SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA VOL. 17

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 224689

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 222 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2263
Panowie, zawsze pije bezposrednio po treningu carbo+białko a konkretnie wpc, czy lepiej jednak sprawdzi się izolat? bo zastanawiam się nad kupnem i stosowaniem tylko po treningu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 160 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3355
Czy ma jakiś sens stosowanie rano do owsianki całych ziaren siemienia lnianego lub sezamu? Wiem, że powinno się je mielić ale niestety nie posiadam młynka i sypię zawsze łyżkę albo jednym albo drugich nasion. Czy w ten sposób wykorzystuję ich właściwości czy tylko jem i wydalam?

I drugie pytanie czy te filety z makreli w sosie pomidorowym są dobre? Najlepsze jakie znalazłem na półce z konserwami duży procent ryby, w sosie a nie w oleju i bez zbędnych konserwantów, ulepszaczy. Planuję to wcinać od czasu do czasu jako przekąskę z warzywami czy też jakimiś produktami pełnoziarnistymi.



Wartość energetyczna w 100 g: 181,00 kcal
Białko w 100 g: 13,60 g
Węglowodany w 100 g: 2,30 g
Tłuszcz w 100 g: 13,00 g

Myślałem też aby szamać taką konserwę czasem przed snem jako zamiennik twarogu, dobry pomysł? W końcu tłuszcz i węgle.

Zmieniony przez - Ejber w dniu 2014-12-04 04:20:04

<--------Jeśli pomogłem SOG :)
http://www.sfd.pl/Najprostsza_zupa/krem_na_świecie!-t1061270.html
"Amat vitoria curam"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1290 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 14100
co do siemienia to raczej nie widze przeszkód

Piękno jest w prostocie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 2237 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14236
Nie zmielone siemie jest czymś w rodzaju błonnika w przewodzie pokarmowym, stanowi osłone dla żołądka, dobrze wypełnia jelita jednak nie jest wykorzystywany jako składnik pokarmowy. Aby był strawiony musi być zmielony/ pogryziony/ nadgryziony,
Co do konserwy, nie jestem dobrym technologiem żywności więc się nie wypowiem, ale obawiałbym się że ten sos jest tłusty i co najgorsza użyto do niego słabego rodzaju tłuszczu.
Jako ciekawostkę powiem Ci że kupiłem kiedyś filet śledziwy w puszce- jeden w oleju, drugi w pomidorach. I ten w pomidorach był zalany tylko tymi pomidorami, jednak jak go ścisnąłem widelcem wyciekał z niego olej, jak z tego w oleju- może robią tylko w oleju, a jak było zapotrzebowanie na takie w pomidorach, przełożyli je do innych puszek i nalali jakiegoś sosu. Co przetworzone to mistyczne w naszym kraju. Pozdro600

ps. część tego siemienia pewnie ulegnie strawieniu, jednak mniejszy % niż po zmieleniu.

Zmieniony przez - drakon707 w dniu 2014-12-04 10:28:42

"Żółty ser tam wrzuciłeś ?
Może jeszcze narkotyki zacznij zażywać ? "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Staraj się bazować na świeżych rybach, czasami wędzone a w ostateczności puszki.

Siemię lniane w całości na poprawę perystaltyki jelit. Nie wliczaj go w bilans.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 886 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 29676
a dlaczego ma nie wliczać tego siemia do bilansu?

"idz wyprostowany wśród tych co idą na kolanach".
Z.Herbert

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
logiczne ile może mieć łyżka siema kcal ? 20-30 to max
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Dlatego, że całe ziarna nie zostaną strawione przez organizm. Masz wyjaśnione wyżej.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 886 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 29676
10g ma 50kcl ja jem 10g do śniadania i 10g do posiłków obiadowych w sumie 100kcl to zawsze coś. A co do strawienia to nie zauważyłem (nie to że oglądam codziennie :) ) by w moim kale byl jakiś nadmiar niestrawionych ziaren.

"idz wyprostowany wśród tych co idą na kolanach".
Z.Herbert

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Przyjrzyj się dokładniej Jak chcesz to wliczaj. Różnicy to nie zrobi.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Masa dla 74 kg chłopka

Następny temat

Pierwsza dieta na masę

WHEY premium