SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Gaz pieprzowy

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 116366

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 672 Napisanych postów 1002 Wiek 33 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 8355
To w greenie też robotę robi rozpuszczalnik ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 59 Napisanych postów 70 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1085
Green jest na wodzie głównie, poza tym dali izopropanolu (pewnie kilka-kilkanaście %) ale zakładam bardziej po to by obniżyć temp. zamarzania, trochę go tam mimo wszystko jest więc zawsze delikatnie spotęguje podrażnienie. Poza tym jest jeszcze glikol propylenowy (nie jest to substancja niebezpieczna - właściwie przez skórę i oczy jest tolerowany bardzo dobrze) jako nośnik dodatkowy, on też obniża temp. zamarzania, do tego jest gęsty więc może utrudniać zmycie całej mieszanki z twarzy. Glikol stosowany jest w kosmetykach, umożliwia przenikanie substancji czynnej przez warstwy skóry czyli ułatwia po prostu transport kapsaicyny wgłąb skóry. Ten barwnik w Greenie jeśli się kogoś trafi w otwarte oczy, dodatkowo fizycznie powinien blokować wzrok na jakiś czas (zazielenienie pola widzenia). Dokładnych stężeń składników nie znam, bo to tajemnica handlowa Foxa. Do agresywności formuł na TCE to tej jest daleko ale gaz w końcu działa, a to jest istotne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1591 Napisanych postów 1406 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24228


,

,

,

,

,

,

,

.Moi drodzy macie dzięki koledze Zyberowi filmiki z testów One Point Four 58 ml stream, Sabre Red cone Crosfire MK 3,5 . Sabre Red Cone MK 3,5 i Fox Labs Mean Grenn 89 ml . Filmiki dublują się każdy gaz jest z perspektywy mojej i Zybera , ale dzięki temu lepiej widać sposób psikania i pokrycia celu .


Zmieniony przez - megasmig w dniu 2024-03-13 14:51:47
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1591 Napisanych postów 1406 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24228


Dodatkowo macie filmik na którym po wypryskaniu gazu francuskiego , sprawdzaliśmy inhalację . Jak widać przy plus 7 ja nie odczuwam , Zyber trochę drapanie w gardle ...
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 780 Napisanych postów 500 Wiek 59 dni Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6779
Na Crossfire to się najarałem jak szczerbaty na suchary Słychać to w moim głosie
Pierwszy raz pryskałem Crossfire i naprawdę ma super ciśnienie.Film nie odzwierciedla rzeczywistości jak mocno "uderzył" ten gaz.To tak jak się walki w telewizji ogląda i się leją a jak stoisz bezpośrednio przy ringu czy klatce to "czujesz" moc uderzeń.
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 218 Napisanych postów 165 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1901
Moim zdaniem Sabre mają najlepsze ciśnienie na rodzimym rynku gazów , lepszego nie spotkałem .
Dzięki panowie za dobrą konkretną robotę.


Zmieniony przez - Robert 1410 w dniu 2024-03-13 15:18:12
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 780 Napisanych postów 500 Wiek 59 dni Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6779
Odmierzyliśmy z Megasmigiem dokładnie 2 metry od celu,tam była moja "przednia" noga.Dystans skrócony wyciągniętą ręką i wszystkie gazy zdały egzamin pokrycia celu.Jeżeli chcemy skutecznie kogoś potraktować kapsaicynką to najbardziej odpowiednia a jednocześnie bezpieczna odległość.Oczywiście jak ktoś jest dynamiczny to może bardziej skrócić dystans...wszystko zależy od naszych predyspozycji oraz sytuacji kiedy musimy użyć gazu.
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 780 Napisanych postów 500 Wiek 59 dni Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6779
zyber7
Odmierzyliśmy z Megasmigiem dokładnie 2 metry od celu,tam była moja "przednia" noga.Dystans skrócony wyciągniętą ręką i wszystkie gazy zdały egzamin pokrycia celu.Jeżeli chcemy skutecznie kogoś potraktować kapsaicynką to najbardziej optymalna a jednocześnie bezpieczna odległość.Oczywiście jak ktoś jest dynamiczny to może bardziej skrócić dystans...wszystko zależy od naszych predyspozycji oraz sytuacji kiedy musimy użyć gazu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 780 Napisanych postów 500 Wiek 59 dni Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6779
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 218 Napisanych postów 165 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1901
Rozmawiałem z człowiekiem który , kilkanaście lat pracował na bramkach w Warszawie w dużych klubach , obecnie ochrania VIP . W klubie gość naćpany rzucał krzesłami w obsługę i gości , był mega agresywny do momentu kiedy dostał centralnie w oczy i nos z 2 metrów gazem Sabre MK 3,5 Crossfire spray . Gościa ścięło , kichał, pluł , siedział na podłodze i był wyłączony z życia na dobre 30 minut .Mówił ,że ciśnienie jest tak mocne w tych gazach ,że trzeba uważać bo potrafi się strumień odbić od twarzy przeciwnika. Tak , ze co człowiek to inna historia.
3
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początki z MT

Następny temat

Treningi raz w tygodniu

WHEY premium