SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA VOL. 15

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 180823

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 407 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2699
Itamiku
Dystans
Czy warzywa należy wliczać do bilansu w diecie? Czy układać dietę bez liczenia kalorii z warzyw?


Jeżeli to masa, to oszczędź sobie bonusowe kalorie zawsze się przydadza.


Uważaj na mrożone warzywa, te które sa zalewane w oleju..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 867
Dziękuję Panowie, na mrożone bd uważał, a co do ziemniaków i strączkowych - a to o nie Ci chodziło, to akurat wiedziałem. Sogi dla Was.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 75
Od kiedy przeszedłem na dietę masową, zyskałem już 4 kg mięśni. Jak na półtora miecha wychodzi sporo za dużo, ale wynika to z naprawdę słabego odżywiania przez dwa lata ćwiczeń. W końcu mam z czego rosnąć, poprawia się siła, widzę zmiany w sylwetce. Bez diety to jednak strata czasu.

Obliczyłem nową dietę, bo przytyłem 5 kg (1kg tłuszczu) i dołożyłem ćwiczeń.
masa - 90kg
wzrost - 180cm
zapotrzebowanie 3600kcal
180g białka
140g tłuszczu
400g węgli

Pytanie czy mogę jeść więcej tłuszczu/węgli prostych? Objętość 400g węgli złożonych mnie po prostu przeraża. Dzisiejszej porcji ryżu nie udało mi się przejeść, a przyszła już noc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
Itamiku
Kosciaty
juz mam prawie wszystko tylko nie wiem przed treningiem co jesc najlepiej ryz i kurczak ? przed i po treningu ? itamiku doradz cos co przed treningiem mistrzu :D


Przed treningiem pamiętaj aby węgle były, żeby była siła. A tak to dowolnie. W sumie ja różnie jem więc nie wiem co mam Ci doradzić


A jak nie zje węgli to siły ma nie być, tak?

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 407 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2699
Jak nie zjesz to też będzie, ale możesz sie słabo czuć sprawdzałem :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
DeWitt
Jeśli masz problem ze zmieszczeniem w siebie odpowiednie ilości jedzenia, to proponowałbym zwiększenie podaży tłuszczy, albo robienie posiłków, które wchodzą 'gładko', na przykład w postaci płynnej - shake'ów. Poza tym staraj się stopniowo zwiększać kcal i powinno się w końcu udać dojść do pożądanego poziomu.

Swoją drogą, jak wyliczyłeś, że przytyłeś 4kg mięśni i 1 kg tłuszczu?
Po drugie, jeśli myślisz, że przytyłeś 4kg mięśni w półtora miesiąca, to wiedz, że się mylisz i zastanów się, czy jest sens zwiększania kcal, bo możesz się co najwyżej szybciej zacząć zalewać tłuszczem.

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
Itamiku
Jak nie zjesz to też będzie, ale możesz sie słabo czuć sprawdzałem :)


To, że Ty nie masz energii, to nie znaczy, że ktoś inny też nie będzie miał więc akurat lepiej byłoby z twojej strony gdybyś doradził koledze sprawdzenie na własnej skórze opcji, która mu najbardziej będzie odpowiadać, bo jedzenie węgli przed treningiem, to nie jest wbrew pozorom najlepsze rozwiązanie.

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 75
Analizator składu ciała - co jakiś czas z takiego korzystam. Mam w rodzinie niepraktykującego dietetyka, więc dorwałem się do sprzętu.
Jak zaczynałem masę, ważyłem 85kg i miałem 21% tłuszczu. Po sześciu tygodniach miałem 19,5% tłuszczu i ważyłem 90 kg, wychodzi na to, że 1kg stanowi tłuszcz, założyłem, że reszta jest w mięśniach.
Po 6 tygodniach planu mc+przysiad+płaska moje mięśnie straciły entuzjazm, więc przeszedłem na dalszy etap, dokładając trzy ćwiczenia (temat - "Pierwszy rok treningów"), uznałem że skoro ilość tłuszczu nie zwiększa się drastycznie, dołożę jeszcze do michy.

Shaki do świetny pomysł, chociaż najlepiej pewnie dysponować jakimś białkiem w proszku, prawda? Jak na razie nie kupowałem żadnych specyfików.
Jak myślisz, ile najwięcej tłuszczu mógłbym spożywać?

Zmieniony przez - DeWitt w dniu 2014-02-24 00:11:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 407 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2699
Fryto
Itamiku
Jak nie zjesz to też będzie, ale możesz sie słabo czuć sprawdzałem :)


To, że Ty nie masz energii, to nie znaczy, że ktoś inny też nie będzie miał więc akurat lepiej byłoby z twojej strony gdybyś doradził koledze sprawdzenie na własnej skórze opcji, która mu najbardziej będzie odpowiadać, bo jedzenie węgli przed treningiem, to nie jest wbrew pozorom najlepsze rozwiązanie.


To doradź ty bo ja chyba sie nie nadaje juz..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
DeWitt
Nie ma limitu tłuszczu, ale pewnie najlepiej jest zacząć od diety zbilansowanej i potem ewentualnie korygować. Sprawdzić na czym najlepiej się czujesz.
Większość 'analizatorów' jest bardzo niedokładna. Jeśli masz około 20% bf to lepiej najpierw zrób porządną redukcję i dopiero potem zabierz się za masę, bo w tej chwili nie ma ona najmniejszego sensu.

Hard work & dedication

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Dieta low carb, kilka pytań i ćwiczenia

Następny temat

masa, czas na zmiany! dosyć suchego cyca!

WHEY premium