SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano, artroskopia, łękotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja itp.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 659814

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 658 Wiek 51 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3576
Ja miałam za ACL 8% jedynie :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1070
a powiedzcie mi jeśli nie byłem ubezpieczony jakoś specjalnie na uczelni to mam szanse na jakieś odszkodowanie? ktoś pisał że uczelnia jakieś podstawowe ubezpieczenie płaci. zerwałem więzadło i uszkodziłem sporą część łąkotki w czasie powrotu do domu z uczelni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 114 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1525
15 stycznia będę miał rekonstrukcję ACL - metoda dwupęczkowa (4 śruby). Podobno lepsze rozwiązanie od klasycznego, szybszy powró do normalnego chodzenia, mocniejsze kolano. Co o tym sądzicie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 18 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 107
no właśnie poruszony został temat odszkodowania, ja jestem trudnym przypadkiem. Będąc na nartach w marcu 2007 miałem nieprzyjemną wywrotkę, ale to zlekceważyłem i jeszcze przez 2 dni jeździłem. Wyjazd był ubezpieczony, ale jakoś nie sądziłem że to coś poważnego i nigdzie tego nie zgłosiłem. Po powrocie do kraju jakoś doszedłem do siebie ale coś z kolanem było nie do końca i pod koniec listopada mi spuchło. Zacząłem chodzić po lekarzach i wyszło na USG że mam mam uszkodzone ACL. Czy jest jakaś szansa uzyskać ubezpieczenie??? można określić przypuszczalny okres powstania urazu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 18 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 107
no właśnie poruszony został temat odszkodowania, ja jestem trudnym przypadkiem. Będąc na nartach w marcu 2008 miałem nieprzyjemną wywrotkę, ale to zlekceważyłem i jeszcze przez 2 dni jeździłem. Wyjazd był ubezpieczony, ale jakoś nie sądziłem że to coś poważnego i nigdzie tego nie zgłosiłem. Po powrocie do kraju jakoś doszedłem do siebie ale coś z kolanem było nie do końca i pod koniec listopada mi spuchło. Zacząłem chodzić po lekarzach i wyszło na USG że mam mam uszkodzone ACL. Czy jest jakaś szansa uzyskać ubezpieczenie??? można określić przypuszczalny okres powstania urazu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1
pozdrwiam wszystkich ,nie wiem jakich macie lekarzy w Polsce ale ja tez zerwalam ACL,chwilowy bol teraz nie boli ,sciagneli 2 szczykawy krrwi i po zejscie opuchlizny beda oerowac .czyje sie swietnie bolu brak i chodze tez bez problemu ,operacja jednak konieczna ze wzgledu ze jezdze na nartach .Albo lekarze beznadziejni albo wy sie za bardzo poddajecie moi drodzy!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 531
Witam Wasmam takie pytanko w sprawie odszkodowania,czy mieliscie kolano całkie sprawne jak juz załatwialiscie odszkodowanie??bo u mnie jest problem ze je nie mam sprawnego tego kolana;-(pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11
Siemka Mam sprawe . Jestem 6 miesiecy po rekonstrukcji . Leakarz mowi ze jest wszyskto ok . Szuflada jest ok , ale gdy skrecam kolano na boki to tez trzyma ale lekko odchodzi kolano na bok ,ale wiezadlo trzyma. Czy to moze by c spowodowane tym ze musze sobie odmudowac miesnie w kolanie zeby spowrtem kolano z piszczelem tak dobrze trzymalo . Moze jak sie wlasnie wzmocni miesien to wiezadlo sie naciognie ..

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 160 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6835
Twoje nowe więzadło zostało "zrobione" z mieśnia półścięgnistego, którego funkcja polega na rotacji kolana do wewnątrz a tego mięśnia już nie masz. Stąd to wrażenie uciekania kolana za zewnątrz.Trzeba niestety nad tym pracować,odpowiednie ćwiczenia to korygują.pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11
A moglbys mi powiedziec jakie te cwiczenia ??

:)

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

żółte zęby

Następny temat

Bóle kolan - przeciążenie?

WHEY premium