SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA VOL. 15

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 179446

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75935 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754304
Poczytaj artykuły o tłuszczach, jest ich kilka. Zobacz też w poprawionych dietach, jakie ludzie spożywają.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17700 Napisanych postów 132147 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460634
Każdy jest "zdrowy" bo organizm potrzebuje każdego rodzaju tłuszczu no i zależy do czego ma być czy do smażenia czy do wcinania na zimno.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75935 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754304
sadasa
sadasa
sadasa
Witam.
Mam pytanie co do diety w treningu metabolicznym.
Moja sytuacja jest taka ze cwiczyłem narazie rok z dietą carb cycling, czyli jak wiadomo w tej diecie w dni treningowe je się więcej a w wolne mniej. I czy jak będę cwiczył 3 dni w tygodniu siłowo a w pozostałe 4 dni trening metaboliczny to jak ja mam używać diety carb cycling??? w dzien treningowy i nie treningowy mam odjąc po 300kcal (na początek) czy tylko w te nie treningowe czy jak ????
Czy mam wyruwnać ilosc kcal tak aby w dni treningowe i nie treningowe była równa???? I wtedy odjąc 300kcal

P.S. Celem jest zrzucenie zbędnego tłuszczu przy jak najmniejszej stracie mięsni

Zmieniony przez - sadasa w dniu 2014-01-02 16:42:19


domer
Jeżeli chcesz tego dokonać przy min. utracie mięśni to nie zaczynaj od razu z minusa, tylko blisko zera, ew. lekki minus. Możesz rozłożyć tak jak Ci pasuje i niekoniecznie musi to być carb cycling. Zastanów się też czy od razu wchodzić na tak wysoką aktywność.


aha ok. Ale jeżeli będę odejmował kcal lub będę bliski zera (biorąc pod uwage zapotrzebowanie z dnia treningowego) to nie wiem czy będzie to dobre dla mnie (jeżeli będę utrzymywał taki wskaźnik codziennie) bo zanim wprowadziłem w moje życie diete carb cycling to jechałem codziennie tyle co teraz jem w dni treningowe i zdobywałem tylko zbędny tłuszcz (było tak dopuki nie wprowadziłem carb cycling, po wprowadzeniu jej zdobywałem jakosciową mase). To aby się to teraz nie powturzyło to od ilu kcal mam zacząć??? Tyle sporzywam:
-w dni treningowe 2917 kcal (jestem tu praktycznie na 0 albo na minimalnym +, moje ciało strasznie szybko przybiera na masie, ale tej złej to dlatego tylko lekki + jest)
-w dni wolne 2312 kcal.
A co do wysokiej aktywnosci to chodzi ci o ilosc treningów metabolicznych w tygodniu??? W sensie ze jest ich za duzo? A 3 będzie ok?



Jeżeli na CC lepiej się czujesz to stosuj ja dalej obserwując organizm. Chodzi mi ogólnie o ilość treningów. Lepiej zacząć od mniejszej ilości i zwiększać żeby zaskakiwać organizm a nie od razu taka aktywność i później już nie będzie gdzie wcisnąć.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 418 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8523
Witam. Jeżeli nie mógłbym przestrzegać diety w 100% 7 dni w tygodniu tylko np. 3-4 dni dieta wraz z pełnowartościowym obiadem ryż, ważywa, pierś/udko lecz codziennie posiłki były by regularne no i śniadania, drugie, kolacja były by normalnie jak dieta każe lecz obiad to co mama zrobi.
Więc lepiej stosować dietę w 100% w dni treningowe czy nietreningowe jak trenował bym 3-4 dni w tygodniu?

Co myślicie o koktajlach aby uzupełnić białko itp? Np. Płatki owsiane, twaróg chudy, banan. Kiedy najlepiej wypić taki koktail? Po treninu?

Dziękuje za pomoc i pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17700 Napisanych postów 132147 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460634
Na 100% nie musi być codziennie to co wyliczyłeś, ważne byś spożywał odpowiednie produkty.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
anubis84
Każdy jest "zdrowy" bo organizm potrzebuje każdego rodzaju tłuszczu no i zależy do czego ma być czy do smażenia czy do wcinania na zimno.


Wydaje mi się jednak, że tłuszcze trans to składnik diety, który powinien być wykluczony w 100% i wynikałyby z tego same korzyści.

