SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początkująca 40-ka. Podsumowanie str. 48/ rok str. 70

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 74639

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 791 Wiek 51 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6631
Oglądałam dziś gryfy i nie wiem który kupić... są trzy długości:
1) 120 cm / 6 kg / długość uchwytu 73 cm
2) 155 cm / 7kg / długość uchwytu 93 cm
3) 175 cm / 8,5 kg / długość uchwytu 104 cm
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 9908 Wiek 51 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 178038
taki normalny gryf to minimum 15kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 791 Wiek 51 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6631
Kokosik
taki normalny gryf to minimum 15kg

Ło matko
a jaka długość?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 9908 Wiek 51 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 178038
powiedziałabym taka aby pomiędzy znacznikami było tak 80 cm, czyli damska olimpijka - ma to o znaczenie przy wyciskaniu na klatę
mój ulubiony sprzęt to eleiko - ale ja mam hopla na tym punkcie
popatrz sobie na stronie producenta jakie są długości, rodzaje gryfów

a jesli masz już jakieś obciążenia (na sztangę) w domu to szukaj takiego gryfu, który będzie miał średnicę taką abyś obciążenia mogła wykorzystać



Zmieniony przez - Kokosik w dniu 2013-10-31 08:49:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 791 Wiek 51 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6631
A jak będzie mniej ważył niż 15 kg? To bardzo źle?
No bo ja tyle co ty Kokosik, podnosić nie będę, nie dam rady
a chcę wykorzystać obciążenie które kupowałam na sztangielki
he he he...
Wyprzedziłaś mnie Kokosik

Zmieniony przez - Niniczka w dniu 2013-10-31 09:06:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 9908 Wiek 51 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 178038
Jak chcesz robisz przysiad i MC to z praktyki Ci powiem, że bardzo cięzko idzie na tych mniejszych/chudszych/lżejszych gryfach.
One z założenia są do uginań, prostowań ramion (ćwiczenia na bice, przedramiona).
Poza tym ważna jest szerokość pomiędzy kołnierzami (ta wewnętrzna szerokość sztangi). Tu powinnaś miec te minimum 80cm, bo inaczej cięzko się robi WL. Na tych lżejszych gryfach, które niejako z automaty są krótsze czasem niemożliwe jest złapanie gryfu na optymalną szerokość.
A może idź na jakąś lokalną siłkę (są darmowe jednorazówki) i obczaj jaki Ci najbardziej pasuje
I nie świruj. Ja też zaczynałam od obciążeń mniejszych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 146 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 7597
Kokosik - a czy ma tutaj znaczenie wzrost osoby? Tak się zastanawiam, bo wiadomo, że niska osoba ma inny rozstaw rąk niż wysoka. Ja na siłowni robię z krótkim gryfem, waży chyba 11 kg i mi taki odpowiada, ale mogę również źle robić :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 9908 Wiek 51 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 178038
wzrost jak wzrost ale długość ramion już na pewno
na zbyt krótkim gryfie (te lżejsze z reguły są któtsze) osoba z długimi ramionami może miec kłopot ze zrobieniem WL w szerokim chwycie
pamiętajmy, że szerokość chwytu ma znaczenie - inne mięśnie są aktywowane do pracy (przy szerokim chwycie głównie piersiowe, przy wąskim triceps)
Przy przysiadach też może mieć to znaczenie - są osoby, które nie chwycą gryfu wąsko, ze względu na słabe rozciągnięcie albo taką a nie inną budowę anatomiczną - popatrzcie na filmiki - faceci nieraz chwytają gryf tuż prze samych kołnierzach, mega szeroko

dlatego najlepiej na żywca na siłowni sprawdzić

Zmieniony przez - Kokosik w dniu 2013-10-31 09:48:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 791 Wiek 51 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6631
lol... Kokosik! To jest już taki profesjonalny sprzęt:
http://www.eleiko.pl/index.php/produkty/sztangi-gryfy/sztangi-podnoszenie-ciezarow/
podoba mi się bardzo ale chyba mi na niego nie stać
Jedno pocieszenie, że średnica jest też 28 mmm, tak jak moje obciążenie, aczkolwiek jak bym kupowała w przyszłości sztangę to chyba tylko tej firmy, wygląda bosko!
Ja właśnie tak zrobię, pójdę i popróbuję różnych gryfów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 9908 Wiek 51 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 178038
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[FIT]DT 86paulina

Następny temat

dieta- pomocy

WHEY premium