SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Krata na lato wedlug Kapitana Wodki

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 68796

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 9129 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 130480
u mnie generalnie też jest słabo z rozgrzewką przed siłownią, na pewno marsz na siłkę jest już jakąś tam aktywnością, później idą serie na minimalnych ciężarach i od razu wskakuję na robocze ciężary
będę musiał dorzucić jeszcze jakiś orbitrek z 5 minut bezpośrednio przed ciężarami

taki brak rozgrzewki mocno odczułem ostatnio na moich aerobach czyli biego/marszach, na stadion mam około 8-10 minut piechotką szybkim marszem co przed bieganiem można powiedzieć że jest jakąś formą rozgrzewki
niestety ostatnio miałem troszkę napięty harmonogram dnia i na ww stadion podjechałem autem, automatycznie nie było tej rozgrzewki, przez pierwsze 4 okrążenia było mi zimno, a wcześniej biegałem już nawet przy -14 i takich odczuć nie miałem

KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Moim zdaniem ważniejsze od biegania, rowerka itp. jest rozgrzanie poszczególnych stawów i mięśni odpowiednimi ćwiczeniami - wymachy, krążenia itd. Samo aero sprawy nie załatwia.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12125 Napisanych postów 30540 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130981
Od czasu gdy trenuję sam to moja rozgrzewka jest na ciężarach - stopniowo zwiększam obciążenie (pierwsze powtórzenia w rozgrzewce są wykonywane w raczej wolnym tempie).
Kontuzje najczęściej zdarzają się ludziom przy rozgrzewce!
Szczególną uwagę należy poświęcić ustawieniu kolan zwłaszcza przy wykrokach!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10022 Napisanych postów 30363 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728663
Zgadza sie-ale nazwijmy to,ze na poczatku treningu-wiele osób na rozgrzewke robi ćw do tego sie nie nadające na początku.
Np mając jako pierwsze ćw wyciskanie-robia na rozgrzewke pompki na poręczach na maksa-mając rekord w pompkach 8 powtórzeń...
Czyli właściwie tak robia jakby wyciskali bez rozgrzania cieżar na 8 powtórzeń....

Podobnie też jest z drążkiem-maksymalnie podciągaja się 10 razy a traktuja to cw jako rozgrzewkowe a serie zasadnicze machają na wyciagu z cieżarem 40 kg...:)

MOżna nie wierzyć w rozgrzewki-szczególnie w młodym wieku ale zwróćcie uwage na wyniki w ostatnich muscle up przy temp -8,-10 st a na wyniki w zeszłorocznych muscle up-Ci sami zawodnicy zrobili o ok 30 % słabsze wyniki-nie sposób było rozgrzac właściwie mięśnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 4464 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 84798
To prawda co piszecie Panowie, jednak zaznaczam ze zdania sa w tej kwestii podzielone. Ja nie zajmuje zadnego stanowiska, napisalem jednak jak to u mnie wyglada. Robie 2- 3 serie po 20 - 30 ruchow i potem stopniowo wchodze na ciezar roboczy. Slowo stopniowo podkreslam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 4464 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 84798
DNT

Wlasnie dotarlem do Tokio. Spedze tu 2 noce i wracam do siebie. Zarcia nie licze nawet, ale dzis zjadlem dopiero z 800 kcal przez podroz, a juz po 20...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10022 Napisanych postów 30363 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728663
Czyli właściwie dalej jedziesz rozgrzewkowo a zaliczasz to jako trening...
Cudów nie ma- nikt swojego ciała i mięśni nie doprowadzi do optymalnej temperatury pracy wynoszącej 39 st C....dwoma seriami-to wymaga czasu...

To sa treningi nie na pełnej mocy mięśni..

Zwróćcie uwage,jak Małecki się rozgrzewaL,jak to robił Adam Adamski-to są pełne filny a nie reklamowe skróty z których wiele się człowiek nie dowie....:).

A jak juz jesteś w Tokio-wrzuć choć jedno,dwa zdjecia-ja jestem zapalonym podróżnikiem ale do Tokio chyba nie pojade-nie przepadam za lataniem samolotami...:)Może zdjęcia jakiejś japońskiej siłowni?...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Fajnie autor wątku nazwał jedno z cwiczen allahy he he ,wiem nawet o co biega :)

Ja to nawet nie wyobrazam sobie treningu bez rozgrzewki ,po pierwsze trenuje sie mniejszymi ciezarami ,a po drugie stawy i ściegna dosłownie odmawiaja wykonania cwiczenia(byc moze to starośc ,ale tak mam )
Dla mnie rozgrzewka to podstawa składająca się z 3 czesci
1.5-10min maszyna aerobowa typu orbitrek rower ,bieżnia
2.wymachy,skłony,krązenia i rozciągania dynamiczne
3.poczatek cwiczen 2-3 serie na małych cięzarach 15-25p

czasami nawet 1 cwiczenie w treningu traktuje jako ogolnie rozgrzewające

np.nie wyobrazam sobie podciągania na drazku bez 3 serii na wyciągu 15p

odkryłem takze ,ze po wykonaniu 3 serii lekko wiosłowania ze sztanga ,potem lepiej wyciska sie na klatkę sztanga leząc

itd itp :)

Zmieniony przez - chungi w dniu 2013-03-28 17:08:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a i kiedys jako rozgrzewke tez trenowałem miesnie brzucha na poczatku ,ale jak potem znawcy napisali ,ze to grozi kontuzja bo osłabione sa miesnie stabilizujace podczas ibnnych cwiczen -skonczyłem z tym ,ale mam zamiar do tego wrócic i robic na poczatku treningu lekko trening brzucha LEKKO!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 4464 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 84798
masti

A jak juz jesteś w Tokio-wrzuć choć jedno,dwa zdjecia-ja jestem zapalonym podróżnikiem ale do Tokio chyba nie pojade-nie przepadam za lataniem samolotami...:)Może zdjęcia jakiejś japońskiej siłowni?...


Z silowni sa filmiki A zdjecia jakies dam jak juz sie ogarne ze wszystkim, obiecuje.

A co do najwazniejszego. Przeczytalem jeszcze raz, pomyslalem i przyznaje Wam racje. Bede sie staral rogrzewac lepiej.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Krata na Lato-według - kuba_n

Następny temat

Krata na lato - według - RafalRRRR

WHEY premium