SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano, artroskopia, łękotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja itp.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 659548

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Usunięty przez kradam za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 31 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2043
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 31 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2043
prosze o usuiecie poprzedniej wypowiedzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 31 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2043
a tu wryucam jesycye ray te linki jeden o fijoterapii po artroskopi kolana i drugi o fiyjoterapi po rekonstrukcji ACl


http://www.pandm.org/przedmioty/ortopedia/fizjoterapia_po_artroskopii_stawu_kolanowego.pdf

http://www.pandm.org/przedmioty/ortopedia/fizjoterapia_po_rekonstrukcji_acl.pdf
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 213 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1331
Ciekawe linki, chociaż w pierwszym niby jest tylko o artroskopii a napisany jest raczej pod kątem rekonstrukcji ACL.

Ewelina-chyba wcisnęłaś niechcący Alt Shift czy coś takiego, bo Ci zamieniło y i z ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 31 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2043
ups... ale chyba wiadomo o co chodzi...:P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 658 Wiek 51 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3576
Wiadomo, wiadomo, fajne materiały. Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 65
A ja mam pytanie do Was wszystkich:)
Otoz chcialabym wiedziec jak to jest z ta artroskopią.. Czy musza wystapic jakies konkretne objawy zeby lekarz sie zdecydowal, czy to raczej jest indywidualna sprawa..? Bo z wczesniejszych wypowiedzi wnioskuje, ze wiekszosc osob, ktorym stwierdzono chondro predzej czy pozniej to miala robione..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 251 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1731
Moim zdaniem lekarze wysylaja na artroskopie jak nie pomaga leczenie farmokologiczne... tak bylo w moim przypadku i to dwukrotnie :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 250 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1317
U mnie oprócz tego że podejrzewali chondro chcieli jeszcze sprawdzić łękotki i więzadła - bo było skręcenie kolana. A z prawym już nie pozwolę.
Artro przy chondro (wg mnie) zasadne jest przy 3-4 stopniu... Kiedy trzeba ogolić chrząstkę czy wyjąć to co się urwało.
Ale żeby była jasność - ja nie jestem lekarzem, to jest tylko moja osobista opinia i nie mam na celu negować wskazań lekarskich (to było poważne oświadczenie bo być może takie zabiegi trzeba robić i wcześniej).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 658 Wiek 51 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3576
No mnie lekarz powiedział, że artro to jedyny sposób na trafną diagnozę, ale mógł nie mieć racji... Wprawdzie ja miałam uraz, a nie chondro, ale tak czy siak stwierdził, że jedyną metodą diagnostyczną jest artro. Oczywiście się broniłam przed zabiegiem rękami i nogami i namawiałam go na USG, rezonans i co tylko można, ale on twierdził, że te metody dają niejasną diagnozę i najczęściej dopiero przy artro okazuje się co i jak. Teraz wiem, że chyba wie co mówi, bo widzę, że ma w kolanach duże doświadczenie. No, ale wiadomo że nigdy nic nie jest pewne...
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

żółte zęby

Następny temat

Bóle kolan - przeciążenie?

WHEY premium