SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mikers - From zero to... << str 55, 95 >>

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 87472

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Mnie znowu uczono, że dolnego brzucha powinna iść

Mikołaj, to Ty taki opalony na tym drążku wywijasz? Za rok Ty będziesz tak śmigał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1389 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36311
Armstrong- wydaje mi się, że podciąganie sztangi do klatki to trochę inne ćwiczenie niż wiosłowanie sztangą, profil pana Janka na youtube zwiedziłem i na to ćwiczenie też natrafiłem
Adam - musieliby mnie w solarium zamknąć i zostawić na noc, żebym się tak przyrumienił polemizowałbym co do tego roku, ale może kiedyś, jak już masa będzie i priorytetem będzie siła i wytrzymałość?

miejsce-na-nowy-dziennik

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 535 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10418
przy wiośle sztanha ma praktycznie iść po udach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 470 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15412
Możliwe, że podciąganie sztangi w opadzie to inne ćwiczenie niż wiosłowanie sztangą w opadzie Ja osobiście robię podchwytem i tak właśnie jak mówi shager po biodrze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1389 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36311
21.08.2012
Po wczorajszym treningu nie odczuwam jakoś domsów, jedynie ostatkami trzymają się mnie jeszcze łydki po piątku (ale na szczęście już przechodzi). Mimo to, wydaje mi się, że trening był udany (czy rzeczywiście- nie wiem, bo technika dalej nie została oceniona )

Czekała mnie natomiast miła niespodzianka- sąsiedzi z góry wrócili ze Stanów i dostałem breloczek z Washingtonu, i Peanut Butter Jif- Extra Crunchy Wartości na 100g: kcal- 594, B- 22, T- 50 (w tym 7g nasyconych i 0 trans), W- 25 (w tym cukry 9g, błonnik 6g). Nie może się zmarnować

Trening

W poszukiwaniu czucia mięśniowego
Dzień 2, tydzień 3
Partie: Klatka, Brzuch
Start- 11:54, Koniec- 12:46
1. Wyciskanie sztangielkami na skosie + - RAMPA 12
-10kg f
-12kg
-15kg
-17kg x 7 powtórzeń f
-10kg
Wydaje mi się, że technika jest nie najgorsza, skupiłem się na pracy mięśni piersiowych, dobrze czułem klatę. No i poprawiłem się z zeszłego tygodnia, piętnastki weszły nawet dość lekko







2. Rozpiętki na skosie + - RAMPA 12
-5kg f
-7kg
-8kgf
-10kg x 6 powtórzeń
-5kg x 20 powtórzeń
Rozpiętki na skosie pozostają na miejscu drugim, ale znowu wprowadziłem małe zmiany- rampa 12 zamiast 20- tak mi wygodniej. Wydaje mi się, że fajnie weszły, ale nie zdziwię się, jeśli znowu okaże się, że źle układałem/prowadziłem ręce.







3. Wyciskanie sztangi na ławce poziomej - RAMPA 12
-30kg
-35kg
-40kg x 8 powtórzeń
-25kg x dużo
Dziś bez filmiku, nie wiedziałem gdzie by dać komórkę. Mimo to, klatkę nieźle czułem a ostatnią serię robiłem bez asekuracji, także do 9 powtórzenia wolałem nie podchodzić.

4. Chest Dips - 3xMAX
-f
-f
-x
Ciężko. Nazwałbym to raczej 'podejściem do chestów' niż ich wykonaniem. Głowa nie wiadomo gdzie się chowa, o plecach praktycznie zapomniałem. Nie wydaje mi się, żebym czuł klatkę.







5. Pompki - 3xMAX
-8 powtórzeń
-5 powtórzeń
-5 powtórzeń
Jak zawsze

Unoszenie bioder + spięcia na ławeczce
Ognień.

Dieta



Omlet śniadaniowy (dzisiaj perfekcyjnie obrócony w 1 kawałku przy użyciu talerza )


Wnioski/Pytania/Inne
Poproszę o ocenę techniki, zarówno z wczoraj jak i z dzisiaj

Wieczór pod znakiem gitary


miejsce-na-nowy-dziennik

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Mc- sztanga pół metra od ciała, zacznij od ciągnięcia jej cały czas po nogach. Ruch taki, jakbyś miał zrobić fikołka z półobrotem do tyłu i upaść na głowę.

UWAGA NIE TYLKO DO CIEBIE I NIE TYLKO DO TEGO ĆWICZENIA: nie kopiujcie planów od zaawansowanych. Jak ktoś robi mc na 180 kg, to potem zrzuca 40 kg żeby zrobić regres, a jak się decyduje na drugi i zrzucenie kolejnych 40 kg, to kończy na 100 kg... Robienie regresów na 30-40 kg nie ma NAJMNIEJSZEGO sensu.


