SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano, artroskopia, łękotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja itp.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 658538

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 658 Wiek 51 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3576
K_remy, ale Ci się porobiło! Tak się zastanawiałam dlaczego nie zrobiłas artro, no teraz to już wszystko jasne. 3maj się
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 101
W Chodzieży w powiatowym. Prowadzi mnie dr Łochowicz - dobry fachowiec. Rehabilitację zaczynam 1. 07. Może ktoś z was ostatnio przechodził rekonstrukcje ACL? To by się pochwalił gdzie i jak długo czekał...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 583
przez 1,5 miesiąca nosiłam dwa stabilizatory - na lewej i na prawej nodze:) nie było łatwo ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 213 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1331
Gita kiedyś pisała, że chodziła jak robocop, a się okazuje, że tutaj mamy prawdziwego . Ale się dziwię, że kolano z acl wsadzili w stabilizator. Wg mnie lekarz dał ciała.
Jeszcze a propos zrostów. Chodzę teraz na siłownie i się okazuje, że parę osób miało jeszcze operację kolan. Jeden z kolegów mówił, że dawno temu też nie mógł ruszyć nogą po operacji. Więc lekarz mu na siłę ją rozruszał (podejrzewam, że pewnie odgryzł zębami z bólu kawałek dermy z kozetki).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 584
Witam.Właśnie mija trzeci tydzień po rekonstrukcji krzyżowego.
Mimo wielkich krwiaków w 6 dni po zabiegu kąt zgiecia miałem 90 stopni. zbytnia pewność siebie popchnęła mnie na rowerek stacjonarny i się zaczęło....
Płyn w kolani9e ponowny obrzęk i mniejszy zakres zgięcia spowodowany poprzez obrzęk. Dlatego zamiast kroku w przód zrobiłem krok w tył.Wszystkim po zabiegach życze rozwagi i cierpliwości.
Dobra rada przed zabiegiem 6 tygodni wzmacniałem mięśnie ud czworogłowy i dwógłowy.Mimo zaniku po zabiegu w znacznym stopniu pomogło mi to w rechabilitacji po zabiegu. Fizykoterapeuta był pod wrażeniem dlatego polecam. Pozdro

najemnik

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 584
Krótkie streszczenie z przebiegu urazu.
lipiec 2006 na boisku zrywam wiązadłó krzyżowe w lewym kolanie, peka również łąkotka.Po nieudanych wizytach u lekarzy NFZ i błędnych diagnozach nadal próbuję grać-największa moja głupota!
Mija pół roku bez trafnej diagnozy.
Po gadce z kumplem po takim urazie wybieram się prywatnie do ortopedy. 100 pln za wizyte ale są postępy. Diagnoza po dwóch minutach- uszkodzone wiazadło i łąkotka.
Od ręki skierowanie na artroskopie.Kwiecień 2007 artroskopowe szycie łąkotki,po zdjęciu szwów rechabilitacja, ćwiczenia w domu.Po czterech tygodniach od zabiegu wracam do pracy.
kolano w miarę atabilne choć czasem (imprezy) ucieka na zewnątrz. 29 maj 2008 rokonsrukcja-właśnie się rechabilituję, nie jest tak prosto jak po artro ale damy radę.
Krwiaki zanikają zakres bez bólu ok 90 stopni.
Będziemy walczyć pomalutku dalej.

najemnik

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 101
Panowie wyżej, gdzie wam robiono rekonstrukcję? Bo szukam państowej kliniki w okolicach wielkopolski.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 250 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1317
Mi kiedyś tam polecali w Poznaniu Lutycka (wojewódzki), klinika czegoś tam na Chwaliszewie - z tym że nie wiem jak u nich jest z NFZ - kolega mówił że coś dla publicznie robią. Sama nie sprawdzałam, inne urazy mam...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 213 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1331
Ja jeszcze słyszałem o szpitalu w Śremie. Ale sam tam nie byłem, więc Ci nie powiem jak tam jest.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23
Witajcie :)
Wybaczcie, jeśli pytam o coś, co już było, ale nie mam możliwości przejrzeć wszystkich postów, a sprawa jest dla mnie najważniejsza na świecie...
Od tygodnia mam dość duże kłopoty z lewym kolanem - nie jest spuchnięte, ale boli i możliwości ruchu mam bardzo ograniczone. Byłam u ortopedy, który stwierdził, że konieczna może być artroskopia. Przy okazji dostałam skierowanie na usg, w opisie którego napisano tak:
'cechy wysokiego ustawienia rzepki z obustronnym przykurczem troczków. Rzepka nadmiernie stabilna, dość wyraźnie ufiksowana w ww. pozycji'... a dalej: 'chondromalacja II stopnia'.
Poczytałam trochę... i jestem przerażona. I tak jestem niepełnosprawna (od urodzenia choruję na porażenie mózgowe), ale stopień niepełnosprawności mam orzeczony jako 'umiarkowany', a tu jeszcze to Nie wiem, co robić - zgadzać się na tę artroskopię czy szukać innych opcji? Może ktoś podpowie z własnego doświadczenia dobrego ortopedę w Wawie? Leczę się póki co prywatnie, więc wolałabym nie wyrzucać pieniędzy, nie mówiąc o tym, jak bardzo zależy mi na utrzymaniu sprawności kolana...
Pomożecie?

Aksamit i dynamit - marchef w butonierce...

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

żółte zęby

Następny temat

Bóle kolan - przeciążenie?

WHEY premium