SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mikers - From zero to... << str 55, 95 >>

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 87982

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4692 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22077
ostatnie ćwiczenie -> hucznie nazwałeś to podciąganiem

ale tyraj!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1389 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36311
Adam- mniej więcej skupiłem się typowo na pracy grzbietu, nie wykonując pełnych podciągnięć. Wcześniej (sprzed 2,3 tygodni, nie pamiętam) wysyłałem filmy z podciągania nachwytem
TOYSY - spokojnie, tu nie chodziło o typowe podciąganie, tylko o skupienie się na grzbiecie przy jak najmniejszym zaangażowaniu bicepsów- docelowo wyszło. Wiadomo, że mogłem podciągnąć się wyżej, ale przy tym uchwycie byłoby mi chyba mniej wygodnie niż przy szerokim nachwycie

miejsce-na-nowy-dziennik

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zazdroszczę tego szerokiego neutrala na siłce. Co do samego treningu, dziwnie machasz się do przodu i do tyłu przy MC, jakby Cię wiatr kołysał. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1389 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36311
Tej, rzeczywiście. Chyba jestem za lekki, trzeba przytyć
Chyba mam jakieś problemy z utrzymywaniem równowagi, bo często się bujam w taki sposób.

miejsce-na-nowy-dziennik

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 151 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1674
tak patrze i nie widziałem żeby na MC Tobą tak bujało, a co do dzień dobry to przydał by mi się taki stojaczek na sztangę i przy podciągani coraz słabiej przy każdym następnym ale i tak jestem pełen podziwu sam bym lepij nie robił

Zmieniony przez - Jeckyl w dniu 2012-09-04 19:29:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1389 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36311
Jeckyl - dzięki aczkolwiek jak na razie jest i tak bida z nędzą

04.09.2012
Przed wyjściem z domu na trening przez myśl przeszło mi, że czuję lekki brak sił. No i kvrwa wykrakałem

Trening

W poszukiwaniu czucia mięśniowego
Dzień 2, tydzień 5
Partie: Klatka, Brzuch
Start- 11:20, Koniec- 12:25
Chest dips - 2 serie
-f
-f
Nie skupiłem się na klacie... <such an idiot>. Swoją drogą rzeczywiście na większości ćwiczeń miota mną jak po 2 butelkach Amareny.







2. Wyciskanie sztangielkami na skosie + - RAMPA 12
-8kg
-10kg
-12kg
-15kg x 9 powtórzeń f
Bezsilność.




3. Rozpiętki na skosie + - RAMPA 12
-5kg
-7kg
-8kg f
-10kg x 7 powtórzeń
Nie było źle, ale bez porównania do zeszłego tygodnia.




4. Wyciskanie sztangi na ławce poziomej - 4x12
-32,5kg
Na filmiku 1 seria. Nie czuję się zadowolony, bo z założenia, że 32,5kg w 4 seriach pójdzie lajtowo wyszło tyle, że się męczyłem.




5. Wyciskanie sztangi na skosie - - 3x12
-30kg
Wymęczona klata, od któregoś powtórzenia z kolei pałeczkę przejmowały łapy...




6. Pompki - 3xMAX
-7 powtórzeń
-5 powtórzeń
-5 powtórzeń
Przynajmniej to rozyebało mnie tak, jak powinno.

Unoszenie bioder + spięcia na ławeczce - 3xMAX
To również.

Ogólna ocena treningu- kvrwa mać, gubiłem czucie, ja pyerdole. Mimo, że po pompkach miałem cycki większe niż niektóre kobity, nie usatysfakcjonował mnie ten trening.

Dieta

Suma dobowa: 3061kcal, 182g (24%) białko, 116g (34%) tłuszcze, 325g (42%) węglowodany

Mniej więcej.

1.Owsianka
2.Schab z ryżem
3. i 4.Po: 2 wafle ryżowe, 2 jajka, małej grahamce, 10g oleju rzepakowego i 15g masła orzechowego
5.Już za chwileczkę, już za momencik, wpyerdolę sobie twarożka z wiórkami

Wnioski/Pytania/Inne
Filmiki nagrane, technika skaleczona, pomożecie mi ją wyleczyć?

miejsce-na-nowy-dziennik

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 424 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6517
Będę wpadał ciężary podobne, powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przy dipsach staraj się patrzeć w podłogę - powinno to zrobić różnicę (będziesz bardziej równoległy z podłożem, co przy schodzeniu w dół lepiej rozciągnie cyce).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1904 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14939
wpadam zaznaczyć swoją obecność :D jakby mnie długo nie było to pisz w moim temacie ,bo trochę zabiegany jestem i poprostu czasami zapominam xD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1389 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36311
06.09.2012

Wczorajszy dzień pod znakiem totalnej regeneracji (innymi słowy- siedzenia na dupie). Muszę się chociaż na jakieś aero zacząć wybierać w DNT bo kondycha spada, a ja nic produktywnego nie robię.
Dzisiaj, co prawda, pogoda prezentowała się, nie owijając w bawełnę, chvjowo, czułem z rana przypływ chęci do ćwiczeń. Dokonałem małych zmian w planie i muszę przyznać, że czuję się usatysfakcjonowany.

