SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

drazekm luźne wpisy i moje filmiki

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 192589

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
drazekm
panteon
Ja też Cię obserwuję!
Dla mnie też coś nagraj

No ale ja z ketlami nic nie umiem :)




Zmieniony przez - drazekm w dniu 2018-04-09 20:14:42

A dipy?

Zmieniony przez - jezoo w dniu 2018-04-09 20:16:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Zapomnialem ale ich nie musze nagrywac filmy sa na moim youtube.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
No i widzę, że zwis zaliczyłeś
Możesz zakładać temat konkursowy

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
drazekm
Zapomnialem ale ich nie musze nagrywac filmy sa na moim youtube.

No to Panteon już chyba nic nowego z kettlami u Ciebie nie zobaczy bo było dużo ćwiczeń z takim obciążeniem. Może rozpiętki ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
_Szajba_
No i widzę, że zwis zaliczyłeś
Możesz zakładać temat konkursowy

Dobre :),nie podolam zadaniom za cienki jestem to raz
,dwa reguly zbyt skomplikowane,3 potrzeba 9-ciu startujacych na dwie nagrody bo na pierwsza lokate nie licze,4 sponsor niema odziezy w ofercie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
jezoo
drazekm
Zapomnialem ale ich nie musze nagrywac filmy sa na moim youtube.

No to Panteon już chyba nic nowego z kettlami u Ciebie nie zobaczy bo było dużo ćwiczeń z takim obciążeniem. Może rozpiętki ?

Nie robie rozpietek,ale najlepiej niech Panteon zaproponuje o ile dam rady.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
drazekm
jezoo
drazekm
Zapomnialem ale ich nie musze nagrywac filmy sa na moim youtube.

No to Panteon już chyba nic nowego z kettlami u Ciebie nie zobaczy bo było dużo ćwiczeń z takim obciążeniem. Może rozpiętki ?

Nie robie rozpietek,ale najlepiej niech Panteon zaproponuje o ile dam rady.

Oj nie wiem czy to dobry pomysł może Panteon nie będzie taki wymagający
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Viki
Zainteresował mnie tez ten pan z gumą pod koniec filmiku, ciekawa byłam co zrobi


Często skupiam się na mistrzach drugiego planu

@Drazekm
Dlaczego wyszedłeś z założenia, że film dla mnie powinien być z kettlami??

Były dipy, MU, wykroki i chyba przysiady, nie wyciskasz stojąc - OK, to jeszcze tylko balistyka Ci została do zbadania

Pisałeś mi w zeszłym roku, a Viki niedawno (i w sumie mi niedawno też), że zanim podejdzie się pod naukę MU, to polecasz opanować wymyk.
To może wrzucisz kilka ćwiczeń pomocniczych pod to ćwiczenie/ewolucję?
Od najłatwiejszego, do najtrudniejszego.
Ćwiczenia pomocnicze (podciąganie, wznosy nóg prostych/ugiętych w zwisie na drążku, nie wiem co tam jeszcze) i może progresję - da się stworzyć jakieś łatwiejsze wersje wymyku, czy jakoś podzielić go na etapy?

@Jezoo
Rozpiętki z kettlami, to profanacja i proszenie się o kontuzję..
Lepiej zrobić je ze sztangielkami..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Panteon profanację zrozumiem ale jaka jest różnica, która może powodować kontuzję. Próbowałem już takich rozpiętek i nie zauważyłem zbytniej różnicy oprócz chwytu? Wytłumacz mi jak możesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Kettle mają przesunięty środek ciężkości, w trakcie robienia rozpiętek będą zwisały, co może powodować przeciążenie w nadgarstkach.
Dłoń idzie po łuku, a pozycja kettla jest jakby niezmienna (przesuwa się, ale nadal wisi) - chyba, że ktoś megamocno ściśnie
Albo może ktoś rozpiętkami chce ćwiczyć nadgarstki, to OK.

Tak to widzę. Nigdy nie robiłem, bo uważam, że to "niezdrowe".
Rozpiętki robione kettlami to już wydziwianie - szukanie na siłę możliwości wykorzystania kettli..

Nawet samo wyciskanie na podłodze mi się nie podoba:





No, ale nie ma typowo kettlowych ćwiczeń na klatkę. Powyżej ruch jest bardzo krótki i w sumie chyba bardziej pospina mięśnie piersiowe niż rozbuduje.
Są osoby, które to ćwiczenie wykonują i OK

"Czyste kettle" to nie kulturystyka.

Napiszę milionowy raz, że w kettlach jest kilka podstawowych ćwiczeń + ich warianty. Można stosować ćwiczenia "z siłowni", czy dla odmiany użyć kettli zamiast hantli/sztangielek.
Trochę mnie osłabia, jak widzę w gazetach "trening na plaży z kettlem" i są np. wznosy ramion przodem, czy prostowanie ramienia z kettlem za głową na triceps, czy uginaniem na biceps.
No, można, ale taniej komuś kupić sztangielkę i 15-20kg obciążenia niż takiego 20kg kettla - będzie miał więcej pożytku i będzie bezpieczniej.

(Tricek i bicek kettlem - tylko oburącz! właśnie przez to obracanie się w dłoni - nic się nie obraca chwyta się kettla za rogi )

Gdybyś chciał dla odmiany użyć kettli, to możesz zrobić wyciskanie - stojąc, leżąc itd, czy w wykrokach; w przysiadzie z kettlami na klacie już jest inaczej niż ze sztangą..

Przysiad z lekkim kettlem, ale ciężką dźwignią, to hack squat:





Spróbuj z lekkim i napisz jak poszło
(Widziałem na fotach/filmie, że jakieś tam kettle masz)

Sorry Drazekm za spam!


Zmieniony przez - panteon w dniu 2018-04-09 22:36:20
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Utrata na wadze na wakacjach nie stosując diety i treningów

Następny temat

Błyskawiczny konkurs letni # 2 : Kto ma na SFD największą moc w nogach?

WHEY premium