SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stanisuaf - Kropla drąży kamień nie siłą, lecz częstym spadaniem

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 80964

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5454 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26001
Venc, pisane było 5razy że trenuje boks.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1256 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14669
Dobra panowie, silke na lato do garazu przenioslem, wiekszy metraz i swieze powietrze a nie duchota :D. Wlasnie zaraz ide na tren, nie ma co sie op*****lac, mam nadzieje ze teraz nic nie wypadnie takiego, tzn pewnie bede mial robote ale nie ma bata, nie odpuszcze, na wakacje bede mogl poluzowac jak wroce na mase.

Januszu - nie, nadal jade starym planem, ledwo 3 tygodnie nim cwiczylem, 4 tydzien to przerwa byla z wyzszej koniecznosci, teraz jest niby 5 tydzien redukcji, ale tamtego nie licze, czyli licze tak jakbym 4 tydzien zaczynal dzis.

Pewnie do konca bede nim cisnac , jeszcze sie okaze. Planuje redu z 10-12 tygodni, narazie polecialo z pasu 1-1,5 cm, ale miesa tez polecialo ktorego i tak mam malo wlasnie przez ostatnie wydarzenia przy ktorych nie dalo sie pilnowac.Teraz tez bedzie ciezko bo stala sie bieda, ale na szczescie idzie lato takze swojego bedzie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Boksero
Venc, pisane było 5razy że trenuje boks.

Nie widziałem, od niedawna śledzę dzienniki na nowo.

Stanisuaf
Dobra panowie, silke na lato do garazu przenioslem, wiekszy metraz i swieze powietrze a nie duchota :D. Wlasnie zaraz ide na tren, nie ma co sie op*****lac, mam nadzieje ze teraz nic nie wypadnie takiego, tzn pewnie bede mial robote ale nie ma bata, nie odpuszcze, na wakacje bede mogl poluzowac jak wroce na mase.

Tak, najgorsza na domowych siłowniach jest ta cholerna duchota. Ja ćwiczę w pokoju na poddaszu. Masakra jest, też myślę czy w wakacje nie pójść do roboty, zarobić trochę kasy i zagospodarować pokój, w którym aktualnie nawet posadzki nie ma. Się zobaczy :P

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć! Będę już wpadał, brak czasu (test sponsorowany) spowodował, że praktycznie nigdzie nie pisałem ciśnij!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1256 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14669
Wypiska z wczoraj:
Tydzien 4 dzien 22, 15.05.2012

Push A:

1. Przysiad 100x6/95x8/90x10
2. Odwrotne wykroki z hantlami 3x10 ~19kg(1 hantla)
3. Prostowanie siedzac 3x10 8 sztabka
4. Dipsy 3x8 7,5kg
5. Rozpietki skos góra + wycisk sciskajacy 3x10 ~11,5kg(1 hantla) + 3x10 ~16,5kg(1 hantla)
6. Wyciskanie zza karku 4x8 40kg
7. Unoszenie na boki leżąc 3x20 11,5kg(1 hantla)
8. Francuz lezac 3x10 30 kg
9. Brzuch

Trening ok, sprogressowalem normalnie tam gdzie trzeba, w sumie po tym tygodniu przerwy nie bylo az tak zle, sporo sily mialem. Z tych co troche odczulem ciezej to: przysiad, dipsy, francuz. Lekko poszly rozpietki, unoszenie na boki,prostowanie nog i brzuch. Reszta to tak posrednio, nie lekko, ale odczuwalnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1256 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14669
Tydzien 4, dzien 23, 15.05.2012r.
Pull A:

1. Wiosłowanie 4x8 72,5kg
2. Podciąganie podchwyt 10/8/7/6
3. Przenoszenie hantla 3x10 ~24kg
4. Unoszenie hantli bokiem 4x15 ~9kg
5. Podciaganie sztangi szeroko do mostka 3x10 37,5kg
6. Uginanie ramion z supinacja 3x15 9kg(1 hantla)
7. Przedramie + łydki przedramie - 3x15 uginanie podchwyt+nachwyt, lydki: wspiecia jednonoz 3x20 na podstawce(schody )

Dzisiaj wszystko poszlo elegancko, tak jak planowalem, w kazdym cwiczeniu zapasu jest, tylko drazek jak zwykle badziewny, ale wiosl mnie pocieszylo bo fajnie dosc plecki czulem.
Bez aero, jutro i w sobote pokrece tak aby w sumie 3x w tyg wyszlo, w nastepnym dodaje 1 dzien i do 45 min zwiekszam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1664 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20023
Rozumiem;) no trochę już spadło z pasa, ciśnij dalej. Co Ty mówisz że słabo w podciąganiu? Chyba siłowo robisz a w dodatku po wiośle więc nie jest tak źle:) dipsy za to pięknie idą;) aero w dni bez siłki tak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1256 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14669
Aero roznie, ale jak beda 4x w tygodniu to nie bedzie sie dalo w dniach bez silki. Beda w 2 dni z silka i w 2 dni bez, po to zeby niedziela chociaz wolna byla calkowicie, jak odpoczywac to odpoczywac :P. Pomylilem kolejnosc bo z notatnika kopiowalem - drazek byl pierwszy, pozatym to podchwyt i raczej zero techniki

Tak btw, odnosnie drazka. Jest jakis plan, na jego priorytet? bo chce poprawic w nim wynik, w nachwycie, na szerokosc barkow(czyli raczej taka wersja na rece bardziej, niz na plecy). No oprocz samego podciagania sie to sa jakies inne cwiczenia, i ogolnie ilosc serii i powt w swietle kolejnych tygodni, ile razy w tyg itd? Ma ktos jakis pomysl?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1664 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20023
No racja, 1 dzień wolnego musi być:)

Podstawową Sprawność Fizyczną Wodyna masz w której robisz tylko przysiady drążek i dipsy, bardzo dobra sprawa żeby poprawić wyniki w tych ćwiczeniach. Chodzi Ci o taki plan żeby w połączeniu z innymi ćwiczeniami robić? A nie sam drążek tak? Ja kilka metod wypróbowałem więc podzielę się tymi które na mnie działały.
To o czym wspomniałem wyżej, z tym że robiłem sam drążek.
FBW z 3 seriami drążka na każdym treningu, dodatkowo na co drugim wiosło 5 x 5. Na pierwszym treningu I seria na maksa, II i III seria na maksa + tyle negatywów żeby w sumie dawało tyle powtórzeń co w I s a na drugim treningu na maksa z dodatkowym ciężarem.
Na co drugim treningu FBW 8 serii drążka. I - rozgrzewkowa, II - V - z progresją obciążenia na max lp. VI - VII - negatywy, VIII technicznie (czyli pomagając sobie całym ciałem) na maks lp.
Dobra sprawa to też jak robisz 2-3 serie siłowo a później na doyebanie 1-2 serie technicznie.
Robiłem też tak że 3-4 serie z połową rekordu, ale za to zmniejszając przerwy pomiędzy seriami (zaczynało się na 60 s a kończyło na 15 s).
Te metody sprawdziłem i zadziałały na mnie. Nie gwarantuję że zadziałają na inne osoby;)

Zmieniony przez - janusz121 w dniu 2012-05-15 21:27:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pn4 aka Hajtowowy /będziemy zołnierzami./// Siła & masa.

Następny temat

Plan do oceny, opierany na treningu domatora

WHEY premium