SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stanisuaf - Kropla drąży kamień nie siłą, lecz częstym spadaniem

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 80926

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5454 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26001
Przemyski, nie chce, ale warto,
- rozluźnia
- wycisza organizm
- rozciagamy powiezie miesniowe
- i pewnie coś jeszcze by się znalazło

lMatthew, robie na ziemii. Wybacz stary, ale głupoty piszesz:) domyślam się skąd "taka wiedza" xD
trzeba rozróżniać, brzuszki, które wykonujemy poprzez mocne spięcie brzucha i dzięki temu tułów się unosi(Czyli te dobre, bo pracuje brzuch) i brzuszki, które ludzie robią ciągnąć grzbietem, bicepsami, i bóg wie co jeszcze(to jest złe wykonanie, powoduje ból dolnego odcinka pleców a nie mięsni brzucha)

Janusz, próbuj, ale tutaj weźmiesz mniej niż przy zwykłych:)

i tu też zakres 30p polecam xD

Zmieniony przez - Boksero w dniu 2011-12-13 21:34:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 840 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 22661
Hmm dlaczego głupoty pisze? ^^ I skąd ta moja 'taka wiedza'?
Ale nvm. Grunt, że czujesz brzuch tak jak trzeba i - głownie - że są efekty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5454 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26001
no a co, to mądre nie było;) zrób dobrze brzuszki to zobaczysz że jednak jest to dobre ćwiczenie

domyślam się że
1. jakiś "znafca" Ci to powiedział
2. nie do końca wiedziałeś/wcale nie wiedzialeś jak to poprawnie wykonać, spróbowałeś i jedyne co odczułeś to ból pleców xD

czuje i to bardzo:P wiesz, każde ćwiczenie można spartolić i będzie ono już "nie najlepszym ćwiczeniem na XXX" hehe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 840 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 22661
Nie mowie, że brzuszki są z dvpy, tylko, że są lepsze ćw Nie rozwijamy tematu - ważne, że działa

/EOT offtop :P

Zdrowia!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5454 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26001
e tam, dobry temat, które ćwiczenia najlepsze na brzuch xD no ja jeszcze na równo z brzuszkami i podciaganiem kolan w leżeniu postawie ab wheela i tyle(duzo tez tych cwiczen wiecej nie znam)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 840 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 22661
Więc podejmę temat

Z brzuchem to się ma tak w mojej opinii i z tego co wiem. Przy klasycznych brzuszkach stricte mm brzucha pracują do około 30st zgięcia. Jak wiemy (bądź nie wiemy) najsilniejszym zginaczem stawu biodrowego jest m biodrowo lędźwiowy oraz m prosty uda (głowa m. czworogłowego uda) - stąd czasami robiąc dużo powt na brzuch zamiast palenia w brzuchu pali w.. nogach O_o.

Idąc dalej, żeby maxymalnie wykorzystać pracę brzucha musimy zadziałać na miednice z przyczepu początkowego na końcowy, czyli wszelkie unoszenia miednicy w górę przy ustabilkizowanym tułowiu. (nie same nogi, bo sytuacja podobna jak z brzuszkami, tylko miednica, bo m prosty brzucha na którym nam zależy zaczepia się właśnie na miednicy i taki ruch wykonuje). Jednakże to ciut mało, bo ciężko jest wyizolować taki rucvh i wraz wcześniej wymienone mięśnie (nie brzucha) będą się nam napinały, ciągneły za miednice i zwiększały lordozę lędźwiową.

Więc musimy coś zrobić z cz. lędźwiową kręgosłupa i 'przycisnąć ją do podłogi. Wtedy pozycja jest oki i ból pleców nie będzie dokuczał.

Idziemy dalej - musimy unieść miednice i 'dociągnąć' ją do klatki (lewe i prawe jajko ciągniemy do pępka , oczywiście wiąże się to z oderwaniem dolnego odc pleców, ale powrót do pozycji wyjściowej jest z przylegającymi plecami) - W tym momencie angażujemy maksymalnie m prosty brzucha. Klatka piersiowa oraz żebra ustabilizowane (bo leżymy i się raczej nie ruszamy ), Odc lędźwiowy kręgosłupa leży dociśnięty na ziemi (nogi mogą być ugięte w stawach kolanowym i biodrowym).

Zostaje wymyśleć jaki ruch pociągnie nam tą miednicę do góry.

A ten temat był przerabiany między innymi przez znanego wszystkim (bądź mniej znanego usera BodyLine - którego obecnie jakoś chyba brak na forum), który - jak mi się wydaje- będąc trenerem personalnym potrafił sobie rozłożcyć anatomicznie dany ruch i wybrać ćwiczenia które są dobre.

Spięcia odwrotne - https://www.sfd.pl/spięcia_odwrotne__jak_to_wyglada_-t157227.html
(można chyba nawet na yt znaleźć wykonanie)

Dalej nie ma co się rozpisywać, powyższy temat fajnie rozwija dalej dyskusje.Oczywiście to nie jest jedyne ćwiczenie na brzuch. Jednakże takie ułożenie jak wyżej opisałem pozwala osiągnąć maksymalny skurcz m. prostego brzucha, bez 'przypinania' innych

Każde ćwiczenie zginające tułów będzie działało na brzuch. kwestia podejścia, wykonania i efektu końcowego.

Takie moje przemyślenie

Zdr!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1664 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20023
Zrobić to tak jak Ty w superserii ze zwykłymi? Widzę żę tam masz 12 kg ciężaru. Myślisz że sam gryf (10 kg) będzie dobry na początek?

Wtrącę się do dyskusji:)
Ja tam zwykłych brzuszków nie dam rady robić, dół pleców później cały w siniakach. Za to po spięciach brzucha dobrze brzuch czułem, ale największe zakwasy na brzuchu jakie miałem w życiu to po interwałach 10 x 100m sprint/100m trucht :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5454 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26001
janusz, przymało :) zauważ że to są dwa hantelki po 12kg, sztangą ja bym robił 30kg, więc sam zdecyduj:)

Zmieniony przez - Boksero w dniu 2011-12-14 13:49:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1256 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14669
Wypiska z wczoraj 13.12.11r Klata

- WL 75kgx6/65x10/60x12
- Hantle skos 20x 9,5kg/16x 12kg/12x 14,5kg/10x 17kg/8x 19,5kg/6x 22kg
- Porecze x8/x6/x5 - wolniejsze tempo wykonywania, nie chcialem sie gibac
- Rozpietki 20x 12kg(1 hantla)/ 10x 12kg/ 30x 9,5kg

Tak jak wczesniej wspomnialem, sila mi na pewno spadla, nastepny plan raczej nie bedzie nastawony na sile, tylko bardziej pod sylwetke, musze odpoczac troche od takiego walenia treningow na maxa, tylko jeszcze wieksze spadki moga byc. Ten i jeszcze nastepny tydzien stary plan i akurat wychodzi tydzien przerwy na swieta i 2 stycznia nowy plan :) Jedynie w czym mialem zapas to hantle, zebym wiedzial wczesniej to bym dorzucil
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Ano, stop progresu musi nadejść

I tak ciśniesz konkretne ciężary
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pn4 aka Hajtowowy /będziemy zołnierzami./// Siła & masa.

Następny temat

Plan do oceny, opierany na treningu domatora

WHEY premium