SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA cz.5

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 190809

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2934 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25646
W skórce ponoć znajduje się najwięcej witamin... Ja jem ze skórką :)
Tylko obmyj bo w dzisiejszych czasach nie wiadomo czym było spryskiwane:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Umyj i zjedz ze skórą, pod skórą podobno najwięcej witamin się chowa.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hmm,to i ja zadebiutuję swoją niewiedzą.

Jestem ekto, 83 kg 190 cm, aktualnie przytyłem 10 kg z ćwiczeniem 3 razy w tygodniu, ale nadal mam problemy z odzywianiem, braki w wiedzy na temat diety i nadal te 83 kg przy moim wzroście to za mało. Czyli tak: Powienienem spożywać 2g / kg białka ? W ciagu każdego dnia czy tylko treningowego ? - Wychodzi 166 g w ciągu dnia - jeśli miałoby to stanowić 40& diety (chyba że mniej/więcej) to węgli miałbym jeść ok 200g ? Bez sensu. 3 torebki ryżu tyle mają, które zjadłbym jako jeden posiłek..

Rano węgle proste czy złożone ? Jakie przykładowe posiłki i dlaczego ?

Przed (godzinę przed? )treningiem dużo węgli , trochę białka, - po treningu węgle (1g/1kg pół godziny po + 40g białka do godziny po - i to styka ? )

To prawda, że organizm jednorazowo jest w stanie przyswoić 40g białka i rozkłada to 3 godziny ?

Nadal nie wiem, jak wymieniać te produkty w diecie, urozmaicać - żeby robić to swobodnie i żeby to miało ręce i nogi..Jak to robić, na jakiej podstawie ?

Jak gotuję jakiś produkt to ilość jego węgli się zmniejsza ?

Jakie są najlepsze i najtańsze źródła białka ?

Czy przed treningiem nie należałoby spożywać produktów które zawierają BCAA ? Czytałem, że to głównie leucytyna ( w kukurydzy i mleku) ?

Z tego co zrozumiałem to węgle proste są szybko trawione i przyswajane czyli np, bułka, płatki a złożone wchłaniają się wolniej czyli kasza ryż makaron. ALe po posiłku z węgli prostych następny normalnie 3 godziny poźniej ? nie wchłoną się szybciej te węgle ? Czyli prawidłowo godzine przed treningiem węgle złożone (żeby wolniej wchłaniały się i były źródłem energii podczas treningu) a pół godziny po węgle proste (żeby szybciej uzupełnić)+białko , i potem za 3 godz dopiero znowu troche węgli i białko ?

I jeśli np, mam wolne i wiem, że będę np. wylegiwał się cały dzień bez żadnego wysiłku - powinno się ograniczyć węgle ? czy normalnie tak jak zawsze ?

ehh, proszę o wyrozumiałość tudzież tłumaczenie na chłopski rozum ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2934 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25646
a jak z tą marchewką? czemu w obecności tłuszczów i trzeba na nią uważać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6274 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Uwazac trzeba z wszystkim. 1kg marchewki dziennie nie bedziesz jadl. Jak juz to 1-2 sredniej wielkosci. Jedz spokojnie

Zmieniony przez - domer w dniu 2010-05-24 16:57:52

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 42
Panowie, krótkie pytanko. Musze spozywać 180g białka, lecz nie jestem w stanie tyle zjeść w jeden dzień. Czy przy treningu 3x w tygodniu, ACT, musze aż tyle białka wcinać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 233 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22336
po jakim czasie chodzenia na silownie najlepiej wziac kreatyne?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
jaka waga i wiek ? co do tego białka.....

lolexy najlepiej jak bedziesz miał zastój uważam że spokojnie rok solidnie możesz ćw na "czytso"

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2349 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8760
Czym grozi wypicie alkoholu (piwo/wino) po treningu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ej no może jakiś forumowy kozak łaskawie mi odpowiedzieć ?

Na durnowate pytania typu "czy kupa po treningu powoduje spadki?" odpowiadacie, a mój post jakby nie istniał. Co za ignorancja.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Dietka do oceny

Następny temat

Silownia a pilka nozna jak zrobic mase?

WHEY premium