy gonią za marzeniami i tak samo kibicuję Czołgowi w tym jego bieganiu. Tak mi podpowiada serce. Rozum natomiast podpowiada, że to Fan ma rację. Akurat ja biegałem dużo (jeszcze przed działalnością tutaj na forum). Mam ukończone kilka półmaratonów, jakieś dyszki, 50km po górach i 100km po górach (Kierat). Trenowałem w miarę solidnie. Swego czasu firma Salomon organizowała treningi w kilku miastach. Uczęszczałem na te treningi i miałem porównanie. Zawiązała nas się mała paczka kumpli i trenowaliśmy często razem. Na tych treningach od razu było widać kto jest predysponowany do biegania. Ja nie byłem Zawsze mi szło dużo gorzej. Sądzę, że Czołgu ma podobnie (tzn szczerze to ma dużo ciężej) i choćby wkładał w to mnóstwo energii zawsze będzie miał dużo trudniej ze względu na swoje gabaryty i predyspozycje. Niestety nie każdy ma predyspozycje do biegania. Mimo, że uważam, że dużo lepiej by zrobił Czołgowi trening siłowy + dieta + spacery i inne formy kardio niż bieganie to i tak kibicuję A potem Czołgu wracaj do sztangi

"If you want to spend hours at the gym every week that’s cool, you can.
Or you can focus a bit each day on only the most important and impactful exercises, so you still have plenty of time and energy left to get out there and enjoy LIFE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Viki
Najważniejsze żeby być zadowolonym

O. Łap szacuna za to.


Ps ktoś pamięta ile MaGor ważył na początku?


Ps2 czołgu, na mnie możesz liczyć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Acha. I co Viki, nie znasz drugiego takiego co?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12971 Napisanych postów 20733 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607812
Fans nie, nie znam
Adam to 50km i 100km po górach robi wrażenie, marzy mi się kiedyś coś takiego Ja wiem, że nie każdy ma predyspozycje do biegania, ale nie widzę przeszkód, żeby biegać i pokonywać SWOJE słabości, jeśli ktoś to lubi. Co innego, jak robimy coś dla konkretnych wyników, tu liczy się talent. Ale jak chcemy coś zrobić dla własnej satysfakcji to czemu nie? No ale ja jestem typem upartym jak osioł, jak coś postanowię to koniec, żadna siła nie nakłoni mnie to zmiany zdania i będę walczyć póki nie padnę

Czołgu no widzisz, jest postęp Jak ci zależy na tym bieganiu to rób swoje i nie narzekaj, efekty będą coraz lepsze.
A ja biegam dopiero 5 miesięcy, ale zawzięłam się na to i koniec
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2195 Napisanych postów 6175 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311187
Viki, dokładnie jak piszesz. Wystarczy na mnie popatrzeć...za lata świetlne nie zbliżę się nawet do wyników Fansa, ale nie przeszkadza mi to w znajdowaniu radości w treningu typowo siłowym. Ktoś powie - głupota. A mnie to rybka, co ktoś powie i jaki będzie miał ubaw z mojego dziennika, bo robię coś, co innym nie szkodzi, a mi daje mnóstwo frajdy. Także Czołg...rób, co lubisz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12134 Napisanych postów 30546 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131038
fanslaska
Viki
Najważniejsze żeby być zadowolonym
O. Łap szacuna za to.
Ps ktoś pamięta ile MaGor ważył na początku?
Ps2 czołgu, na mnie możesz liczyć
MaGor ważył w maju 2011 tylko 182kg,
odchudzał się u Gacy i w czerwcu 2012 ważył 92kg
a w marcu 2013 ważył 110kg. Przy tej wadze 10km biegał w 65 minut.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Codziennie krótki trening

Następny temat

Ogórkowy sezon konkursowy 2017

WHEY premium