SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tutaj zadajemy pojedyncze pytania - część 6

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 222086

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Usunięty przez rion10 za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 100 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2286
czy jeśli chce progresywnie zwiększać siłe w podciąganiu na drążku ( nie chce ćwiczyć typowo na wytrzymałośc, zwyczajnie 6-8 powtórzeń z obciążeniem) lepiej podciągać się 3x w tygodniu np. po 4 serie czy ćwiczyć smarowaniem gwintów ? podpowie ktoś ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Zwiększanie siły w podciąganiu na drążku imo to trochę chybiony pomysł- baaaardzo łatwo tutaj oszukiwać i postęp może nie być miarodajny.

Ja bym podciągał się 3 razy w tyg, smarowanie jest nieco mniej standardowe, choć nie znaczy, że nie działa. Pytanie tylko jakbyś chciał w nim ćwiczyć- zapewne z ciężarem ciała.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 627 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9805
Wiem, że nie ten dział, ale jakoś wam najbardziej ufam patrząc na waszą wiedzę. Czy ból głowy w okolicach potylicy moze byc wywolany poprzez naciagniecie/uszkodzenie jakego miesnia szyjnego? Zaznacze ze ból pojawił sie podczas ostatniej serii przysiadow i powraca przy ciezszych cwiczeniach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Ale boli "w głowie" czy szyja? Jak szyja, to oczywiście, że jest to wina nie utrzymywania prawidłowej pozycji głowy. O kontuzję tutaj akurat bardzo łatwo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 627 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9805
Boli mnie głowa, ale ciagle mam taka sztywna szyje ponizej miejsca bolącego. I czy moze byc tak ze bol potylicy ciagnie od szyi? Myslalem o wysokim cisnieniu, gdyz podczas treningu zmierzylem i bylo za wysokie, ale juz wczesniej miewalem wysokie cisnienie i nigdy nie mialem takich objawow.

Zmieniony przez - mariozlw w dniu 2012-10-21 17:53:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3003 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17289
ból głowy może być od wysokiego cisnienia ale tutaj konsultacja z lekarzem oraz kontrolowanie cisnienia. odwiedz wracza.

Be the best version of You!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 231 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5273
po Tabacie (przysiady pelne z wymachem rak 20sekund / 10 odpoczynku, 7 serii) zaczela bolec mnie glowa, mialem nudnosci i ogolnie wrazenie jak bym zaraz mial opuscic ten swiat. Choruje na nadcisnienie i biore lekarstwa (lekko podwyzszone, gorna granica miedzy 130 a 145 przewaznie) i moje pytanie, czy moze mi sie cos stac przez tak duzy wysilek?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3003 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17289
słuchaj 130 145 to nie jest duze ciśnienie jednak nie wiadomo jak to u ciebie jest przy wysiłku przydałby się badania wysiłkowe i konsultacja lekarska czy możesz wykonywać takiego rodzaju wysiłek czy moze lepiej inny sport jest dla ciebie korzystniejszy.

po 1 lekarz i jego diagnoza.

Be the best version of You!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 103
Witam,
Ostatnio znajomy powiedzial mi, ze nie rozciaga sie przed bieganiem, a wlasciwie nie rozgrzewa w ogole). Tzn, jako rozgrzewke traktuje kilkuminutowy marsz przed rozpoczeciem biegu.

Osobiscie uznaje za blad nie rozgrzanie stawow przed bieganiem (stawy i miesnie - 2 roizne rzeczy). Ale co z miesniami i ich rozciaganiem?Kumpel uwaza, ze nie rozciaga sie nie rozgrzanych miesni. Nie wiem - moze cos w tym jest (jest?), ale chyba stawy skokowe, kolanowe, powinno sie dodatkowo rozgrzac przed dluzszym dystansem, biegeiem 30 - 60 min.

Jak to powinno wygladac?
Czy moze rozciaganie miesni "przed" biegiem poprzedzic krotk rozgrzewka? Np.

Bieg w miejscu, pajacyki, skakanka, podskoki ok. 5 min
Rozciaganie miesni, stawow.
Bieg.
???

P.S. Po biegu kumpel sie juz normalnie rozciaga ;]

Zmieniony przez - yebutto w dniu 2012-10-23 13:13:22
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Pytanie ~~ Siłka / Masa / Rzeźba PLAN + jedzenie ~~~~~~~~

Następny temat

Trening do Oceny :D Pomożecie:D?

WHEY premium