Wiosło- nie wiem do końca co chciałeś zrobić, ale wyszło Ci coś pomiędzy narciarzem i wiosłowaniem jednorącz. Wrzuć sobie do planu wiosło jednorącz i rób wiosło ciągnąć je po nogach

DD- masz mieć proste nogi, a nie zgięte w kolanach. Zmniejsz ciężar




Skos hantlami: nie wierzę, że czułeś klatkę, niemal wszystko szło z tricepsa. Łokcie prowadź jeszcze bardziej "w stronę ucha", naciągnij mięsień i rób 1/3 ruchu co teraz, z tym, że hantle mają iść do środka, a nie do góry

W rozpiętkach uciekają Ci nadgarstki.


Dipsy- bardzo mądrze, jedno z cięższych ćwiczeń, w którym masz problemy z ilością repów dawać na sam koniec
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Co do umiejscowienia dipsów w treningu po dwóch wyciskaniach to zostałem już uprzedzony przez Panadarka, ale jakbyś jednak chciał je zostawić tam gdzie są, to daj jakąś ławeczkę pod nogi i spróbuj robić je z pomocą. Chociaż tak fajnego ćwiczenia nie traktowałbym po macoszemu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4692 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22077
Pandarek - dobrze że mówisz co jest źle ale przy tym MC w jego wykonaniu. Początkowa faza ruchu u Mikersa, według mnie jednak nie jest najgorsza. Sztanga na pewno nie jest pół metra od ciała Do dalszej części to faktycznie robi to jakoś nietypowo.
Możliwe że zbyt lekki ciężar i chce robić za dobrze, nie wiedząc że przez to kaleczy momentami technikę.

Poza tym to się nie wypowiadam, bo sam pewnie robię podobne błędy jednak Będę tutaj zaglądał i czytał porady dla ciebie Mikers, bo do mnie znawcy tematu nie zaglądają

Zmieniony przez - TOYSY w dniu 2012-08-21 22:27:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1855 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13362
co do filmikow sie nie wypowiadam,masuj bo sucho miszczu ;p;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1389 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36311
Te porady zdecydowanie mi się przydadzą, bo, jak nietrudno zauważyć, dużo jeszcze przede mną

Pandarek- jak zwykle, dzięki za pomoc przy MC dopracuję ten element, już jakoś ogarniam powoli temat wyprostowanych pleców, jeszcze tylko ruch sztangi i pozostaje mi tylko praktyka
Regresy robię pod koniec na mniejszych ciężarach tylko w celu poprawy techniki- po prostu po ostatniej serii zmniejszone obciążenie wydaje się być lekkie, ale jednak mimo wszystko się je czuje, wtedy mogę wczuć się odpowiednio w dane ćwiczenie- zdecydowanie nie chcę na tym etapie 'bawić się' w zaawansowanego, bo to nie ma w tym momencie żadnego sensu, chyba że chciałbym sobie zrobić kuku.
Za tydzień zrobię 2 różne wiosła, nakręcę filmiki i poproszę cię lub innego doradcę działu o opinię, które zostawić
DD- ołkej

Skos- no właśnie klatkę dość dobrze czułem, tricepsów natomiast w ogóle- ale postaram się robić jak mówisz, może wejdzie jeszcze lepiej
Rozpiętki- będę to kontrolował
Dipsy- mea culpa faktycznie, zupełnie tego nie przemyślałem. Myślę, że na ten moment zamienię je na wyciskanie na skosie - (co o tym myślisz?). Może uwzględnię dipsy w przyszłym planie, lecz na początku treningu- ale to w przyszłości i po konsultacjach z wami

dec- no więc właśnie, jest to na tyle dobre ćwiczenie, że nie wypadałoby go ani zmieniać, ani kaleczyć, także aktualnie mówię dipsom hasta luego.

TOYSY- może zacznij nagrywać częściej filmiki? Spodziewałem się, że moja technika odbiega od doskonałości, ale odległość przebiła moje oczekiwania W każdym razie, wpadaj, wiadomo, że najlepiej jest uczyć się na błędach (a w ogóle świetnie, jak na cudzych )

Kowanator- staram się

Zmieniony przez - Mikers w dniu 2012-08-21 23:36:38

miejsce-na-nowy-dziennik

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

TEMAT PORZĄDKOWY- kasowanie, zamykanie, zamiana nazwy tematu

Następny temat

[FBW] Proszę o sprawdzenie

WHEY premium