SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA VOL. 17

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 223819

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
można przyjąć że tyle byś nie miał problemów żołądkowych o ile takie po tłuszczu miewasz, ja po roślinnym np tak, boczku mogę zjeść i pół kilo i nic.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 188 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2256
Mam prośbę o potwierdzenie lub zanegowanie czy dobrze kombinuję. Po 3 miesiącach pierwszej kontrolowanej masy zauważyłem minimalne zmiany na niekorzyść w sylwetce. (Obecnie michę mam na 3290kcal, B220, W400, T90, ale chyba troszkę za dużo). Jestem endomorfikiem (o ile ten podział jest jeszcze uznawany za aktualny). Przed tą „masą” byłem na długiej, rocznej redukcji (130kg->90kg).
Chciałbym spróbować wprowadzić rotację węglowodanami z podziałem na:
HC – B220, W425, T60 (3120kcal) – trening siłowy FBW – 3x w tygodniu
MC – B220, W325, T90 (2990kcal) – boks – 2x w tyg
LC – B220, W250, T120 (2960kcal) – DNT – 2x w tyg
Moje główne pytanie czy taki podział ma sens? Poczytałem trochę i ludzie stosują różne proporcje W i T. Czy takie na początek będą ok, czy coś lepiej poprawić ? Z góry dzięki za odp. i wskazówki!
Ps. Jeśli ma ktoś linki do jakichś sprawdzonych artykułów o CC to będę wdzięczny również!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
Możesz polecieć tak jak piszesz, osobiście u osób z tendencją do podlewania stosuję często jeden dzień w tygodniu z węglami obciętymi powiedzmy drastycznie - ograniczonymi np do 100g ryżu w obiedzie.

Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2015-02-26 10:32:02

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 188 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2256
Dziękuje za odp. Spróbuję tak zrobić, te 2 DNT u mnie sa troszkę naciągane, bo często w 1 dniu albo biegam, albo robię "uczciwy" basen, a w całkiem nietreningowym mogę polecieć z W tak jak piszesz - blisko 0.

Nadrabiac to tłuszczami, czy tego jednego dnia kcal zostawić niżej ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 932

A więc jakie są minusy robienia cardio na redukcji w zakresie 65-75% tętna przez powiedzmy 2h?



Zmieniony przez - bojar33 w dniu 2015-02-26 11:12:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 246 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1871
bojar33

A więc jakie są minusy robienia cardio na redukcji w zakresie 65-75% tętna przez powiedzmy 2h?

Zmieniony przez - bojar33 w dniu 2015-02-26 11:12:13

A wykresów to nie nauczyliśmy się odczytywać? ;p
Jak widać po 1h jest już dosyć wysoki poziom spalonej glukozy, po dwóch godzinach mogłoby być ryzyko katabolizmu - organizm mógłby zacząć po części czerpać energie z mięśni. Zależy to tez ile masz BF, osoba z niską wartością Bodyfatu po 2 godzinach mogłaby o to się już zamartwiać. Stąd poleca się korzystać z BCAA jeżeli planujesz aż takie wysiłki na redukcji.
Generalnie nie widzę aż takiego sensu biegania po 2h, najlepszą opcją i złotym środkiem zawsze będzie trening siłowy na dużych ciężarach, żeby stymulować mięśnie. Nie rób czasem błędu jakiego popełnia część ludzi, która myśli że na redukcji unikamy ciężkich ciężarów i podnosimy lekkie hantelki i robimy nimi po 30 powtórzeń. Robimy trening typu FBW - czyli całe ciało, niech trwa on około godzinkę, ma to być trening siłowy, czyli 4-5 serii po 4-6 powtórzeń. I po takim treningu możemy wskoczyć na bieżnie jak komuś za mało i biegamy po 30min max, i to już wystarczy bo to i tak duży wysiłek sumując trening siłowy wraz z bieganiem na bieżni. Ogólnie, ważna jest dieta przy spalaniu tłuszczu, jak ktoś ma szybki metabolizm i nie ma pieniedzy na siłke to może też spalić fat nawet robiąc tabatę po 5 min 3x w tyg i jak ma deficyt kaloryczny, nie ma opcji żeby nie gubił smalcu (mówie z autopsji).
Wracając tez do wykresu, czasem żebyś nie myślał o bieganiu na czczo przez taki czas, zainteresuj się bcaa jak masz w planie takie hardkorowe wysiłki, chyba ze nie zalezy Ci na miesniach. Choć pewnie zaraz ktoś napiszę że po 2h jeszcze mięśnie się nie palą, będzie to możliwe bo tak jak pisałem wszystko zalezy od poziomu % bf.


Zmieniony przez - gobbi w dniu 2015-02-26 11:53:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
JamesEnlightened
Dziękuje za odp. Spróbuję tak zrobić, te 2 DNT u mnie sa troszkę naciągane, bo często w 1 dniu albo biegam, albo robię "uczciwy" basen, a w całkiem nietreningowym mogę polecieć z W tak jak piszesz - blisko 0.

Nadrabiac to tłuszczami, czy tego jednego dnia kcal zostawić niżej ?


zostaw niżej, niech flaki też poodpoczywają przy niedzieli.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Usunięty przez Koniu151 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 932
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
poczytaj w odpowiednim dziale o strategii budowania planu treningowego przy długofalowej redukcji. To dział Odżywianie.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Usunięty przez Koniu151 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 932
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Masa dla 74 kg chłopka

Następny temat

Pierwsza dieta na masę

WHEY premium