SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano, artroskopia, łękotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja itp.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 658398

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Odnośnie "kolana skoczka":
Skoro specjalista stwierdził, że "trzeba wzmocnić resztę", to powinien skierować Cię do fizjoterapeuty, który pokieruje Twoimi ćwiczeniami. Nie zrobił tego jak rozumiem?
Ktoś jeszcze pytał tu o ACL, proponuję sprecyzować pytanie, rekonstrukcja to temat rzeka.
Co do depomedrolu, to raczej jednorazowa seria tego czy też innego steroidu nie powinna istotnie zniszczyć chrząstki. Problemem są powtarzane często tego typu iniekcje. To takie trochę głupie leczenie, ale czasem skuteczne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 150 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1381
Nie nic nie wspominał o fizjoterapeucie lecz kazał samemu ćwicyzć. Gdzie mam się zgłosić i ile to kosztuje?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Samemu to taka trochę jazda bez trzymanki.
Możesz próbować dostać się ze skierowaniem NFZ, prywatnie 50-80 PLN za godzinę zajęć. Na początek jedna godzina, potem fizjoterapeuta oceni ile to czasu zajmie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 134
odnośnie ACL to chciałą bym się ogólnie dowiedzieć na czym polega ten zabieg ile trwa rekonwalescencja po nim czy jest on na fundusz czy trzeba prywatnie i czy jest się czego bać=/ pozdro=)

=)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Zabieg wygląda tak:
http://www.sprigginsorthopaedics.com.au/knee.html#
Wybierasz ACL Reconstruction Hamstring tendon <Launch movie>
Można robić i na NFZ i prywatnie. Z NFZ mogą być problemy z profesjonalną rehabilitacją po zabiegu (właściwie to i przed przydaje się czasem).
Po kilku miesiącach rehabilitacji można zacząć uprawiać sport.
Jeśli kolano jest niestabilne i nie ma możliwości leczenia zachowawczego, to nie ma się coś bać, trzeba coś z tym zrobić. Inaczej może nam grozić poważniejsza operacja (na tej stronie: TKR).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 67
Wit! tez jestem nieszczesliwym posiadaczem chondromalacji I (II) stopnia:(
zaczelo sie od niewyleczonego stanu zapalnego. prosze napiszcie czy
ktos kto mial ten sam stopien chondromalacji czy pomogly mu jakies zabiegi fizykoterapeutyczne i czy stosowal jakies cwiczenia z góry dzięki

a i jeszcze jedno czy mozna nosic opaske na kolano gdy ma sie chondromalacje??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Ktoś odpowie, czy już wszystkich wystraszyłem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
ja się na chondro nie znam

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
1. Co to znaczy zaczęło się od stanu zapalnego?
2. Fizykoterapia może pomóc w wyciszeniu kolana, wtedy gdy boli, jest opuchnięte.
3. Co do ćwiczeń to: "Bardzo ważne jest korygowanie osi biomechanicznej kończyn oraz likwidacja nadmiernego nacisku powierzchni chrzęstnych (osteotomie korekcyjne kończyn, mobilizacja tkanek miękkich, wyrównanie proporcji grup mięśniowych, itd.). Włąściwa rehabilitacja i leczenie odżywcze może uchronić przed potrzebą interwencij chirurgicznej."

Jeśli zadbasz o to co powyżej i nie narzekasz na brak kasy, to możesz dołożyć do tego preparaty zawierające glukozaminę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 134
nom bo ja miałam już artroskopię i właśnie wtedy okazało się że mam zerwane całkiem acl i uszkodzone obie łąkotki lekarz niby mi powiedział że jeżeli dobrze wzmocnie mięśnie nóg to będę mogłam ćwiczyć i bez acl ale boję się żebym sobie nie zaszkodziła bardziej tym wszystkim itak już się rok męczyłam z tym kolanem i cały czas je skręcałam więc nie chciałama bym przez to ponownie przechodzić=/

=)

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

żółte zęby

Następny temat

Bóle kolan - przeciążenie?

WHEY premium