SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mikers - From zero to... << str 55, 95 >>

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 87402

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1389 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36311
11.02.2013

Plecy + brzuch

1. Podciąganie podchwyt 10x
6 / 6 / 5 / 4 / 4 / 4 / 4 / 4 / 4 / 4

W sumie nie wiem czemu na początku dałem 6 repsów, nie ważne. Dajmy na to, że to było 10x max6. Jakoś tam plecy czułem, praca była lepsza niż kiedyś.

2. Wiosłowanie 6x12
25kg / 25kg / 33kg / 33kg / 41kg / 41kg

Więcej na sztangę nie weźmie, wiosłowanie wykonane w pozycji pomiędzy pochyleniem a opadem. Średnio to czułem, muszę nauczyć się oszukiwać.

3. MC bez opuszczania 7x10
41kg x 10

Normalnie chciałbym tu dać Rampę 8 + 3 regresy 10, 12, 14, ale w domu nie ma to racji bytu.

4. Szrugsy sztangielki 4x20
12kg / 14kg / 14kg / 14kg

Obciążenie mi nie chciało wejść na gryfiki, więc niestety na razie nie mogłem dać więcej. Mimo to, 20 powtórzeń pozwoliło mi na posmyranie czworobocznych wystarczająco, żeby je dzisiaj czuć.

5 Brzucho
Unoszenie bioder w leżeniu + brzuszki
4 serie po 20 + 10-20 powtórzeń
Odpowiednie odczucia.


12.02.2013

Barki + Triceps

1. Wyciskanie stojąc - 6x15
15kg / 25kg x 15/13/11/9/9

Nawet to wyczułem, ale za tydzień dam raczej inne obciążenie

2. Przywodzenie sztangi do klatki 6x15
15kg / 15kg / 15kg / 15kg / 15kg / 17kg

Ujdzie, następnym razem dam większe obciążenie. Przy tym czasami lekko boleśnie przeskakuje mi gnat w prawym barku.

3. Unoszenie krążka przodem + unoszenie sztangielek w opadzie 4x20|20
5kg|4kg / 5kg|6kg / 5kg|6kg / 5kg|6kg

Unoszenie w przód- dobrze, w opadzie- gorzej, ale też bez zbytniej tragedii.

4. Francuz leżąc - 6x8
15kg / 17kg / 19kg / 19kg / 19kg / 19kg

Dziwnie mnie bolały stawy w łokciach, ale w ostatnich seriach nieco się poprawiło.

5. Odwrotne pompki - 5x8
CC / +5kg / +10kg / +20kg / +20kg

Dobry bodziec dla tricepsów, będą rosły.



Aktualnie muszę ćwiczyć w domu, kasy na karnet jeszcze nie mam (ale jutro idę popracować, więc może po wypłacie). Dzięki wujkowi mój zasób ćwiczeń znacznie się powiększył, sztanga (choć dosyć mała i gięta) z obciążeniem dają większe pole popisu.

Dieta
Powoli rozkręcam metabolizm, tym razem rodzice lepiej przyjęli fakt, że sam sobie będę gotował (poza niedzielami i czasami sobotami).
Rozkład btw i dokładny trening ustalę, jak dostanę plan (czyli dzień przed rozpoczęciem 4 semestru).

Nie ma chvja, nie skończę z siłownią przez byle przerwę

miejsce-na-nowy-dziennik

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
martwy 41kg? coś nie gra kolego. To nie jest ćwiczenie kosmetyczne. Owszem od czasu do czasu można i robić nawet na 50kg z super czuciem, ale podstawa jest podstawą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przy tak ograniczonym dostępie do obciążenia chyba lepiej byłoby przerzucić się na dzień dobry.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1389 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36311
Nie mam w domu obciążenia więc niestety mogłem tylko posmyrać prostowniki.
Nad D-D myślałem, oczywiście, ale musiałbym mieć kogoś do pomocy, żeby jakoś sztangę posadzić na karku.
Dopóki nie będę miał kasy na karnet (i planu zajęć) treningi nie będą praktycznie w stanie być na 100%, niestety

miejsce-na-nowy-dziennik

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1389 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36311
13.02.2013

Domsy po wczoraj czuję na tricepsach, barki tylko nieco zmęczone.

Trening

8 godzin na magazynie, z czego 5-6 godzin rozładowywania z niezłym tempem chińskiego kontenera z pompami 20-30 kg sztuka. Dzisiaj przerzuciłem więcej ton, niż przez ponad tydzień na siłowni

Dieta
Przez tą pracę mam ochotę żreć cały czas. Dodałem kcal na dzisiaj, plan rozkręcenia metabolizmu trwa.
Przykładowo z dzisiaj:
Suma dobowa: 2782kcal, 182g (26%) białko, 101g (33%) tłuszcze, 281g (40%) węglowodany

1. Owsianka z twarogiem sernikowym (zwykły twaróg, tyle że zmielony)
2,3. Grahamki z żółtym serem
4. Karp + ziemniaki (karp usmażony, no cóż)
5. Obstawiam, że tak, jak śniadanie


Wracając do małych możliwości obciążenia- może da radę wyrównać to ilością powtórzeń?

miejsce-na-nowy-dziennik

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pracujesz gdzieś z Golombex`em( pytam bo on też ma coś wspólnego z pompami) ?
a kcal dodaj śmiało jak masz prace fizyczną .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2698 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87340
Hehe wątpię u nas po magazynie jeżdżą widlakami ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1389 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36311
Nie, nie ta część Polski
To była tylko jednorazowa robota, nie praca na co dzień, także powoli dodaję.

