SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano, artroskopia, łękotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja itp.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 660126

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16
A zaczeło się wszystko od małego cichego Pykania w kolanku:( coraz glosniejsze pykanie stawało sie bardzo bolesne :/

dotka12

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 355 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4254
dotka12 - To zależy co tam miałaś robione w tym kolanie. Artroskopia to tylko określenie rodzaju zabiegu. Może wycieli ci łękotke albo coś?

karate - jak tam twoja rehabilitacja?

I co tu tak ucichło???

Jest tu kto?

rower-power

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 150 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1381
dotka u mnie też pyka ale prawdopodobnie przez wcześniejszą kontuzje tzw. kolano skoczka,
Czuje że rzepka nie jest ustawiona tak jak trzeba bo strzela, da się jakość sprawdzić jej ustawienie? Czy jest za wysoko czy za nisko? Bo nie wiem które mięśnie rozciągnąć czy wzmocnić, jak się rozciągać rzeby to się ustawiło..
Da się gdzieś zbadać kolano pod względem właśnie biomechaniki? ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 131
witajcie,
Jestem juz po rezonansie.Odrzucilam na bok kule i stabilizator,nadal jednak zaciagam noga ale wazne ze stabilizacje odzyskalam.Opis wyniku badan jest taki w skrocie:
W obrebie roku tylnego lakotki przysrodkowej dozstrzega sie dyskretny,linijny,hyperintensywny sygnal na dlugosc ok. 6 mm.Zwraca rowniez uwage lokalny obrzek okolicy klykcia bocznego kosci piszczelowej.Lakotka przysrodkowa oraz aparat wiezadlowy stawu kolanowego w granicach normy.Niewielka ilosc plynu srodstawowo i w zachylku nadrzepkowym.
Obraz MR budzi podejrzenie poziomego uszkodzenia rogu tylnego lakotki przysrodkowej
Prosze , jesli ktos z Was mial podobny przypadek napiszcie co mieliscie dalej robione? obylo sie bez artoskopie itp.??
Kolana nadal nie moge zgiac choc cwicze codziennie miesnie i dosc duzo staram sie chodzic.Jak probuje noge zgiac to mam niesamowity bol od srodka kolana jakby mialo zaraz peknac
Pozdrowionka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 355 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4254
Hmmm.
Jeżeli z łąkotką coś nie tak (a to wynika z rezonansu) i dalej blokuje ci kolano to pewnie będą dwa wyjścia szycie lub wycinanie.
Czyli artro.

Ja miałam wycinany tylny róg łąkotki, bo tak mi zablokowało kolano, że nim ruszyć nie szło, ani zgiąc ani wyprostować.

rower-power

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 349 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3344
Witam
Mój problem opisałem w tym temacie, bo nie znalazłem niestety tego. Jeśli ktoś może to niech mi odpisze, albo tutaj, albo tam na mój problem

http://www.insomnia.pl/Skręcone_kolano-t606497.html

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16
W moim przypadku z tego co wyczytałam z archiwum Histori Horoby mojej dolegliwosci kolanowej bylo Rozpoznanie "artroskopia i Boczne uwolnienie rzepki" od lewej strony przy srodkowej wysepka kostna ustawienie rzepki płukanie stawu patellae subluxans sin.Chondromalatio patellae sing gr.//

dotka12

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16
medycyna to nie dlamnie zeby to zrozumiec wszystkie ich pojęcia hihihi.:)

dotka12

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16


Wtych miejscach co widac na foteczce był wykonywany zabieg:) co z tego jak mi znowu zaczeło się to samo:( idę teraz do ortopedy prywatnie bo niechce mi sie czekac miesięcy

dotka12

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hej!
mam pytanie... jestem 12 dni po artro. miałam usuniętą cześć łąkotki przyśrodkowej i usunięte fałdy błony maziowej. jak długo trwa rehabilitacja? jak długo trzeba chodzić o kulach? dodam ze mam przykurcz ścięgien...
z góry dziękuje!
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

żółte zęby

Następny temat

Bóle kolan - przeciążenie?

WHEY premium