SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano, artroskopia, łękotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja itp.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 660106

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam!
29 stycznia będę miała artro w Toruniu na Bielanach leczę się u dr Jackowiaka... mam kilka pytań: miał ktoś artro na Bielanach w Toruniu? jakieś opinie na temat tego lekarza? ile dni trzeba leżeć w szpitalu? (mam uszkodzona łękotkę i więzadło krzyżowe przednie, najpierw będę miała robiona łękotkę a potem rekonstrukcje więzadła)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
teraz będę miała artro a za dwa miesiące rekonstrukcje...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 264
Koleżanki i koledzy, mam jeszcze tylko jedno pytanko, wiem że to jest sprawa indywidualna ale tak mniej więcej jak długo utrzymuje się ból po operacji rekonstrukcji ACL i szyciu łąkotki? bo jestem już 5 dobę po operacji a bez ketonalu nie zasnę .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kara-te mam pytanie miałeś/łas robiona łąkotkę i rekonstrukcje podczas jednego zabiegu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 658 Wiek 51 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3576
Kasia, a nie można u Ciebie od razu?? Bądź co bądź to jednak interwencja chirurgicza, opuchlizna itd. itp.
Była tu na forum na ten temat już rozmowa, ze lekarze nie chcą robić 1 zabiegu, sądzimy, ze to może kwestie finansowe. Oczywiście czasem nie można zrobić od razu np. podobno nie można gdy miesień jest znacznie osłabiony.
Swoją drogą dzwine, że służba zdrowia narzeka na finanse, ale woli 2 razy wydać kasę na pobyt w szpitalu, na znieczulenie... Albo np. w szpitalu pewnych badań na NFZ nie wykonasz o ile nie jesteś przyjęty do szpitala (nie pamietam 2 albo 3 dni), w ten sposób mnozy się dodatkowe koszty, bo taki delikwent nie potrzebnie zajmuje łóżko i nakarmić go trzeba. Mh, ale się rozpisałam!

Zmieniony przez - Gita w dniu 2009-01-14 15:00:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No lekarz stwierdził że kolano jest w tragicznym stanie i musi najpierw dojść do siebie po jednym zabiegu i dopiero będzie można zrobić rekonstrukcje... byłam u kilku lekarzy i każdy jak na razie mówił co innego... poza tym mam obawy co do tego szpitala bo kiedyś tam leżałam na chirurgii.... i była masakra jeśli chodzi o obsługę...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 264
tak miałem robioną łąkotkę i ACL za jednym razem trwało to chyba z godzinkę no może 1:20 razem z szyciem, ale pociachane mam nieźle to kolano (wczoraj byłem na zmianie opatrunku to widziałem)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 658 Wiek 51 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3576
No właśnie gdzieś na forum była fota, blizna po rekonstrukcji, to już nie jest taki "pikuś" jak przy samej artro. A mawaiłam że mam kolano jak narzeczona Frankensteina, ale nie wiedziałam co mówię, po rekonstrukcji wygląda duzo gorzej.
Karate, ale jesteś facetem, a facet z bliznami zyskuje na atrakcyjności .


Zmieniony przez - Gita w dniu 2009-01-14 15:15:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 264
jak następnym razem będę się przewijał to też machnę fotę - tak dla potomności. Sport to zdrowie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 549
Jeśli chodzi o rekonstrukcję i szycie łąkotki, to rozmawiałam z lekarzem i powiedział, ze są badania które wykazały, ze przy jednoczesnym zabiegu rekonstrukcji więzadła łąkotka ma większa szanse się zagoić, bo z kosci w czasie rekonstrukcji produkowane są czynniki, które jednoczesnie pomagają zagoić się szytej łąkotce. Ja miałam jednocześnie rekonstrukcję i szycie łąkotki, ale nie miałam niestety szczęścia, bo łąkotka sie nie zagoiła całkowicie( zabieg był prywatnie), a kolano miałam tez w złym stanie. Więc myslę, ze to jest naciaganie ludzi na dwa zabiegi.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

żółte zęby

Następny temat

Bóle kolan - przeciążenie?

WHEY premium