SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

drazekm luźne wpisy i moje filmiki

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 192642

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Wyciskanie lezac ketlami na podlodze sprawdzilem i tu potwierdzam co Panteon pisze niezbyt dobrze to wspominam a i ciezary nie byly specjalne.
Co do wymykow ciezka sprawa nauczyc przez filmik demo najlepiej w realu,cos moze wykombinuje ale watpie czy to Ci pomoze.


Zmieniony przez - drazekm w dniu 2018-04-09 22:57:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Panteon, wielkie dzięki za obrazowe wytłumaczenie W czwartek na rozgrzewce popróbuję na spokojnie i napiszę swoje spostrzeżenia ale już u siebie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
@Drazekm
Nie chodzi o to, żebyś mnie przez neta nauczył, ale pokazał ćwiczenia pomocnicze, no i sam wymyk
Dobrze Ci to idzie, lubisz się nagrywać..

Wyciskanie kettli na podłodze (w sumie nie tylko kettli):
- krótki ruch, w 1/3 zakresu pewnie
- idzie bardziej z ramion niż z m. piersiowych
- odpowiednio ciężkie kettle trudno ułożyć w pozycji startowej - przy ciężkich kulach może i klata coś oberwie.
2x24kg stojąc wyciskałem, a w leżeniu na podłodze już nie.. Na pewno nie przez brak siły, skoro stojąc to wycisnąłem..

Jeśli chodzi o trening klaty z kettlami, to już lepiej postawić kettle normalnie i zrobić na nich głębokie pompki

W jednej z książek Tsatsouline'a przewinął się nawet motyw robienia chyba przysiadów z kettlem trzymanym za pomocą łopatek!!

Kettle są super i super się nimi ćwiczy/bawi, ale nie ma co wydziwiać i na siłę szukać ćwiczeń, żeby wykazać jakie to uniwersalne narzędzie.

Próbował ktoś wyciskać sandbaga na klatę, albo rozpiętki z sandbagiem? Też się da przecież


Zmieniony przez - panteon w dniu 2018-04-10 09:24:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
W nauce wymyku na poczatku wazna jest asekuracja uczacego sie i slowne objasniene,ogladalem dzis w yt poradniki zeby sobie ulatwic i wyslac Ci tylko linka,ale nie znalazlem nic co by bylo dobre dla poczatkujacego.
Nie mam jak nagrac komentaza slownego wiec bedziesz musial sie domyslec z obserwacji o co mi chodzi.


Zmieniony przez - drazekm w dniu 2018-04-10 09:38:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607783
Też chętnie skorzystam, bo oglądałam poradniki, ale nie bardzo mi wychodzi i nadal nie wiem jak się zabrać do tego.
Choć w moim przypadku to chyba trzeba zacząć od opanowania wznosów prostych nóg do drążka.


Zmieniony przez - Viki w dniu 2018-04-10 09:41:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Zrobie tak nagram rozne elementy i jak wrzuce film to pod nim w poscie napisze po kolei o co mi chodzilo w trakcie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Nie bede sie za duzo rozpisywal mysle ze z filmiku kazdy zalapie o co chodzi,na poczatku demonstruje jak to wyglada gdy ktos pierwszy raz probuje z reguly nogi zamiast kierowac ku gorze leca nam do przodu.
Wyjsciem z tego jest wzmocnienie miesni przez kilka demonstrowanych dalej cwiczen,gdy po jakims okresie wzmocnimy cialo mozemy probowac z zamachem noga.Trzeba sobie wyobrazic jak bysmy chcieli kopnac pilke w tyl z przezutki lub kopniecie zamachowe w sztukach walki z jednoczesnym przyciągnieciem brzucha do drazka.Wiem poczatkujacy maja troche problem ze zgraniem tego z poczaku ale jak raz sie uda cialo to
zapamieta,smialo zamach nogą nad sobą do tylu.



A tutaj gosc ktorego dzisiaj wlasnie nauczulem wymyku pisalem wczesniej ze najlepiej w realu,kolega wzrost 186 waga 90 kg
I co i jak sie sprawdzilem jako personalny trener ? :)



Pozniej zrobilem swoje MU 1/2/3/4/5
Statystyka (260+15=275)


Zmieniony przez - drazekm w dniu 2018-04-10 15:52:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mnie jak uczono wymyku w szkole nauczyciel dawał wskazówkę aby głowę odchylać do tyłu i nie dociągać brody do klatki. Mnie to pomogło bo od razu wykończenie było na drążku w pionie. W przeciwnym razie zawisałem jak Twój kolega na brzuchu i ciężko było się wyprostować. Koordynacja jest bardzo pomocna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
jezoo
Mnie jak uczono wymyku w szkole nauczyciel dawał wskazówkę aby głowę odchylać do tyłu i nie dociągać brody do klatki. Mnie to pomogło bo od razu wykończenie było na drążku w pionie. W przeciwnym razie zawisałem jak Twój kolega na brzuchu i ciężko było się wyprostować. Koordynacja jest bardzo pomocna.

Z ta glowa to nigdy nie pomyslalem,moze sie komus przyda.
Zapomnialem jak i do innych cwiczen trzeba miec troche sily w podciaganiu,no i najlepiej mniejszą wage
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Podstawowa siła w łapach, plecach, brzuchu to podstawa. Czasami problemem jest również blokada psychiczna przed pozycją do góry nogami. Mózg musi orientować się w położeniu aby się nie puścić w tej pozycji podczas zmiany z pociągania na wyciskanie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Utrata na wadze na wakacjach nie stosując diety i treningów

Następny temat

Błyskawiczny konkurs letni # 2 : Kto ma na SFD największą moc w nogach?

WHEY premium