SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA VOL. 15

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 180526

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1164 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9517
Jak to jest w końcu z tymi witaminami?Bo biorę także witaminy w tabletkach,ale większość mówi zeby brać z warzyw i owoców,ale potem piszą że w diecie za dużo owoców.Chodzi mi bardziej o owoce ile ich zjeść i jakie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Jak wiesz że masz niedobory to dawaj syntetyczne, możesz też dawać pojedyncze preparaty te których Ci na pewno brakuje. Owoce jakie chcesz, banan, jabłko, cytrusy a ile jadać trudno powiedzieć 2-3 razy dziennie można przegryźć coś.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2080
Kieruję pytanie przede wszystkim do znawców tematu, zależy mi na rzetelnej odpowiedzi.
Członek rodziny jest po operacji resekcji żołądka. Po długim pobycie w szpitalu konieczna jest odbudowa mięśni, co wiąże się z ćwiczeniami rehabilitacyjnymi i odpowiednią dietą. Problemem jest zapewnienie odpowiedniej podaży białka - siłą rzeczy nie da się po takiej operacji jeść dużo, stąd konieczna jest suplementacja. Lekarz polecił nam nutricia protifar, jednak cena jest zabójcza. Tu pytanie - czy można zastąpić to jakimś białkiem przeznaczonym dla sportowców? Chodzi mi o to, że skoro tania odżywka potrafi sprawiać zdrowym osobom problemy trawienne, to u osoby po takiej operacji tym bardziej. Czy wystarczy kupić odpowiednio dobrej jakości wpc/wpi i nie powinno być problemów z przyswajeniem? Co polecacie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 846 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7861
Przedziwna rzecz na mojej redukjci.
jestem w 8tygodniu r3edukcji na LC po 4 tygodniach waga spadła 4kg. tkanka tłuszczowa również. Po 7tygodniach tkanka tłuszczeowa z 27% zleciałą na 21%, talia ze 107 na 102cm biodra ze 110 na 103cm odziwo obwód ramienia zwiększył się o półcm. Dziś staje na wagę a tam 92kg !!! Zmi9erzyłem obwody wszystko ok, poziom tkanki tłuszczowej ok. Jak to możliwe ? Coś jest nie tak ?
...
Napisał(a)
Usunięty przez domer za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 846 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7861
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Krzysztof ta odżywka to Koncentrat białek mleka, emulgator (lecytyna sojowa). Można zastosować wpc najlepiej bezsmakowe bez żadnych dodatków, naturtalne https://sklep.sfd.pl/Olimp_Natural_100_Whey_Protein_Concentrate-opis730.html
Z produktami medycznymi tak już jest że to samo kosztuje taniej jak nie jest pod farmację robione.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6272 Napisanych postów 76034 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754872
Zakar
Przedziwna rzecz na mojej redukjci.
jestem w 8tygodniu r3edukcji na LC po 4 tygodniach waga spadła 4kg. tkanka tłuszczowa również. Po 7tygodniach tkanka tłuszczeowa z 27% zleciałą na 21%, talia ze 107 na 102cm biodra ze 110 na 103cm odziwo obwód ramienia zwiększył się o półcm. Dziś staje na wagę a tam 92kg !!! Zmi9erzyłem obwody wszystko ok, poziom tkanki tłuszczowej ok. Jak to możliwe ? Coś jest nie tak ?


Co z tą masą ciała nie tak? Jaka była wcześniej?

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6272 Napisanych postów 76034 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754872
Krzysztof
Kieruję pytanie przede wszystkim do znawców tematu, zależy mi na rzetelnej odpowiedzi.
Członek rodziny jest po operacji resekcji żołądka. Po długim pobycie w szpitalu konieczna jest odbudowa mięśni, co wiąże się z ćwiczeniami rehabilitacyjnymi i odpowiednią dietą. Problemem jest zapewnienie odpowiedniej podaży białka - siłą rzeczy nie da się po takiej operacji jeść dużo, stąd konieczna jest suplementacja. Lekarz polecił nam nutricia protifar, jednak cena jest zabójcza. Tu pytanie - czy można zastąpić to jakimś białkiem przeznaczonym dla sportowców? Chodzi mi o to, że skoro tania odżywka potrafi sprawiać zdrowym osobom problemy trawienne, to u osoby po takiej operacji tym bardziej. Czy wystarczy kupić odpowiednio dobrej jakości wpc/wpi i nie powinno być problemów z przyswajeniem? Co polecacie?


Białko serwatkowe powinno być lżejsze i mniej obciążać układ trawienny niż białka mleka.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 846 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7861
Chodzi o to ,żę przed redukcja wazylem ok 92kg po 4 tygodniach waga spadła do 87kg a obecnie 8 tydzien i waże 92kg przy spadku poziomu BF oraz obwodów w talii i biodrach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 87 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9266
Hej. Mam pytanie odnoscnie poziomu tkanki tluszczowej. Uzywajac kalkulatora typu potreningu.pl mamy podac obwód pasa(tali). No wlasnie gdzie dokladnie mam zmierzyc zeby bylo dobrze. Ja zawsze mierzyłem tam gdzie pępek, ale ostatnio kolega mi mowil ze mierzy niżej.
Pozdrawiam
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Dieta low carb, kilka pytań i ćwiczenia

Następny temat

masa, czas na zmiany! dosyć suchego cyca!

WHEY premium