Trening
W poszukiwaniu czucia mięśniowego

Dzień 4, tydzień 5
Partie trenowane: Naramienne + Ramiona + Przedramiona
Start- 11:47, Koniec- 13:10
1. Wyciskanie sztangi sprzed klatki - 4 x 15 powtórzeń
-20kg
-22,5kg f
-25kg x 9 powtórzeń
-27,5kg x 7 powtórzeń
Dzisiaj skupiłem się na wolnych ruchach, kiedyś trzeba nauczyć się całkowitego panowania nad sztangą.




2. Unoszenie ramion na boki + unoszenie ramion w przód - 3 x 15/15 powtórzeń
-3kg
-3kg
-3kg/4kg
Rozdzieliłem ćwiczenie, przednie aktony mam silniejsze od bocznych, także łatwiej (i efektywniej) mi będzie ćwiczyć je osobno a nie ciągiem w 1 ćwiczeniu.

3. Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia + odwodzenie sztangi - 4 x {8 nachwyt, 8 młotkowy}/15
-3kg/10kg
-4kg/10kg
-4kg/10kg
-4kg/12,5kg
Fajnie wyczułem obydwa ćwiczenia, udało mi się wyizolować pracę barków (początkowo przy odwodzeniu pracował biceps, w końcu skupiłem się na pracy samych naramiennych)

4. Uginanie z supinacją- Rampa 12 + 1s
-5kg
-7kg
-8kg x 10 powtórzeń
-8kg x 6 powtórzeń
Piękna pompka.

5. Pompki na poręczach- Rampa do skutku
-CC x 10 powtórzeń f
-+2,5kg x 5 powtórzeń
-+5kg x 2 powtórzenia
-+7kg x 2 powtórzenia
-+8kg x 2 powtórzenia
-+10kg x 1 powtórzenie
Starałem się robić spokojne ruchy, bez bujania tułowia, maksymalnie nacisnąć na tricepsy. No i chciałem się wypróbować, z jakim obciążeniem dam radę wykonać poprawnie chociaż 1 powtórzenie. Przy 10kg wyślizgnęła mi się sztangielka, za tydzień skombinuję sobie jakiś uchwyt czy chvjwieco i doczepię.




6. Młotki + wyciskanie sztangielki oburącz - 3x12/10
-10kg sztanga modlitewnik/17kg
-7kg/20kg
-8kg x 10 powtórzeń/22kg x 6 powtórzeń
1 seria- podyebali mi sztangielki to machnąłem lekko serię na modlitewniku. W 3 serii przy wyciskaniu oburącz lekko się bałem, że mi się ta sztangielka na łeb zyebie więc nie chciałem szarżować.

6. Wyciąg dolny (wąsko) + wyciąg górny (sznur) - 2x12/10 powtórzeń
-2,5kg
-5kg/7,5kg
Pooowoluutku, do dobicia.

7. Ćwiczenie Sandowa- 3x30
-7kg
-7kg
-8kg
Co do tego ćwiczenia pamiętam, że przy ostatniej serii miałem już prawie łzy w oczach


Dieta

Suma dobowa: 3010kcal, 162g (22%) białko, 115g (34%) tłuszcze, 341g (45%) węglowodany

1.Owsianka kakaowa z rodzynkami, wiórkami, migdałami, nektarynkami (1155kcal na początek dnia)
2.Jogurcik naturalny- w oczekiwaniu na potreningowe żarło
3.Grillowany łosoś z makaronem i warzywkami- sponsorem imprezy została Biedronka
4.Żytni razowy + 2 jajca
5.Żytni razowy + ser żółty pełnotłusty + wafle ryżowe sztuk dwa + lekki wieśniak od Piątnicy
6.Serek wiejski naturalny Piątnica z wiórami



Wnioski/Pytania/Inne
Dzisiaj starałem skupić się na czuciu (jak zawsze z resztą, ale coraz mocniej się w to angażuję ). Wydaje mi się, że w wyciskaniu krzywo idzie mi sztanga a pompki na poręczach wykonuję nie do końca tricepsowo, wypowiedziałby się ktoś na ten temat?

Jutro piątek, czas na nuki!

miejsce-na-nowy-dziennik

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

TEMAT PORZĄDKOWY- kasowanie, zamykanie, zamiana nazwy tematu

Następny temat

[FBW] Proszę o sprawdzenie

WHEY premium