SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mikers - From zero to... << str 55, 95 >>

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 88063

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Że niby uginanie młotkowo ramion z hantalmi zastąpi ćwiczenia na przedramiona nachwytem? Jakim cudem? Nie zastąpi.
Przedramię możesz ćwiczyć dwa razy w tygodniu. Mi starcza jeden raz aktualnie, ale mocny na max. Żadne fatgripy nie wzmocnią chwyty tak jak uginania, mogą je ew. uzupełniać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1389 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36311
Zobaczymy jak to będzie wyglądać, wszystko wyjdzie na wierzch podczas treningu.

Jak na chwilę obecną, nie ograniam co się wokół mnie dzieje, nagle wychodzę z domu o 8, wracam po 20, w międzyczasie zjem tylko obiad, resztę zapotrzebowania wpycham na maksa na śniadanie i kolacje. Dopóki mam remont kuchni gotowanie jest niemożliwe, wszędzie naokoło panuje straszna zadyma. Do końca tygodnia ciułam jak tylko mogę, potem już normalnie.

Trening w środę odpada, nie mam czasu, muszę go przełożyć na jakiś inny dzień (może czwartek). Na razie wypisek nie wstawiam, bo nie mam z czego.

miejsce-na-nowy-dziennik

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 756 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7259
wiosla, MC itd. tez zalatwia sprawe

http://www.sfd.pl/oskar1994_DT_MASA!!!-t853384.html

DZIENNIK TRENINGOWY!! ZAPRASZAM!

FOTY STR/ 1, 2, 9, 26, 35, 39, 56!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
oskar1994
wiosla, MC itd. tez zalatwia sprawe


Po pewnym czasie mogą nie załatwić. Ale wiadomo, każdy jest inny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
Jak tam z tym planem w końcu, kiedy ruszasz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1389 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36311
Z planem ruszyłem od tego tygodnia, ale jak na razie mam multum rzeczy na głowie, trzeba ogarnąć wszystkie zajęcia, rozpoczyna się nowy 'sezon' organizacji studenckiej, do której należę i na dodatek mam ten pieprzony remont kuchni.

04.10.2012

No cóż, waga w dalszym ciągu nie działa (bateria się wyczerpała?), więc jutro się nie zważę. Porobię za to standardowy pomiar bebzola, bo wydaje mi się że jest nieco podlany.
Dzisiejszy dzień do ok. 16:30 był zyebany- 9:30 śniadanie, na 11 na uczelnie i, dosłownie, nie miałem ani minuty do tej 16 żeby cokolwiek zjeść. Na przerwach latałem załatwiać jakieś szajsy na uczelni, ani chwili spokoju. Na szczęście skończyłem dzisiaj 2 godziny wcześniej, więc spokojnie (choć na głodniaka) pojechałem do domu, wchłonąłem worek ryżu i słoik jakiegoś gulaszu z łopatki wieprzowej (w ilości sporej) - sił na trening odrobinę było.

Trening
3-dniowy split
Start- 18:20, Koniec- 19:20
Partie trenowane: Klatka, przód i bok barków, biceps, przedramię

1. Dipsy 3x
1) CC x 10 powtórzeń
2) CC x 7 powtórzeń
3) CC x 5 powtórzeń
Schodziłem dość nisko, poczułem klatkę- wyszło nie najgorzej.

2. Wyciskanie sztangielek na skosie +, 60st - RAMPA 12
1) 8kg
2) 10lg
3) 12kg x 8 powtórzeń
Robiłem to ćwiczenie z lekką supinacją, fajnie poczułem piersiowe. Ale wynik mnie nieco zdziwił.

3. Wycisk ściskający na ławce poziomej - RAMPA 12
1) 8kg
2) 10kg
3) 12kg x 8 powtórzeń + drop na 7kg i 4kg
Tak jak wyżej, spodziewałem się lepszego rezultatu, aczkolwiek cycki dostały dobry bodziec.

