SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Bazylia - pół roku s.47

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 135128

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 880 Wiek 43 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 15053
Trening B 5.11.16
1. thrusters
s. rozgrzewkowa 4kgx2; 7kgx2/ 8,25kgx2 / 9,25kgx2
lewa ręka jakby mniej stabilnie przy ostatniej serii, może przesadziłam z dodawaniem obciążenia.
2. wypady dalekie - zmiana na split squat (bez obciążenia)
robiłam cztery serie bez obciążenia, teraz widzę, że przy wypadach faktycznie traciłam równowagę, kiedy dokładałam obciążenia. Tu moje odczucia po pierwszej serii "kurcze, ale to trudne, mój tyłek!" . Chyba w końcu poczułam o co chodzi w tym ćwiczeniu. Jeszcze mam mały problem z utrzymaniem się prosto, szczególnie na lewa stronę (jakbym miała ją mniej stabilną)
3. wiosłowanie hantelką w opadzie tułowia
s. rozgrzewkowa 5 kg; 8,25kg/ 9,5kg/ 12kg
4a. wznosy bokiem (ręce minimalnie ugięte w łokciach)
kolejne ćwiczenie, które miałam do poprawy. Ściągniecie łopatek i pilnowanie napięcia brzucha zupełnie zmieniło moje odczucia. Pierwsze dwie serie zrobiłam bez obciążenia, dwie kolejne z 1,5 kg i czułam pracę mięśni naramiennych.
4b. wznosy bokiem w opadzie tułowia (ręce ugięte w łokciach)
nadgarstki kciukami do siebie to spore utrudnienie. Szczególnie trudno było mi pilnować, aby nie ciągnąć łopatek na siłę do siebie, jeszcze mam z tym problem. Ćwiczenie w całości robiłam bez obciążenia, a i tak było sporym wyzwaniem, zwłaszcza, kiedy trzeba analizować każdy ruch, by w końcu robić je poprawie. Łokcie były ciągle lekko ugięte, klatka nie unoszona w górę.
5. plank (1 x max) 30 sek.
6. wznosy bioder z obciążeniem
s. rozgrzewkowa 10kg; 22kg/ 27kg / 32kg
+
superseria wytrzymałościowa (5 obwodów, przerwa max 60 sekund między obwodami),
a. pompki męskie x 2, damskie x3
b. brzuszki -nogi na krześle, kąt prosty x 20
c. przysiady bez obciążenia 30 sekund (tempo bardzo szybkie).






Zmieniony przez - bazylia35 w dniu 2016-11-06 14:16:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Te nadgarstki mogą się wydawać utrudnieniem, ale chodzi o to, że rotując je jak Ci wygodniej po prostu uruchomisz inne mięśnie. Póki nie masz czucia mięśniowego jeszcze to takie ustawienie jest po prostu dobrą opcją. Sama widzisz ile drobne korekty mogą wprowadzić zmian do odczuć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 880 Wiek 43 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 15053
Trening A:
1. przysiad klasyczny (3 x 10)
s. rozgrzewkowa 4kgx2, 7kgx2/ 10kgx2/ 12,5kg x2
2. MC Romanian (3 x 10)
seria rozgrzewkowa: 17kg, 27kg/ 27kg/ 37kg
ogólnie słabo mi szło, nagrałam to ćwiczenie dla kontorli
3. wspięcia na palce jednonóż stojąc (3 x 10, na każdą stronę, stopa na krążkach)
seria rozgrzewkowa: 12kg, 14,5kg/ 17kg/ 19,5kg
zastanawiam się czy mogę trzymać dłoń opartą o ścianę dla równowagi, tzn nie trzymam się ściany tylko dłoń na płasko dotyka ściany, Jeśli to niedopuszczalnie to ups...
4. wyciskanie żołnierskie (3 x 10)
seria rozgrzewkowa: 8kg, 17kg/ 19,5kg - 8 powtórzeń/ 19,5kg - 7 powtórzeń
5. wyciskanie leżąc (3 x 10)
seria rozgrzewkowa: 17kg, 19,5kg/ 19,5kg/ 19,5kg
tu nie dokładałam, bo wj serii od 2 do 4 ostatnie dwa bardzo ciężko mi było
6a. uginanie ramion ze skrętem (3 x 10, stojąc)
seria rozgrzewkowa: 2,5 kgx2, 4kgx2/ 5kgx2 - 8 powtórzeń/ 5kgx2 - 8 powtórzeń
swoja niemoc tłumaczyć zbliżającym się okresem
6b. Wznosy bokiem
seria rozgrzewkowa; bez obciążenia, w kolejnych trzech 1,5 kgx2. Rety 1,5 kg to wyzwanie, kiedy w końcu zajarzyłam technikę.






Zmieniony przez - bazylia35 w dniu 2016-11-07 19:02:56
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Ja to bym w ogóle wspiecia robiła bez obciążenia i na większą liczbę powtórzeń, ile możesz.
Chociaż przyznam, że nie robiłabym łydek wcale, ale w jednym treningu Ci nie zaszkodzą.
W bicepsie 5kg to duzo.
Ile czasu ten trening będziesz robić jeszcze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 880 Wiek 43 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 15053
W sumie łydki mam niczego sobie mogłabym zmienić na coś innego, tylko co??
Ten trening to 4 tydzień. Pociągnąć jeszcze dwa??
Jutro pomiary. Chyba szału nie będzie
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
dokończ ten tydzień i bym podziałała nad nowym planem. ewentualnie pociągnij jeszcze piaty tydzien, bo wisze treningi 3 osobom i mogę się w tym tygodniu nie wyrobić. daj znać czy coś Ci pokombinować i na czym sylwetkowo Ci zależy najbardziej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 880 Wiek 43 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 15053
eveline dzięki! Polecę piąty tydzień.
Moją zmorą zawsze były ogromne uda, to boli mnie najbardziej i ten wałeczek, oponka na brzuchu. Generalnie jakichś szczególnych marzeń o sylwetce mnie miałam, a kiedy się rejestrowałam na portalu zaznaczyłam płaski brzuch i krągłości, w sumie tak może zostać Byle tłuszcz się topił Biorę wszystko co wymyślisz
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Tłuszcz to Wy wszystkie chcecie redukować niezależnie czy go macie czy nie konkrety chciałam, czyli które partie chciałabyś dać na priorytet? A najlepiej to prześlij mi aktualne zdjęcia na pw w pozycjach neutralnych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 880 Wiek 43 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 15053
Uda, pupa. Zdjęcia wyślę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 880 Wiek 43 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 15053
Wrzucam tabelkę pomiarową. Oczywiście tak jak się spodziewałam... żadnych zmian. Zrzucam winę na @



i miska


Oglądałyście może film "Cały ten cukier" - warto


Zmieniony przez - bazylia35 w dniu 2016-11-08 18:59:02
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z redukcją

Następny temat

Kilka pytań

WHEY premium