SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano, artroskopia, łękotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja itp.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 659595

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 160 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6835
Najlepiej jakby jakiś dobry rehabilitant pokazał Ci takie ćwiczenia,bo opisać na forum to bardzo ciężko. Nie wiem w jakim zakresie przechodziłeś rehabilitacje i czy dalej ją prowdzisz ale jeżeli jesteś pod opieką jakiegoś ortopedy to najlepiej jakby wypisał ci skierowanie na dalesze ćwiczenia i w zakładzie rehabilitacyjnym już by cię odpowiednio poprowadzili.Wydaje mi się że to jest najlepsze rozwiązanie. Potem można sobie ćwiczyć w domu ale najważniejsze że ktoś ci pokazał jak.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11
A jak bym ci podal moj adres email opisal bys mi wszystko. moj emai to dellukasz2@o2pl . Prosze to dla mnie bardzo wazne.

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 264
Witam
Wczoraj wyszedłem ze szpitala rekonstrukcja ACL metodą jednopęczkową + szycie łąkotki.Siedzę teraz w domu i odpoczywam kolano boli niemiłosiernie ale już mniej niż wczoraj. Jak na razie ćwiczę tylko mięsień czworogłowy uda + ruchy stawem skokowym. Mam nadzieję po 3 miesiącach wrócić na treningi (kyokushinkai) oczywiście bez walk narazie. Decyzji nie żałuję pomimo masakrycznego w moim przypadku strachu przed białymi fartuchami oraz pomimo bólu po zabiegu. Polecam wszystkim z zerwanym ACL polecam rekonstrukcje pomimo tego że niektórzy ortopedzi mówią że bez ACL można żyć - to jest bzdura, zerwane ACL należy rekonstruować obowiązkowo. Znieczulenie miałem w kręgosłup. Jeśli ktoś ma pytania chętnie odpowiem

Ale mam pytanko w sprawie rehabilitacji czy można sobie na udo zapiąć taki elektrostymulator (coś w rodzaju motylka ale z elektrodami kosztuje to około 100 zł na allegro) żeby czworogłowy nie zaniknął za bardzo?
pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 114 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1525
Jak wrażenia po znieczuleniu? Wszystko poszło dobrze ze znieczuleniem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 104 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3667
Znieczulenia w kręgosłup nie musisz się bać. Jak się ma szczęscie, to w ogóle nie boli. Ogólnie da się bez problemu wytrzymać. . Niektórzy źle się po tym czują (bóle głowy, wymioty), ale z tego co słyszałam, to naprawdę wyjątkowe przypadki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 114 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1525
To dobrze :) Mam nadzieję, że pójdzie wszystko idealnie. Będę miał rekonstrukcję dwupęczkową. Ponoć lepsze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 264
Jak wspomniałem miałem w kręgosłup - prawie bezbolesne ale chyba nie umieli mnie za bardzo uspokoić i rypnęli mi jeszczekilka strzykawek uspokajającego czegoś bo w pewnym momencie zjechałem i obudziłem sie prawie pod koniec. Po znieczuleniu obudziłem się, żadnych zawrotów głowy, pawików itp. Nigdy wcześniej mnie nie znieczulali tak więc nie wiem jak wygląda ogólne ale gdybym miał wybierać jeszcze raz ogólne a do kręgosłupa to wybrałbym do kręgosłupa. 10 godzin po operacji sam poszedłem (o kulach) do kibelka siku (nie miałem zakładanego cewnika). Dzisiaj już ćwiczę 4głowy co kilka godzin, no i oczywiście zastrzyki do brzucha.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 264
dwupęczkowa lepsza ale nie zawsze można zastosować a po drugie 2 razy drożej wychodzi (koszt implantów x 2)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 316
hej,
mam pytanie czy ktoś z Was używa może krótkiego stabilizatora na kolano?
jestem 2 m-ce po rekonstrukcji ACL i lekarz zalecił mi zaopatrzenie się w stabilizator w przypadku jak będę chciała iść w góry czy na dłuższą wędrówkę, oczywiście to za jakiś czas... oczywiście, ale że już mnie trochę nosi to pytam
zaleci stabilizator ze wzmocnieniem bocznym bez regulacji kąta zgięcia i zapięciem krzyżowym, zna ktoś może firmę gdzie w takie cudo naljepiej się zaopatrzyć?
pozdrawiam, i żadnych problemów z kolanami na ten Rok :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 114 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1525
Tak, będę miał 4 śruby (koszt wzrasta). Czy po dwupęczkowej szybciej można chodzić bez kuli, wrócić do sportu?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

żółte zęby

Następny temat

Bóle kolan - przeciążenie?

WHEY premium