4. Arnoldki - (miała być) RAMPA 20
1) 4kg
2) 4kg x 18 powtórzeń
3) 5kg x 9 powtórzeń
Totalna porażka, pomijając fakt, że muszę jeszcze pośledzić technikę tego ćwiczenia, brak siły w barkach strasznie mnie załamuje, w szczególności lewego.

5. Unoszenie sztangielek w bok - 2x20
1) 2kg
2) 3kg
Ciężko się później unosiło rękę na wysokość czoła/po wodę.

6. Unoszenie młotkowe sztangielek w przód - 2x20
1) 2kg
2) 3kg
JW.

7. Uginanie przedramion ze sztangą - RAMPA 12
1) 10kg
2) 12,5kg
3) 15kg
4) 17,5kg x 6
Dobra kontrola sztangi, spompowało biceps

8. Modlitewnik - 3x14
1) 10kg
2) 10kg
3) 10kg
Następnym razem dołożę. Poczułem biceps, ale dzisiaj nie chciałem się od razu rzucać na większe obciążenie.

9. Młotki - 2x13
1) 5kg
2) 5kg
Wystarczyło, mięśnie ramienne przyjemnie pulsowały.

10. Uginanie nadgarstków ze sztangą podchwytem - 3x20kg
1) 20 powtórzeń
2) 15 powtórzeń
3) 10 powtórzeń
Pompka była, ale to nie to samo co po Sandowie, muszę coś innego wykombinować. Wtedy nie byłem w stanie zacisnąć palców, dzisiaj - bez porównania.

Ogólne wrażenie- oby było lepiej w przyszłym tygodniu. Będzie więcej luzu z kuchnią (tak myślę), więc miska będzie dopracowana. Lewa strona strasznie odstaje (oczywiście w mojej skali), muszę się spiąć i jak najszybciej jakoś wyrównać poziom.

Dieta

W granicach 3k.

Wnioski/Pytania/Inne
Jak na razie filmików niestety nie nagrywam, ale jak już się ogarnę z wszystkim- będą!
Zdjęć jak nie było, tak nie ma, ale mam w domu taki rozgardiasz, że niestety aktualnie machnięcie ich jest słabo możliwe.
Będę musiał coś wymyślić na przedramiona, bo to uginanie mnie nie rozwaliło.

Jutro powinno mi się udać zrobić nogi i utrzymać dietę jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli, relacja wieczorem albo w sobotę!

miejsce-na-nowy-dziennik

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
w dipsach bym dodawal nawet te 2kg co tydzien
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1389 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36311
Zostawić ilość powtórzeń = ile wlezie, maks 10 i dokładać obciążenia?
Czy w takim razie przy podciąganiu też lepiej by nie było iść taką drogą?

Chociaż w sumie, z tygodnia na tydzień nieco wagi mi przybywa, także w tych ćwiczeniach jakiś progres musi się pojawiać

Waga na dzisiaj (jednak działała): 70kg! , obwód na wysokości pępka: 82,5cm, pod pępkiem: 84cm

Siłownia niestety dzisiaj nie weszła, bo głupie przyziemne przyjemności studenckie wyszły na wierzch, ale jutro po długim śnie i porządnej regeneracji uderzę w patyki!

Domsy po wczorajszym trenie odczuwalne na każdej partii prócz przedramion- nawet na barkach, co strasznie mnie cieszy

Zmieniony przez - Mikers w dniu 2012-10-05 16:28:03

miejsce-na-nowy-dziennik

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mikers zazdroszczę że musisz jeść tak mało żeby rosnąć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1389 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36311
Nie jest trudno urosnąć, jak przez prawie 3 tygodnie człowiek nie robi nic poza siedzeniem na dvpie metabolizm nieco spowolnił, dodatkowo liczba treningów w tygodniu się zmniejszyła. Aktualnie będę jadł ok. 2,8-3k kcal i za tydzień sprawdzę, jak się ma moja waga. No i po staremu, metodą prób i błędów będę dodawał kcal

miejsce-na-nowy-dziennik

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

TEMAT PORZĄDKOWY- kasowanie, zamykanie, zamiana nazwy tematu

Następny temat

[FBW] Proszę o sprawdzenie

WHEY premium