SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Panna_Kika/Blog/Chcieć to Moc

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 196557

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 10257 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42828
kobiety chca byc szczuplejsze, smuklejsze

No właśnie Ty jesteś dowodem, że nie wszystkie są takie porąbane .

Półmaraton w 1:57:11! :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 10257 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42828
I zmień tego awatara .

Półmaraton w 1:57:11! :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1513 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8457
Tak z ciekawosci, ile kg w woodchopperze uzywalas?

Ja naleze wiec do tych porabanych Ale rownoczesnie chce byc jedrna

Moge jesc maslo orzechowe albo migdalowe bez cukru? Ulozylam sobie diete mniej wiecej tak:
bialko, 150-160g every day
wegle zlozone, 140-150g (w tym np. rano i na obiad po 40-50g, reszta po ok. 20-25g w przekaskach np. z wheyem, ostatni posilek przed snem bialkowo-tluszczowy)
tluszcze 30-35g
wegle proste - w potreningowym ok. 20g (np. mleko albo kaszka, ryz bialy)

Potreningowy popijam tradycyjnie po silowym i po sciance?

2000kcal zajadam tylko w dniu treningu silowego, podczas scianki mam jesc 1800kcal?

Czyli jak mam wolne ok. 100kcal to moge wszamac czekoladke supergorzka z kawalkami skorki pomaranczowej albo garstke suszonych owocow? :)

Dwa razy tyg planuje tez tlusta rybke wprowadzic.

Owoce moge jesc np. 3 razy w tyg? Warzyw dalej nie uwzgledniac w bilansie czy moze "udostepnic" np. 100kcal jako ogol warzyw w ciagu dnia?

Trening to np. pon A, sr B, pt A, pon B, sr A...? Wiem czasem nie rozumiem, moze to przez przeziebienie (nos zapchany boli, gardlo tez sie odzywa, pije lipe, kupilam strepsils i czekam na pake od mamy :) )

Dziekuje Obliques za trening. Cieszysz sie, ze mnie przekabacilas? Obym tylko na tym nie utyla jak wiperzyk

PS: nie mam duzej pilki do cwiczen.

PS2: Teraz do mnie dotarlo! Gdzie bicek i tricek?


Zmieniony przez - Panna_Kika w dniu 2008-09-16 17:02:23

Zmieniony przez - Panna_Kika w dniu 2008-09-16 18:31:49

Zmieniony przez - Panna_Kika w dniu 2008-09-16 18:38:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
he he, ale to wychodzi za malo kalorii w tym ukladzie Same proporcje nie sa tak sztywne.
Powiedzmy bialka min 30%, wegli 30-40% i ok 30% tluszczu. Slowem tluszczu to bedziesz miala 2 razy wiecej(ok 60g) wegli tez miedzy 120-160g. Jak to w zyciu, będzie to wszystko fluktuowało.
Po treningu wykorzystaj mozliwosc zjedzenia owocu, to tez wegle i kalorie i akurat waniliowe białko z mlekiem i bananem to dobry potreningowy, lub zamiast mleka 100% sok z owoców.

Acha i pmietaj o rozgrzewce ogolnej i seriach na poszczegolne partie bo nie mas sie obijac i bedzie ciezko, miesnie maja pracowac.
Dla 8-12 powtorzen rozgrzewka 2 serie:
1. seria 5-8 ruchow 50% ciezaru z pierwszej serii treningowej
2. seria 4-6 ruchow 75% ciezaru
Dla mniej niz 8 powtorzen 3 serie
1. 5-6 50%
2. 3-4 75%
3. 2-3 90%

Mc masz klasyczne dlatego znajdz na internecie nauke jego wykonywania bys robila prawidlowo, to cwiczenie jest bardzo ciezkie, i normalnie czlowiek plynie.

Te 2000kcal to tylko w silowe czyli 3x w tygodniu, reszta nizej.
Tu juz nie ma cheatmeal wiec wliczaj takie wyskoki do bilansu.

Trudno, nie ma pilki to bedziesz robila na ziemi, Ja woodchoppera robilam 5kg ciezarkiem, ty tez gdzie sie da dawaj obciazenie. Jak sie da to postaraj sie dokupic sobie podwyzszenie do swojego stepa by mialo jakas wysokosc wieksza niz 5cm od ziemi

Fajnie ze sie decydujesz , wez pod uwage ze ukladasz sobie styl jedzenia jaki bedziesz mogla zawsze prowadzic, bo to bedzie juz na stale, wtedy bedziesz wiedziala ile jesc by nie tyc i ile sie ruszac by zaraz zchudnac - wszytsko w granicach rozsadku


Jak najbardziej mozesz nieslodzone maslo orzechowe jesc, mozesz wykorzystywac do slodzenia jak sobie robisz jakis deser te wszystkie paskudztwa
Na zielone warzywa nie zostawiaj sobie zapasu, na prawde ilosc kalorii ktore one dostarczaja i ilosc ktora musi organizm zuzyc zeby je strawic czynia je prawie "bezkalorycznymi"
Wlacz do swojej diety fasole jako jedno ze zrodel wegli (mam nadziej, ze cie nie peczy po nichOwoce mozesz jesc jako weglowodany, nie musisz mocno ograniczac.

