SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tutaj zadajemy pojedyncze pytania - część 6

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 221969

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 964 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7500
czy taka składanka:

burprees x12
Dumbel swing(8kg) x10
close grip push ups x10
moutain climber 30sekund

robiona co drugi dzien ,do tego bilans kaloryczny ujemny i odpowiedni rozklad BTW przyczyni sie do redukcji tluszczu,czy bardziej ten trening poprawia wydolnosc beztlenową?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
SiłaSpokoju
Siema. W treningu na siłe nie wychodzic poza 6 powtórzeń? Jak wtedy będzie z masą?


Oczywiście, że wychodzić i to znacznie- przynajmniej na izolacjach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Pytacz_123
czy taka składanka:

burprees x12
Dumbel swing(8kg) x10
close grip push ups x10
moutain climber 30sekund

robiona co drugi dzien ,do tego bilans kaloryczny ujemny i odpowiedni rozklad BTW przyczyni sie do redukcji tluszczu,czy bardziej ten trening poprawia wydolnosc beztlenową?


Jedno nie wyklucza drugiego, co więcej- to idzie w parze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 310
nic nie można się dowiedzieć na tym forum,samemu lepiej zrobić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
conradoo77
Chodziło mi o pozycję tak jakby na "czworaka" z tym że nie równolegle tułów do ziemi, a pochylony w stronę podłoża i podpieram się na łokciu- głowa blisko przedramienia. Jak proponujesz - na czworaka równolegle do podłoża czy możę w pochyleniu?

Z tym spięciem mięsni pleców to miałem na myśli, że mimo że czuję triceps to i troszkę czuję plecy - no i może w konsekwencji część ciężaru przejmują plecy zamiast tricepsa. Ale jak mówisz, że zawsze tka będzie, to rozumiem.

Jeszcze jedno pytanie - rozumiem że francuz za głowę angażuje wszystkie głowy tricepsa. Czy w pozycji siedzącej również tak się dzieje?
Na które głowy działa francuz ze sztangielkami za głowę z supinacją w końcowej fazie, a na jakie kicbacks? Mam lewą rękę słabiej wykształconą niż prawą, więc chcę postawić na te 2 ćwiczneia ze sztangielkami - myślisz że pomoże?


W pochyleniu i raczej łokciem się nie opieraj.
Tak w pozycji siedzącej również, z tym że wtedy jest większy nacisk na kręgosłup i większy angaż barków przy dużym obc.
Poprawnie wykonany kickback czyt. na dużych ciężarach, siłowy zaangażuje wszystkie głowy. Supinowanie w ruchu spowoduje położenie akcentu bardziej na głowie bocznej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 146 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4033
Ok, dzięki wielkie za wytłumaczenie. W pochyleniu rozumiem 45-60st?
1. Mam pytanie jeszcze odnośnie młotków - aby bark nie przejmował przy ost. powt - ręka ma iść lekko do środka a nie dokłądnie w linii prostej oraz blisko tułowia oczywiście? Oraz czy młotki mogą być robione jako 2 ćwicz po sztangielkach na przemian(nie będzie zmęczony bic) , a nie na koniec tj się utarło że każdy robi przed modlitewnikiem?

2. Przy słabszej jednej ręce czytałem, że powinno się dobrać ciężar do tej ręki i robić raz tą ręką założoną il powt a później drugą - czy to ma sens i czy w przypadku trica kickbacks,francuz za glowę sztangą, francuz sztangielkami będzie dobrym połączeniem? Zrezygnowałem z wyc wąsko, żeby lepiej dotrenować lewą ręke na sztangielkach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 62318 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777900
conradoo77
Ok, dzięki wielkie za wytłumaczenie. W pochyleniu rozumiem 45-60st?
1. Mam pytanie jeszcze odnośnie młotków - aby bark nie przejmował przy ost. powt - ręka ma iść lekko do środka a nie dokłądnie w linii prostej oraz blisko tułowia oczywiście? Oraz czy młotki mogą być robione jako 2 ćwicz po sztangielkach na przemian(nie będzie zmęczony bic) , a nie na koniec tj się utarło że każdy robi przed modlitewnikiem?

2. Przy słabszej jednej ręce czytałem, że powinno się dobrać ciężar do tej ręki i robić raz tą ręką założoną il powt a później drugą - czy to ma sens i czy w przypadku trica kickbacks,francuz za glowę sztangą, francuz sztangielkami będzie dobrym połączeniem? Zrezygnowałem z wyc wąsko, żeby lepiej dotrenować lewą ręke na sztangielkach.




Młotki atakują mocno ramienno promieniowy i to jest ćwiczenie na ten mięsień w głównej mierze , prawda taka że jak ramienno promieniowy jest słaby siłowo i słaby masowo to bicepsa też nie będzie mega. Coś nie tak z techniką skoro bark mocno pracuje . Wypnij klatę, ściąg łopatki i co ważne ciężar ! W młotkach jest spory, możesz dać jako drugie ćwiczenie oczywiście

Ćwicz symetrycznie nawet w ćwiczeniach unilateralnych, pamiętaj, że nawet w ćwiczeniach wyonywanych jednorącz mógłbyś więcej to później przekłada się to również na ćwiczenia bilateralne więc tak jak czytałeś, zaczynasz od ręki słabszej i silniejszą do niej dostosowujesz

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
należy jednakże przy tym Mariuszu nadmienić, że jak cofniesz łokcie w tył i wypchniesz klatę doprowadzając się do mocno ped.antycznej pozycji technicznej to kastrujemy sami na własne życzenie dużo kg dla młotków. Młotki to może być typowa bujanka z dużymi ciężarami, bo jak słusznie zauważyłeś inaczej nie będzie bicepsów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 146 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4033
bark nie pracuje mocno, coś tam delikatnie czuć przy słabszej ręce, włącza się przy ost powt. Chodziło mi czy ręka ma się zginać idealnie po linii prostej czy delikatnie do środka? Bo widziałem że i tak się robi i tak.
Podsumowując, młotki jako ciężkie ciężarowo ćwiczenie powinno się znaleźć jako 1 albo drugie.

pytanie jeszcze o te kickbacki - zawsze cholera myślałem że jak wyżej trzymam rekę to lepiej czuję tric, ale w efekcie robiłem małymi sztangielkami. Czyli nie piep**yć się z ciężarem i psrostować max do linii tułowia DO PEŁNEGO WYPROSTU RAMIENIA? i we wszystkich francuzach też do samego końca czy lepiej nie przeciążać stawów?

Zmieniony przez - conradoo77 w dniu 2013-03-30 14:40:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
przedstawię Ci w wersji hardcorowej,


od 2 minuty. Wyjaśnienie też później jest
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Pytanie ~~ Siłka / Masa / Rzeźba PLAN + jedzenie ~~~~~~~~

Następny temat

Trening do Oceny :D Pomożecie:D?

WHEY premium