SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Bazylia - pół roku s.47

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 135113

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
To skup się najpierw na nauce czucia mięśniowego, nawet bez obciążenia można zrobić taką serię, że później się nogi trzęsą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 880 Wiek 43 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 15053
Wrzucam zaległą i dzisiejszą miskę.
Filmiki nagrane. Eveline je ma. (czekam na ocenę) Bziubzius również mogę Ci wysłać.




Trening A::
1. przysiad klasyczny (3 x 10) 12kgx2/ 14,5kgx2/ 14,5kg x2
seria rozgrzewkowa: 2x4kg, ostatniej serii czułam się miałam dosyć
2. MC Romanian (3 x 10) 37kg/ 47kg/ 52kg
seria rozgrzewkowa: 17kg, 3 seria - 8 powtórzeń
3. wspięcia na palce jednonóż stojąc(3 x 10, stopy na krążkach) 14,5kg/ 17kg/ 19,5kg
seria rozgrzewkowa: 12kg
4. wyciskanie żołnierskie (3 x 10) 17kg/ 19,5kg/ 19,5kg
seria rozgrzewkowa: 8kg, 2 i 3 seria odpowiednio 8 i 7 powtórzeń, zupełnie zabrakło mi mocy
5. wyciskanie leżąc (3 x 10) 17kg/ 19,5kg/ 20,5kg
seria rozgrzewkowa: 10 kg; 3 seria tylko 8 powtórzeń
6. uginanie ramion ze skrętem (3 x 10, stojąc) 4kgx2/ 5,25kgx2/ 7kgx2
seria rozgrzewkowa: 2,5 kgx2, ostatnia seria 6 powtórzeń

W tym treningu było jeszcze podciąganie szangielek wzdłuż tułowia, ale miałam je zamienić na wznosy bokiem. Jednak nie wiem jeszcze czy robię je prawidłowo technicznie więc zamiast tego ćwiczenia były 3 seria pompek damskich po 10.
Ogólnie dziś trening mi nie poszedł. Mam mieszane uczucia, brak radości z treningu Czy to jakaś chandra jesienna? W dodatku miałam wrażenie, że pomimo upływu przeszło 2,5 godzin od posiłku wszystko mam w gardle. Pierwszy raz takie odczucia.






Zmieniony przez - bazylia35 w dniu 2016-11-02 20:58:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 880 Wiek 43 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 15053
Wrzucam miski. Dzisiejsza kiepsko, bo jestem w trakcie leczenia kanałowego i masakra dziś z moim samopoczuciem. Trening zawaliłam, bo wizyta u stomatologa dała mi w kość :'-( Mam nadzieję, że jutro będzie dobrze i będę mogła ćwiczyć bez tego dziwnego niby-bólu.
Aaaa i to tofu to było na próbę i nawet dobre te kotleciki z przepisu z kuchni sfd, trochę się rozwalały, ale zapiekłam je w piekarniku i były okej.
Wpisałam w jeden posiłek, ale wyszło 12 średniej wielkości kotlecików, więc było po sześć na porcję.








Zmieniony przez - bazylia35 w dniu 2016-11-04 21:20:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 880 Wiek 43 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 15053
Posiłki zaplanowane.
Samopoczucie dziś już okej. Poza tym, że jestem jakieś dwa dni przed @ i wszystko mnie dziś irytuje.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Hej

jestem już i piszę jak to z filmikami.

Wznosy hantli z opadu
Po pierwsze - całkiem ładna postawa troszkę dalej pupa sam przebieg ruchu jednak do zdecydowanej poprawy. Jaki jest cel ćwiczenia? Chcemy zaangażować tył barków, prawda? U Ciebie całą pracę przejmują plecy.
Ułóż sobie nadgarstki kciukami do siebie i na razie tak zostawimy. Łokcie wyżej, tak żeby Twoje ramiona miały tor ruchu trochę przed linią barków (bardziej z przodu, bo u Ciebie ręce są z tyłu).
Zakres ruchu rób tylko w stawie barkowym, pilnuj by nie prostować łokci (one mają być lekko ugięte) i nie ciągnąć łopatek do siebie (w ostatniej fazie ruchu one się lekko dopinają, ale Ty masz przede wszystkim zaangażować tył barku). Zwróć też uwagę na to co robisz z tułowiem w momencie wznosu - unosisz klatkę, otwierasz ją a przez to bardziej przenosisz pracę na plecy.
Jeśli masz gumę to łatwiej się tego nauczyć zahaczając ją na poziomie powiedzmy klatki.

Wiem, że dużo szczegółów, dlatego poczytaj na spokojnie i pytaj jak coś nie jest jasne

Wznosy hantli do boku stojąc
Tragedii nie ma, ale lepiej odczujesz ćwiczenie jak zaczniesz napinać mięśnie
Najpierw postawa - ciut szerzej stopy, dopnij pośladki i brzuch (mocniej), ściągnij łopatki, lekko klatka w górę staw barkowy musisz lekko zrotować do tyłu (jak będziesz trzymać łopatki to powinno być lepiej)
Ramiona prowadź tak by to łokieć szedł pierwszy w górę a nie hantelek - tu jak wyżej pisałam ruch ma być w stawie barkowych przy stabilnej reszcie ciała.


Wypady
Ciężar za duży - to widać. Mocno się chwiejesz, pochylasz do przodu i za bardzo się spieszysz. Zrób krok do przodu, złap równowagę, zejdź na dół trochę wolniej i siłą napięcia pośladka wróć. Chodzi o to byś się nie odbijała. Brzuch napięty, łopatki ściągnięte dla lepsze stabilności.
Ciężar ciała ciągnie Twój tułów w dół - widać jak puszczasz plecy i jak potem ciężko jest Ci zapracować pośladkami żeby się podnieść.
Zmniejsz obciążenie (spróbuj nawet bez), ale powoli, dokładnie z utrzymaniem dobrej postawy.
Może nawet dałabym Ci split squat na początek - czyli bez zmiany nogi, bardziej statycznie, najpierw jedna strona x powtórzeń, później druga. Może łatwiej Ci będzie nauczyć się tego ćwiczenia, co?
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 880 Wiek 43 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 15053
Dziękuję, dziękuję!! Dużo wskazówek!
Na gorąco mam pytanie o wznosy w opadzie:
nadgarstki kciukami do siebie to będzie tak jak ta pani z grafiki?



I na sucho zrobiłam te ćwiczenia z Twoimi wskazówkami i teraz widzę, że moje wykonanie było słabe
Ciężary mną rządziły, racja, technika do poprawy. Teraz wiem o co chodzi. To fajne uczucie.


Zmieniony przez - bazylia35 w dniu 2016-11-05 16:46:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Tak o takie ułożenie nadgarstków mi chodziło i nie rotuj ich w trakcie ruchu. Na razie stabilna pozycja, żebyś się nauczyła świadomie prowadzić ruch nagraj za jakiś czas znowu jak już będziesz pewniej czuła o co chodzi
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 880 Wiek 43 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 15053
Jasne, że nagram.
A "split squat" to tylko ruch góra-dół już w wykroku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Tak dokładnie spróbuj najpierw tak właśnie. Złap czucie, pozycję, stabilność. Później wrócisz do bardziej dynamicznej pracy. Myślę, że split zwiększy Twoją świadomość
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 880 Wiek 43 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 15053
Przepieram się i zrobię trening B z tymi ćwiczeniami. Napiszę potem swoje wrażenia.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z redukcją

Następny temat

Kilka pytań

WHEY premium