SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano, artroskopia, łękotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja itp.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 658542

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 153
k_remy a ty jaki miałaś dokładnie uraz możesz mi opowiedzieć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 583
zerwanie więzadła krzyżowego przedniego. bez uszkodzeń łąkotki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 153
A po jakim czasie chodziłaś bez kul? Miałaś ja w gipsie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 583
u mnie sprawa była trochę bardziej skomplikowana, bo podczas wypadku na nartach skręciłam dwa kolana i kostkę. na SORze wsadzili mi dwie nogi w gips od kostek po pachwiny. 3 dni później poszłam do lekarza prywatnie. kazał mi ściągnąć gips i zamienić go na stabilizatory [ tzw. łuskę Adama ]. nie miałam kul. chodziłam w stabilizatorach przez jakieś 6 tygodni. potem miałam rehabilitacje przedoperacyjną, no i operację prawego kolana.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 44 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1163
hej. Miesiąc temu zaczely mnie boleć kolana( robilem zbuyt duzo przysiadów i pracowalem chodzac godzinami po nierownej powierzchni) wygladalo to tak ze byly cieplejsze niz reszta nogi i pomagalo mi zanurzanie w zimnej wodzie ale tylko na krotki czas. Teraz bol przeniosl sie z tyly kolana w miejscu tego zgiecia i czuje ze jest tam spuchniete, boli mnie gdy dluzej pochodze. Co to moze być ? naderwane wiezadla??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 153
Nie zazdroszcze. Ja na początku też miałam niesprwne dwie nogi na początku i czułam się jak inwalidka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 148
witam, mam pytanie, już od kilku lat mam problemy z lewym kolanem, w tej chwili jestem już po 2 artroskopiach. Dwa miesiące temu w Poznaniu została u mnie wykonana artroskopia przez Henryka Grudzińskiego (może ktoś słyszał o Nim). Podczas zabiegu zastosowano owe leczenie: artroskopia operacyjna lewego stawu operacyjnego, subtotalna menisectomia łąkotki przyśrodkowej, shaving rzepki, boczne uwolnienie rzepki, usunięcie ciała wolnego. Jestem już po rehabilitacji i ogólnie niby wszystko było by dobrze, jednakże gdy ostatnio próbowałem trochę pobiegać pojawił się mocny ból w okolicach rzepki, natomiast ja mam inne ważniejsze dla mnie pytanie, czy po usunięciu łąkotki jest w ogóle sens powrotu np do grania w piłkę nożną? Biegam od 2 tygodni z piłkę, rzecz jasna piłkę kopię zdrową nogą, aczkolwiek podobno powinienem już normalnie kopać operowaną nogą, tylko, że właśnie czuje straszny ból dotykając piłkę wewnętrzną stroną stopy. Ogólnie przy każdym skręcie kolana czuje ból po wewnętrznej stronie kolana. Chciałbym się dowiedzieć, czy jest w ogóle jakaś szansa abym powrócił do grania w piłkę nożną czy tenisa stołowego. Prosiłbym o odpowiedź.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 36
hej....
właśnie znalazłam te strone pelną ważnych dla mnie wiadomości i każdą skrzętnie czytam..
byam dziś z moim 11-to letnim synem u ortopedy traumatologa i stwierdził po badaniu i wnikliwym wywiadzie że "mlody" ma chondromolację obu rzepek kolanowych.. mam adres kliniki i skierowanie na artroskopię.. i nie wiem co robić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 251 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1731
Ja bym poszla jeszcze sie skonsultowac z innym ortopeda a nawet z dwoma... artroskopia to ostatecznosc... dlaczego nie dal np. zadnych lekow, rehabilitacji? ja sie nie znam ale z tego co wiem nawet ze swojego doswiadczenia to najpierw sie daje jakies leki, rehabilitacje a na koniec sie kieruje na operacje, jezeli leczenie nie pomaga... (przynajmniej tak w moim przypadku bylo)
sama mam chondromalacje obu rzepek w kolanach i jestem po dwoch artroskopiach i duzo starsza od Pani syna nie jestem bo sama mam 16 lat. A z kolanami mecze sie od 3.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47
witam.7 lat temu miałam artroskopie kolana.mam chondromalacje rzepki st,2/3. na swoim przykładzie wiem jak dużą szkodę mogą wyrządzić lekarze.lepiej jest skonsultować się u 2,3 specjalistów zanim zacznie się cokolwiek robić z kolanem.chirurg ogólny kazał mi chodzić w opasce uciskowej, w efekcie czego zanikł mi mięsień czworogłowy.w skutek czego chorą nogę po prostu wlekłam za sobą. gdybym po kontuzji całkowicie zrezygnowała z roweru, mogłabym dzisiaj biegać. bo mogłam biegać 7 lat temu po kontuzji póki nie wsiadłam na rower.żałuję że miałam artroskopie.ale ja nawet nie wiedziałam że będę ją mieć.lekarz stwierdził że trzeba zajrzeć do kolana i dał mi termin i adres kliniki. byłam przekonana że po prostu prześwietli mi kolano.jakie było moje ździwienie,kiedy lekarz wyszedł ubrany na zielono i kazał podpisać zgode na zabieg. po zabiegu kolano strasznie było spuchnięte.kilka tygodni po zabiegu dużo chodziłam, ciężko było mi wysiedzieć w domu.w końcu lekarz powiedział że z kolanem będzie dobrze(prócz tego nie wiele więcej mi powiedział).kilka miesięcy po zabiegu spróbowałam biegać.biegłam ok.5 min.efekt był opłakany zaczeły mi puchnąć pozostałe stawy.miałam objawy dny moczowej i podejrzenie reumatoidalnego zapalenia stawów.obecnie OB spadło mi do 9, więc jest o.k. jeśli chodzi o kolano nie mogę dużo chodzić, stać, a o sporcie niestety muszę zapomnieć.niech Pani idzie z synem do innego specjalisty i pyta o wszystko.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

żółte zęby

Następny temat

Bóle kolan - przeciążenie?

WHEY premium