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347417
Anubisowi raczej chodziło o tłuszcze nasycone/jednonienasycone/wielonienasycone z dobrych źródeł

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17700 Napisanych postów 132147 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460634
o właśnie to miałem na myśli.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 679 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3873
domer
sadasa
sadasa
sadasa
Witam.
Mam pytanie co do diety w treningu metabolicznym.
Moja sytuacja jest taka ze cwiczyłem narazie rok z dietą carb cycling, czyli jak wiadomo w tej diecie w dni treningowe je się więcej a w wolne mniej. I czy jak będę cwiczył 3 dni w tygodniu siłowo a w pozostałe 4 dni trening metaboliczny to jak ja mam używać diety carb cycling??? w dzien treningowy i nie treningowy mam odjąc po 300kcal (na początek) czy tylko w te nie treningowe czy jak ????
Czy mam wyruwnać ilosc kcal tak aby w dni treningowe i nie treningowe była równa???? I wtedy odjąc 300kcal

P.S. Celem jest zrzucenie zbędnego tłuszczu przy jak najmniejszej stracie mięsni

Zmieniony przez - sadasa w dniu 2014-01-02 16:42:19


domer
Jeżeli chcesz tego dokonać przy min. utracie mięśni to nie zaczynaj od razu z minusa, tylko blisko zera, ew. lekki minus. Możesz rozłożyć tak jak Ci pasuje i niekoniecznie musi to być carb cycling. Zastanów się też czy od razu wchodzić na tak wysoką aktywność.


aha ok. Ale jeżeli będę odejmował kcal lub będę bliski zera (biorąc pod uwage zapotrzebowanie z dnia treningowego) to nie wiem czy będzie to dobre dla mnie (jeżeli będę utrzymywał taki wskaźnik codziennie) bo zanim wprowadziłem w moje życie diete carb cycling to jechałem codziennie tyle co teraz jem w dni treningowe i zdobywałem tylko zbędny tłuszcz (było tak dopuki nie wprowadziłem carb cycling, po wprowadzeniu jej zdobywałem jakosciową mase). To aby się to teraz nie powturzyło to od ilu kcal mam zacząć??? Tyle sporzywam:
-w dni treningowe 2917 kcal (jestem tu praktycznie na 0 albo na minimalnym +, moje ciało strasznie szybko przybiera na masie, ale tej złej to dlatego tylko lekki + jest)
-w dni wolne 2312 kcal.
A co do wysokiej aktywnosci to chodzi ci o ilosc treningów metabolicznych w tygodniu??? W sensie ze jest ich za duzo? A 3 będzie ok?



Jeżeli na CC lepiej się czujesz to stosuj ja dalej obserwując organizm. Chodzi mi ogólnie o ilość treningów. Lepiej zacząć od mniejszej ilości i zwiększać żeby zaskakiwać organizm a nie od razu taka aktywność i później już nie będzie gdzie wcisnąć.


Co do treningów to ok zastosuje się do tego najpierw będę 3/4 tyg jechał na ujemnej ilosci kcal i cwiczył normalnie i dopiero po tych 3/4 tyg dodam jeden dzien treningu metabolicznego i będę zwiększał co jakis czas.
Natomiast nadal nwm jak to ma byc co do diety. Zapotrzebowanie mam równo 2909kcal (w dni trening jem - 2917, nie trening - 2312).
To mam odjąć od mojego zapotrzebowania 300kcal na początek aby było 2609kcal i tyle jesc codzien? Zgadza się ???
To będzie miało jakis sens??? Odejme te 300kcal z dni treningowych ale idąc tym tropem jak mam jesc codziennie 2609 to jednoczesnie dodam do dni nie treningowych 300kcal - czy to będzie miało sens??

Zmieniony przez - sadasa w dniu 2014-01-04 15:18:22

Zmieniony przez - sadasa w dniu 2014-01-04 15:19:31

Zmieniony przez - sadasa w dniu 2014-01-04 15:20:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 418 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8523
anubis84
Na 100% nie musi być codziennie to co wyliczyłeś, ważne byś spożywał odpowiednie produkty.


Głównie chodzi mi o to że nie dam rady finansowo dostarczać te 2g białka na kg masy ciała itp. codziennie. Więc czasami zjem to co mama ugotuje i raczej nie nadrobie białka czy węglowodanów w tym dniu. Dlatego pytam czy lepiej 100% diety stosować w dni treningowe czy nietreningowe?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Dieta low carb, kilka pytań i ćwiczenia

Następny temat

masa, czas na zmiany! dosyć suchego cyca!

WHEY premium