SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYŃCZE PYTANIA vol. 6

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 184299

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
1 smaż na oliwce rafinowanej szkoda kasy na olej taki jak mówisz do smażenia
zamiennikiem może być

2 gęstość kolego

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2934 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25646
OK, pytam bo znalazłem go w kuchni :P.
1. Niedługo zakupie nareszcie to Oliwę z Oliwek, jakie wymogi musi ona spełniać?
- Pierwsze tłoczenie
- Nierafinowana
To wszystko?

2. Czy można na niej smażyć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2349 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8760
Oliwa z oliwek, z pierwszego tłoczenia i zimnotłoczona. Powiem wam, że tak zdzierają z turystów, że widziałam litrową po 60-70 kun, czyli jakieś 45 zł, a u nas dobrej firmy kupimy za 25-30, z kolei w Lidlu dziś znalazłam za 11 zł!

Skodzio, smaż na maśle klarowanym, smalcu, ew. oleju rzepakowym. Smpa pisze, że na rafinowanej..? - ja się aż tak nie znam na olejach, to nie wiem, na czym konkretnie...

A fasolkę jedz, pycha jest!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
Skodzio idź do biedronki i kup poprostu

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2934 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25646
Jakoś zabieram się do tego jak sójka za morze
Chyba boje się smaku :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 456 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16328
szybka akcja.
Jestem na redukcji, chcialem ciagnac jeszcze przez 1,5 tygodnia.
Dzis na silce doznalem kontuzji barku podczas wyciskania sztangi na lawce plaskiej.

mozliwosci są takie:
1. Ciagnac dalej redukcje poki metabolizm jest przyśpieszony, robic na silce tylko cwiczenia, ktore dam rade i ktore nie beda przeszkadzac w treningu ? (z cwiczen podstawowych dalbym rady zrobic przysiad, drazek, mysle ze MC tez tak samo jak i pompki choc z nimi moze byc problem). Na pewno odpadaja wszystkie cwiczenia na klate, wyciskania francuskie, wyciskania na barki i unoszenia ramion ze sztanga/hantla na biceps)
2. ciagnac dalej redukcje poki metabolizm jest przyśpieszony, zamiast silowni zapodac HIIT 3xweek.
3. Dac se spokoj i odpoczac ?

Za dokonczeniem redukcji jest to, ze:
- metabolizm jest przyśpieszony
- jestem zdeterminowany jak hvj
- jestem na krecie - chcialbym pociagnac ten cykl do konca (za 1,5 tygodnia byloby cale 6tygodni)
- takiej formy jak teraz mysle ze nie bede mial czasu zrobic przez najblizszy rok ze wzgledu na mature. chyba, ze zapodam ECA + clen + salbutamol + geranamina

Za tym zeby zrobic przerwe jest to, ze:
- bark mnie napier*dala
- nie chodzac na silownie moge popalić mięśnie
- NIE CHCE ROBIC PRZERWY

Co byscie zrobili na moim miejscu ?


Zmieniony przez - mlody_007 w dniu 2010-08-03 18:04:55

Zmieniony przez - mlody_007 w dniu 2010-08-03 18:06:25

"Today I'm smarter and healthier than yesterday.
Tomorrow I'll be smarther and healthier than today"

Permanent development...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 2920 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 25539
Czy to prawda na temat żółtek?
Znalazłem na pewnym forum o odżywianiu:
"
W 100 gramach mamy: (dla przypomnienia dodam ze w 1 żółtku jest 5 g tłuszczy)
Tłuszcze 28.2 g
Kw. tł. nasycone 8.7 g
Kw. tł. jednonienasycone 12.6 g
Kw. tł. wielonienasycone 2.11 g

Jak widać najwięcej jest nienasyconych ! Jak wiemy pod wpływem temperatury szybko się psują, oraz są utleniania witaminy i zdrowe kwasy tłuszczowe. Mówiąc prościej dostarczamy zbędnych kcal, a nawet w pewnym sensie szkodliwych (W końcu kwasy tłuszczowe pod wpływem temperatury są zagrożeniem dla komórek – tak zwane tłuszcze TRANS).

Zawsze każdy mówi ze nie powinno się poddawać olejów obróbce termicznej, z jajkami jest tak samo !

Dla tego właśnie jestem przeciwnikiem żółtek !

Jedyna postać w jakiej uważam ze można spożywać, to gotowane na miękko. Na surowo nie powinno się ich spożywać, ponieważ występuje ryzyko zachorowania salmonellą !!

"

Szamać te żółtka czy nie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4760
W mojej diecie wyliczyłem tak:
białko 190g
węgle 440g
tłuszcze 80g
kcal 3200
Cel masa. Jak myślicie czy jest w miarę ok?? Węgle to głównie ryż paraboliczny, chleb razowy, bułki grahamki itp. Białko przede wszystkim pochodzenia zwierzęcego (ok 70%), a do tłuszczy nie przywiązywałem zbytniej uwagi, ale nawet proporcje wielo-nienasyconych do nasyconych i jedno-nasyconych są w miarę ok. Dobrze jest mniej więcej czy coś zmienić?? Z góry dzięki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 2920 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 25539
Ja bym podbił tłuszcze kosztem węgli.

Zmieniony przez - volvo93 w dniu 2010-08-03 18:50:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 84 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2656
moge od czasu do czasu zapodać sobie zamiast normalnie usmażonej piersi schaby? ;> czy sa jakies przeciwwskazania? :P

Biało Czerwoni FANATYCY

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Za i przeciw jedzeniu twarogu przed snem.

Następny temat

dieta na mase! s.m.p.a. HELP-SOGI

WHEY premium