SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano, artroskopia, łękotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja itp.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 658972

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 658 Wiek 51 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3576
Karate, jeśli chodzi o bliznę to wiadomo, że u Ciebie problemu nie ma, ale ja nie mam owłosionych kolanek, a przecież przeszczepu włosów nie zrobię , no i spódniczkę czasem też wypadałoby założyć. Jesli masz jedynie nieznaczną opuchliznę to chyba jesteś szczęściarzem! Z mięśniem to wiadomo, że kicha, ja po 2,5 m-ca miałam jak u anorektyczki, nawet bym chciała mieć takie chude giczoły, ale nie kosztem mięśni
mks1234 , mam na razie 2 pytania:
1) czy rzeczywiście oceniasz dobrze lekarza?
2) robiłeś zabieg na NFZ czy buliłeś?
na razie tyle
3maj się
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 81 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8730
Gita powiedział ale się boje wykonywać ćwiczeń ze sobie coś uszkodzę miał juz tak ze jak wykonywałem cwiczenie zrobiłem ruch i nagle ból pod udem dokładnie pod zgięciem i nie wiem czy to przeszczep czy co i się boje A co do opuchlizny mam dziwną bo jest dość twarda a chyba jak jest opuchlizna powinna być miękka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 658 Wiek 51 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3576
Wyrwek, ale co Gita powiedział? Czy Gita kazał Ci coś ćwiczyć? Ćwiczenia po rekonstrukcji powinny być wykonywane pod okiem rehabilitanta, no i bój się sam ćwiczyć!!!
Wprawdzie Kradam zamiescił na forum ćwiczenia dotyczące rehabilitacji po rekonstrukcji ACL i na własną odpowiedzilność można z nich korzystać, jednak moim zdaniem bez zaleceń lekarza czy rehabilitanta nie należy nic robić!!!!!
Nawiasem mówiąc jestem dziewczynką

Zmieniony przez - Gita w dniu 2009-01-19 22:54:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 424
biegam od jakiś 3 miesięcy i na 2 ostatnich treningach po przebyciu ok 1 km zaczynam odczuwać drętwienie, napięcie z tyłu kolana czy wiecie może co to może być ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 658 Wiek 51 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3576
Wyrwek po prostu lekarz powinien Ci powiedzieć co i jak, mnie tez nie powiedział. Kazał nosić ortezę, nastawił na zero i kazał ćwiczyć zgięcie. Wtedy nie byłam po lekturze forum i oczywiście próbowałam ćwiczyć w ortezie, bo przecież nie mówił by zdjąć, no i nie mówił, że ją tak nastawił (na wyprost) , a niby skąd ja to miałam wszystko wiedzieć? Na szczęście inni pacjenci pomogli i wytłumaczyli . Wyprost i zgięcie były dla mnie wówczas tak trudne, że w ogóle nie czułam oporu ortezy , a chodzić uczyłam się jak dziecko!!!
Dzień po zabiegu (usunięcie ACL) szłam do klozetu o kulach bez obciążania nogi (no bo nie robiłam tego przez 2,5 m-ca) , a doktorek na mnie z twarzą, że mam chodzić na tej nodze, no ale wczesniej o tym nie powiedział . Podobnie było na obchodzie na dzień po artoskopii, trzymałam sobie nogę na podwyższeniu z koca, bo mniej mnie bolało, a doktorek stwierdził: "co też pani wyrabia?", ale nie powiedział mi wczesniej co i jak. Czy ono myślą, że wszyscy pacjenci sa lekarzami i zaocznie powinni wiedzieć co należy robić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79
Gita, lekarza polecam. Poczytaj www.tomaszpiontek.pl
Konsultacje na NFZ, a zabieg płatny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 46 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1088
Ja miałam zastrzyki Synvisc. w sumie seria to 3 zastrzyki. Było to 8 lat temu. Faktycznie nie miałam problemów z kolanem przez około 6 lat. Potem od czasu do czasu zaczęło pobolewać.Teraz już boli dużo bardziej i częściej. Idę znów do lekarza . Już przed zastrzykami lekarz mi powiedział, że taka seria pomaga do 10 lat, a potem jak ból wróci to w moim przypadku raczej już artroskopia.
Wybieram się teraz do specjalisty do scanmed w krakowie.mam nadzieję, że może lekarz nie będzie musiał mi robić tej artroskopii, bo jakoś sobie na razie nie wyobrażam jak to będzie po zabiegu, jak w domu mam dwulatka i jak się tu nim zająć. Każdy pisze o miesiącach dochodzenia do sprawności, długiej rehabilitacji itp-jestem przerażona.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35
hej, poczytałam sobie tu trochę i chyba jeszcze bardziej się zdołowałam..wiem, że pewnie to pytanie już się przewinęło 1000 razy, ale podzielcie się proszę opiniami na temat krakowskich lekarzy. Do kogo iść? byłam u jednego (podobno jeden z lepszych), diagnoza - uszkodzone więzadła krzyżowe przednie, coś tam z rzepką, coś tam z chrząstką, poza tym chondromalacja III stopnia od 2 lat. Powiedział, że konieczna artroskopia, później rekonstrukcja wiązadeł. Trenuje na codzień i chce zrobić wszystko, żeby nie mieć dłuższej przerwy...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 264
Niba9: Jeśli nie chcesz mieć dłuższej przerwy to ponoć jest metoda rekonstrukcji dwupęczkowej ale nie wiem czy jest ona osiągalna z poziomu NFZ po tej metodzi po 2 tygodniach chodzi się już bez kul. Polega ona na zastosowaniu nie jednego przeszczepu ale dwóch przez co kolano po rekonstrukcji zbliżone jest do oryginału. Mnie niestety nie stać było na 2 pęczkową. Może wypowie się ktoś kto miał robione tą metodą. Tak czy siak przerwa Cię czeka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90


witam odswieze troche ta stonke:)
mialam artroskopie w srode 14 stycznia:) czuje sie dobrze nic nie boli, ale niestety musze lezec plackiem dopuki nie sciagna mi szwow;/<blee> jak chcecie moge zalaczyc zdj doba po operacji:)
pozdrawiam.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

żółte zęby

Następny temat

Bóle kolan - przeciążenie?

WHEY premium