SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano, artroskopia, łękotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja itp.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 659499

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 251 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1731
No właśnie mnie też to zdziwiło dlaczego artrotomię. Jak to wszystko co on miał robione na "luzie" można zrobić artroskopowo.
Tresor, gdzie miałeś operacje?
Hmm... unieruchomienie może dlatego że jeżeli miał artrotomie to żeby mu się te szwy nie rozwaliły przy zginaniu.
Ale to jest dziwne dlaczego coś takiego zrobili.
Na tym forum chyba nie ma nikogo po artrotomii...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 658 Wiek 51 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3576
Mnie po artro (usunięcie ACL) bolało 3 m-ce, później zabrałam się za ćwiczenia i znowu bolało, obecnie nie boli i planuję poćwiczyć, bo jestem spaśluch, zobaczymy co będzie! Na razie próbuje wybrać forme, bo joga dla mnie już za trudna, aeroby tez nie bardzo, bo wszystko na pracy kolan sie opiera. Wymysliłam, że pójde na siłkę, rowerek na rozgrzewkę i spalanie, a później ciężary. Jak sobie wyrobię "muły" to one bedą mi spalać nawet podczas snu! (podobno) . Zaczynam w sobotę!
Bike, dzieki za info na temat stabilizatora.
ostatnio jednak miałam nieprzyjmne doznania, szłam do sklepu i nagle z ciemności wyłonił się ujadający pies, tak mnie wystraszył, ze jakoś tak na sniegu podskoczyłam czy się poślizgnęłam (nie wiem, bo to odruch był), że bolało mnie przez 2 dni
Nie ma to jak koty!



Zmieniony przez - Gita w dniu 2009-02-25 22:52:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 32
Czy ktos wie co to znaczy uraz fałdowy nadrzepkowy ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 156
Artrotomie sam nie wiem czemu , na poczatku chodzielm do ortopedy zrobil mi usg rentgen 3 razy punkcja , efektu nie bylo nadal nachodzilo dal skierowanie do Szpitala tam Ordynator zobaczyl zdjecie i odrazu na izbe przyjeć , moze artrotomia dla tego ze nogi nie moglem wyprostować (mialem kolano zablokowane )Orteze mam nosic przez 3 tyg. Orteza z ustawieniem kąta zgięcia mam na 90* , noga poruszam tj zginam , prostuje , podnosze ale poruszma sie narazie na 2 kulach bez obciazania " chorej nogi " czasami na jednej kuli podpierajac sie lekko na chorejnodze.
ps.
Nie mam pojęcia dla czego zrobili mi artrotomie.Szpital Nysa woj Opolskie
3 mrca mam isc zdjąć szwy

Zmieniony przez - tresor82 w dniu 2009-02-25 23:36:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 658 Wiek 51 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3576
Myślę, że zrobili Ci kuku . Zgięcia czy nie zgięcia, wyprosty czy nie nie mają nic do rzeczy. Ja miałam noge spuchniętą jak bania i w ogóle nią nie ruszałam przez 2 m-ce! Po czym zrobili mi artroskopię w celu usunięcia ACL. Wszystko co miałes robione można zrobić artroskopowo, więc nie wiem dlaczego kroili Ci kolano!!!!!
Ja nieswiadoma (jeszcze wtedy) robiłam w podobnej dziurze, ale chyba zrobili wszystko ok, no a juz na pewno artoskopowo. Właściwie mam dobre wspomnienia z tego szpitala poza jedna pielęgniarką, która robiła zastrzyki p-zakrzepowe jak by grała w rzutki (na szczęście nie trafiłam na nią!) i lekarzem ,który był niezwykle enigmatyczny, dopiero wypis mnie oświecił .
tresor, a co miało Ci pomóc? USG i rentgen to tylko narzędzia diagnostyczne!



Zmieniony przez - Gita w dniu 2009-02-26 00:03:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 250 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1317
Gita, jesteś kociarą?

A pielęgniarka która gra w rzutki... Taki był mój pierwszy zastrzyk, dzień przed zabiegiem. Wyszłam pogadać przez telefon, ona podeszła do mnie, bez słowa podciągnęła mi koszulkę i dziab! Bez słowa odeszła. Odjęło mi mowę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 156
Moze u mnie w miescie artroskopi nie robia ( stara szkola )wazne ze nie boli i prostuje sie do tego typu urazow dobrym rozwiazaniem bedzie magnetronik , sesja 30 min koszt 10 zł ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24
Miałam artroskopię 5 tygodni temu- kolano wciąż jest jak bania i nie wiem już co o tym myśleć. Chodzę o kulach, ćwiczę (dopiero od tygodnia jestem w stnie podnieść nogę wyprostowaną do góry). Jeśli chodzi o zgięcie to jestem w stanie je zgiąć do 0k 40 stopni. Najbardziej męczy mnie jednak, że kolano wciąż jest tak wielkie i, że niby nie boli, ale z drugiej strony "nie działa" tak jak powinno. Zaczynam się martwić, więc pomyślałam, że tutaj ktoś pomoże.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24
CD. Kilkakrotnie lekrze próbowali mi robić punkcję, ale okazywało się, że nic z tego, bo są skrzepy. Później powiedzieli, że w ogóle nie da się jej zrobić, bo płyn w kolanie całkiem stężał i "samo musi się wchłonąć". Tylko, że się nie wchłania i obwód kolana nie zmniejsza się nawet o milimetr...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 346
asia mialem ten sam problem tylko mi zrobili punkcje i wszystko bylo ok. chcesz zobaczyc moje kolano po zabiegu to cofnij sie na strone 273 i ocen. przez 5 dni lezalem na lozku jak jakies warzywo i ruszac w ogole noga nie moglem, nawet jej podniesc nie moglem...
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

żółte zęby

Następny temat

Bóle kolan - przeciążenie?

WHEY premium