No nie ma w treningu bic i tric nie bedziemy sie rozdrabniac
Oj musze isc dzieci kapac po treningu napisze reszte

Zmieniony przez - obliques w dniu 2008-09-16 22:16:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1513 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8457
Obliques, przyznam Ci sie szczerze, ze (jak mowi moj tatus) cykam sie czyli sie boje... Tych kalorii, przytycia, rozrostu nog... Naprawde bardzo bym chciala kupic mniejsze dzinsy czy odslonic brzuszek. Dlatego tez, pomimo strachu, sprobuje...Kiedy moge ocenic pierwsze efekty? Czy mozliwym jest, abym w pierwszych tygodniach troche utyla?

Dzis jem 130g wegli zlozonych, 116g banana, ok. 35g tluszczu oraz ok. 170g bialka co dalo lacznie 1940kcal

Warzywa zielone jem czesto (brokuly, szparagi, salata, fasolka szparagowa) wiec zostawie je w spokoju, nie wliczajac ich wartosci. Co z marchewka, pietruszka, selerem (taka surowka-mix, ok 150g), brukwia gotowana, kalarepa, kalafiorem? ich kcal i wegle wliczam?

Maslo migdalowe albo orzechowe kupie, bo potraktuje to jako mile urozmaicenie np. na kanapce i jako zrodlo tluszczu

Cheat meal bedzie wlicany jak cos, pewnie raz-dwa razy w miesiacu wybierzemy sie z moim lubym zjesc cos na miescie, najwyzej poobcinac reszte kcal w ciagu dnia Poza tym ciastko/lod bedzie najwyzej raz w tyg, obzerac sie nie bede

Po fasolce mam wzdecia ale mam tez espumisan Moze byc soczewica/cieciorka?

Z bicem i tricem mnie zaskoczylas, rece to moja ulubiona cwiczebna czesc ciala

Tak na marginesie zaziebilam sie... W sobote jedziemy do Portland na skalki poki zapowiadaja sloneczna pogode. Musze sie wykurowac. Caly pokoj pachnie (smierdzi...?) olejkiem do inchalacji, ktorym kropie chusteczki, lipa juz mi sie uszami wylewa. Wczoraj zjadlam tez z 7-8 zabkow czsonku pieczonego

Bedzie pila, luby mi kupi Az trudno uwierzyc, ze sie zgodzil Musze tylko troche poczekac, ale bedzie

Po sciance tez mam wypic wheya z weglami prostymi, np. 200ml mleka albo banan czy kaszka?

Jak zwiekszac ilosc interwalow? Mam po treningu B 15min, czyli np. 1min skakanki, 2min hula/stepperka, podczas nastepnego treningu dodac kolejny interwal? Aha, i czas nie musi byc tak skrupulatnie liczony? Trudno skakac i sprawdzac czas ;)

Napisalas, ze trening bedzie ciezki, ja sie juz tego boje... Mam nadzieje, ze nie bedzie rownoczesnie zbyt dlugi

Za jakies 30min wyruszam do garazowni na trening, wrazenia opisze jak skoncze :)



Zmieniony przez - Panna_Kika w dniu 2008-09-17 09:01:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 10257 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42828
Co z marchewka, pietruszka, selerem (taka surowka-mix, ok 150g), brukwia gotowana, kalarepa, kalafiorem? ich kcal i wegle wliczam?

Nigdy się nie nauczysz, co?

Co do cheat meal, pamiętaj, że skok insuliny to zawsze problem przy redukcji, więc dobrze unikać albo wspomagać się błonnikiem i tłuszczem w takich sytuacjach. Jest też coś takiego jak "Cheaters Relief", ale nie testowałem.

Półmaraton w 1:57:11! :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 892 Wiek 44 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8957
że skok insuliny to zawsze problem przy redukcji, więc dobrze unikać albo wspomagać się błonnikiem i tłuszczem w takich sytuacjach. Jest też coś takiego jak "Cheaters Relief", ale nie testowałem.

rozwin, prosze :)

Trafiłam obok? Tam był mój cel.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 10257 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42828
Ale co dokładnie chciałabyś wiedzieć? Błonnik i tłuszcz obniżają IG posiłków, co powoduje mniejszy skok insuliny. Co znaczy, że jeśli jesz coś słodkiego, to fajnie jak ma błonnik i jest tłuste. Z perspektywy kcal oczywiście dużo lepszym rozwiązaniem jest błonnik. W znacznym uproszczeniu zjadasz dużo szpinaku, a potem zagryzasz sobie pszenną bułką z dżemem i jest OK .

Zmieniony przez - radosuaf w dniu 2008-09-17 09:22:27

Półmaraton w 1:57:11! :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 892 Wiek 44 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8957
z tym tluszzem to mi troche nie pasuje, blonnik i inne o niski im faktycznie obniza, bialko tez obniza ogolnie wypadkowa posilku, ale tluszcz? mi to sie zawsze wydawalo ze wysokie ig+tluszcz=oponka :)

Trafiłam obok? Tam był mój cel.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Grupa krwi a cwiczenia i przyrost masy

Następny temat

Trening Split. Proszę o uwagi i komentarze.

WHEY premium