Treści publikowane w tym dziale mają charakter informacyjny i stanowią wymianę doświadczeń użytkowników. Nie zastępują konsultacji lekarskiej, diagnozy ani indywidualnej porady medycznej.
W przypadku problemów zdrowotnych, podejrzenia choroby lub stosowania leków skonsultuj się z lekarzem lub wykwalifikowanym specjalistą.
Szacuny
2
Napisanych postów
77
Wiek
31 lat
Na forum
13 lat
Przeczytanych tematów
899
Wiem że branie aminokwasów nie niesie za sobą większych skutków ubocznych jednak ja ma takie pytanie bo nie mogę nigdzie znaleść odpowiedzi: czy branie dużych dawek argininy i lizyny powoduje jakieś skutki uboczne? Chodzi mi o 8 -10g na noc przez dwa tygodnie
Szacuny
9
Napisanych postów
208
Na forum
13 lat
Przeczytanych tematów
3911
Przedawkowanie, toksyczności i przestrogi dla argininy:
Rzadko się zdarza przedawkowanie, ale jeśli wziąć na raz masywną dawkę tego aminokwasu, mogą wystąpić objawy tj:
• zgrubienia i szorstkość skóry
• osłabienie
• biegunka
• nudności
• zwiększona aktywność niektórych wirusów
Następujące osoby nie powinny stosować argininy:
1. Pacjenci z wirusem opryszczki
2. Pacjenci z nowotworami - ze względu na możliwość zwiększenia replikacji komórek nowotworowych
3. Osoby o niskim ciśnieniu krwi, z chorobami nerek lub wątroby
4. Osoby przyjmujące leki - nitrogliceryna lub sildenafil (Viagra)
5. Kobiety w ciąży i matki karmiące piersią - nieznany wpływ na nienarodzone dziecko
6. Dzieci i młodzież - powinny unikać argininy, ze względu na nieznany wpływ 7. Osoby z cukrzycą - ze względu na metabolizm węglowodanów i insuliny
8. Ludzie ze schizofrenią
Zmieniony przez - bambam w dniu 2013-05-24 21:33:24
Szacuny
2
Napisanych postów
77
Wiek
31 lat
Na forum
13 lat
Przeczytanych tematów
899
Steven P. Schulman ze współpracownikami badał jak arginina wpływa na osoby zagrożone zawałem serca.Spodziewano się poprawy zdrowia. Z całą pewnością nikt nie przypuszczał, że może dojść do zgonów osób biorących argininę!Badana grupa to 153 osoby, którym podawano 3g argininy/ 3x dziennie.Badań nie dokończono, gdyż w ich trakcie zmarło aż 6 osób, które były suplementowane argininą!!!Po tym nieszczęśliwym fakcie naukowcy natychmiast podjęli decyzję o wstrzymaniu badań.Niekorzystny wpływ na serce i układ naczyniowy potwierdziły badania Romero.Badano 100 osób (podawano 3g argininy/3x dziennie). Wyniki wykazały, że większa ilość argininy powoduje zwiększenie aktywności iNOS oraz arginazy co prowadzi zamiast do uelastycznienia błon, to do usztywnienia ścian naczyń i zwiększenia ryzyka zawału!