SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ART] Oszukane posiłki [cz.II] - carb nite & carb back loading

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 124410

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 536 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10726
ok treningi z wysoką ilością powtórzeń zastosuję i wypłucze gliko.

Co do bilansu tygodniowego, wyceluję w bilans zero z ładowaniem, czyli :


6 dni np. 1700kal B2,2g W do 30g T88g
a 7 dnia 5000kal B1,5g W wysoko T do 50g
wtedy bilans tygodniowy powinien byc około zera.

i zobacze co bedzie i potem ewentualne korekty. I raz zrobie na wysokich tluszczach i też ocenię co bedzie



Solaros

Wspominałeś że IF i CN w przypadku Ekto to niedobre połącznienie , ja ejstem na IF 18/6 i sie zastanawiam czy pozostać na tym bo lubie duze posilki. No ale jestem Ektomorfik ? Co radzisz?


Zmieniony przez - szosiu w dniu 2015-06-25 12:06:48

Live is too short to be small

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 536 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10726
Solaros, proszę napisz co sądzisz o połączeniu IF i CN w przypadku ekto ?

Live is too short to be small

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Nie przypominam sobie abym tak pisał.
Nie koniecznie musi być to optymalne połączenie ale też nie najgorsze.

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7073
Czy dieta CBL będzie odpowiednia dla ektomorfika trenujacego crossfit? A na dodatek pracującego fizycznie? Celem miałaby być sucha masa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 536 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10726
Cześć

O Nite Carb przemyślę jeszcze bo do konca redu zostało jeszcze trochę. Ale powoli planuję już masę i chciałbym by była to czysta masa.

Przypomnę
Końcówka redukcji IF 18/6 HC Cycling Carb (DT 2700 kal B2,5 WW3 T30g, , DNT 2000 kal B2,5 WW70g T80g)

Ekto
Waga: 77kg
Wiek: 35
Wzrost: 183
BF%: ok. 10%


Zamierzam tym systemem pojechac jeszcze 5 tygodni. Podczas postu robię aero a 2,5h po posilku B+T (DNT) interwały. Do tego leci yohimbina +kofeina i spalacz .

Zainteresowałem się Carb Back Loading ponieważ bardzo odpowiada mi ta forma. Obecnie jestem na czymś podobnym - High Carb CC. Bardzo fajnie się czuję , zupełnie nie jak na redukcji. Siła bardzo duża, pompa a fat schodzi jak trzeba.
Z drugiej strony niebawem czeka mnie robienie masy. Na klasycznej diecie zawsze mnie podlewa pomino że jestem ekto. Dlatego chciałbym pozostać w tym systemie robiąc czystą masę.

A teraz konkretne pytania, na podstawie których podejmę decyzję czy zastosować CBL:

1. Czy w CBL jest sens bawić się bez SAA gdy celem jest czysta masa ?
2. Jaki dać procentowy rozkład kalorii na początek w DT i DNT dla rekompu i jaki dla czystej masy ?
3. Czy na CBL mogę (znajdując idealny pułap kalorii) tracić powoli tluszcz i budować powoli mięśnie bez SAA ? (rekompozycja). W DNT mogę robić aeroby i interwały stosując yohambinę, dobra opcja ?
4. Jeśli bilans kaloryczny tygodniowy będzie na plusie to czy możliwa jest utrata tłuszczu podczas dni low carb ? Będę stosował wtedy yohimbinę w dni LC , jest sens ?
5. Ładowanie węgli po treningu – zakładam że w tym czasie idzie tylko B+WW. Pytanie czy od czasu do czasu można dołożyć coś tłustego np. pizza ale nie więcej ?
6. Czy w dzień LC przed snem dać węgle ? (lepsza regeneracja, lepsze spalanie tluszczu,lepsze zasypianie i sen) Albo od czego będzie zależeć żeby je dodać w ten dzień ?

Live is too short to be small

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
Rybiarz
Czy dieta CBL będzie odpowiednia dla ektomorfika trenujacego crossfit? A na dodatek pracującego fizycznie? Celem miałaby być sucha masa.

Może być ciężko. Dużo będzie zależało od ilości załadowanych ww ale z drugiej strony to ciekawa opcja. Trening CF+praca fizyczna będzie mocno opróżniać glikogen więc późniejsze ładowanie będzie trafiać tam gdzie trzeba. Wg mnie warto sprawdzić bo może to być dobry sposób na suchą mase.

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7073
Wiem że może być ciężko, już crossfit nie jest treningiem budującym mięśnie, ale będę zadowolony już chociaż ze zbitej silnej sportowej sylwetki, nie koniecznie kulturystycznej. Jestem akurat na etapie układania sobie diety, powiedzcie mi ile gram tłuszczu na kgmc mam przeznaczyć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
To juz zależy od Ciebie ale wyjściowe wartości to jakieś 0.6-0.8g/kg nawet do 1g ale tak jak napisałem to indywidualne kwestia.

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7073
Czyli mogę wyjść z takich założeń:
DT 3200 kcal:
- 200 g B tj. 800 kcal
- 90 g T tj. 810 kcal
- reszta WW tj. 3200-800-800= 1600/4 czyli 400 g WW

DNT 2700 kcal:
- 200g B tj. 800 kcal
- reszta tłuszcz czyli 1900/9= 210g

Moja waga 85 kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 536 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10726
Z moich powyższych pytań dużo już ogarnołem z google. Ale mam jeszcze takie pytanko odnośnie CBL:

Czy robiąc masę (jakościówkę) trzeba koniecznie w dzień nietreningowy (LC) dać wegle na wieczór czy cały ten dzień ma być keto ?



Zmieniony przez - szosiu w dniu 2015-07-01 12:23:47

Live is too short to be small

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwsze podejście do IF

Następny temat

IF a młody wiek

WHEY premium