Tam był 1 widłak, którym tylko przenosili palety jak skończyliśmy je pakować wszystkie paczki upchane jak puzzle musieliśmy sami zdejmować, przenosić na palety, układać

Swoją drogą, wczoraj w łóżku wpadłem na pomysł, jak poradzić sobie z brakiem stojaków i jak mogę nakładać sztangę na barki

miejsce-na-nowy-dziennik

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1389 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36311
14.02.2013

'Co robisz w walentynki?
-Bicek i klatę!'

Trening

Kolejny z serii treningów w domu. Z taką różnicą, że nagrałem jakieś filmiki.

Klatka + biceps + przedramię

1. Wyciskanie sztangielek leżąc 8x8
16kg / 16kg / 18kg / 18kg / 20kg / 20kg / 20kg / 20kg x 11

Trochę przerwy od wyciskania i sru, rekord. Czułem nawet, że mógłbym wycisnąć więcej. Dopiero 2 ostatnie serie mnie zagięły.

Filmy: (UWAGA! Zawierają śladowe ilości cycków!)








2. Rozpiętki 6x15
6kg / 6kg / 8kg / 8kg / 8kg / 8kg x 11

Ogólnie dobrze czułem klatę, tylko w ostatnich 2 seriach lewa strona w ogóle straciła czucie.

3. Uginanie ze sztangą 6x8
15kg / 19kg / 25kg / 25kg x 5 / 19kg / 19kg

Przeliczyłem się poza tym, musiałbym chwyt zmienić bo dość niewygodnie chwytałem tą sztangę. A, i dodatkowo nieco się przy tych 25kg pobujałem





4. Młotki 4x12
6kg / 6kg / 8kg / 8kg

Fajnie, poszło tak, jak miało pójść.

5. Sandow 3x30
6kg / 6kg / 6kg

Szybkie ruchy z zatrzymaniem w napięciu i przedramiona się napompowały.

Ogólnie, klatkę, barki, biceps i triceps już praktycznie jestem w stanie robić w domu. Do pleców brakuje mi obciążenia, a do nóg stojaków na sztangę (kombinowałem coś z taboretami, ale są za niskie )

BTW. Po wtorkowym treningu jeszcze mam domsy na tricepsach, co w sumie skutkowało tym, że lepiej mi się pracowało klatką

Zmieniony przez - Mikers w dniu 2013-02-14 21:15:39

miejsce-na-nowy-dziennik

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1389 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36311
16.02.2013

Jak się na ma, co się lubi to się koksi jak się da.

Trening
Nogi + Brzuch

1. Syzyfki- seria rozgrzewkowa
1x20

2. Hack-przysiady 7x12
41kg / 41kg / 45kg / 45kg / 47kg / 47kg / 47kg

Chvjowo, nie umiem robić tej wersji przysiadów (nisko schodzić), na sztandze mieści się tylko 36kg obciążenia (z sztangą- łącznie 41kg), także dodatkowe musiałem pchać do plecaka Muszę albo coś innego wymyślić, albo nauczyć się techniki.

3. Syzyfki - 4x20
CC / CC / CC / CC

Samodestrukcja. Robiłem 10 powtórzeń z podparciem z prawej strony i następne 10 (z utrzymaniem napięcia przy zmianie pozycji) z podparciem z lewej strony, zauważyłem, że w zależności od strony podparcia mocniej pracuje jedna z nóg (ale nie pamiętam która )

4. MCNPN - 7x12
7x12 x 41kg

Całkiem nieźle. Muszę pamiętać o tym, żeby stopy były ustawione do siebie równolegle (bo nie ukrywam, początkowo miałem stopy nieco pod kątem i teraz czuję przywodziciele uda)

5. Wspięcia - metoda Szoprexa
2 obwody.

Wspięcia jak wspięcia, utrudniają nieco mobilność.

6. Unoszenie ugiętych nóg do klatki w zwisie na drążku 5x10

Nieźle.


Muszę przejrzeć filmy instruktażowe z hackami, bo przyznam szczerze, nie wychodziły mi tak, jakbym to sobie wymarzył.

I na koniec, rada dla siebie- nie pić kawy przed przysiadami, znowu serducho miało dyskotekę.

miejsce-na-nowy-dziennik

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

TEMAT PORZĄDKOWY- kasowanie, zamykanie, zamiana nazwy tematu

Następny temat

[FBW] Proszę o sprawdzenie

WHEY premium