SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano, artroskopia, łękotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja itp.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 659430

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 33
Prosze o rade ,bo widze ze ktos tu troche wie na temat kolan...
Mam od 2 lat problemy z ta czescia ciala...Wstepna diagnoza to woda ale po wbiciu igly nie wydostala sie ani kropla plynu.Mam obrzek z tylu kolana i bole nawet przy odpoczynku.Dodaje tez ze nie mieszkam w polsce ale i tam bylam diagnozowana.Problem zaczal sie gdy przytylam w bardzo krotkim czasie.Poprawa byla jedynie po zastrzyku sterydowym ale nie na dlugo...I tak naprawde mam pytanie: co mi jest?
Jest to uciazliwe dla normalnego funkcjonowania.Zrzucilam juz 5 kg ale nie pomoglo.Biore leki na odbudowe chrzastki i nic,a po przeciwbolowych to tylko watroba mi daje sie we znaki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 37
Artroskopie mogę mieć za 3 miesiące. Tak mi ortopeda powiedział:) Wiem, że nie ma się czym cieszyć... Ale dziwi mnie jedno, że przy chondromalacji rzepki na obu kolanach(I st.) oraz pękniętej łąkotki przyśrodkowej w okolicy rogu tylnego i 6 miesięcznej kuracji chcą minie ciąć. Jedyna wada tego taka, że mam zwolnienie z w-fu do końca tego roku szkolnego oraz zakaz jazdy na rowerze, ćwiczeń itp.('');
(''); Zażywam siarczan glukozaminy (arthryl) i czekam na wyrok który zapadnie za dwa miesiące :) Do tego czasu teoretycznie 0 ruchu...


Zmieniony przez - Erisha w dniu 2008-02-22 13:35:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 154
zuw1k
Wysłana - 20 luty 2008 15:11 oceń odpowiedź -


--------------------------------------------------------------------------------
@ SDD
no moja dziewczyna miala artroskopie po Tobie pare dni, byl to zabieg (miala przerost ciala Hoffy i faldu podrzepkowego) nie sama diagnostyka, a jaki uraz byl u Ciebie jesli moge zapytac? pozdro i dzieki za pomoc ;]

Ja miałam częściowo zerwane więzadło krzyżowe przednie.Usunięto mi pozrywane kawałki,resztę jaka została zostawiono. Teraz chodzę na rehabilitację i zobaczymy czy trzeba będzie robić rekonstrukcję.Muszę mieć dużo cierpliwości bo niestety usprawnianie trwa bardzo długo.Na dodatek zebrała się woda,ale obecnie jestem po nakłuciu i odbarczeniu i na silniejszych lekach p.zapalnych.Trochę lepiej chodzę.Pozdrawiam Ciebie i dziewczynę i życzę dużo wytrwałości.Grunt to się nie załamywać i ćwiczyć ze spokojem,nic na siłę bo można zrobić wiecej szkody niż pożytku :)

SD

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 217
dzieki wielkie :) Tobie tez zycze powrotu do zdrowia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9
ja tez jestem po altroskopi, a obecnie mam chondromalacje 3 stopnnia. dostaje zastrzyki w kolano OST i ponoć jest lepiej. szczerze mowiac jeszcze nie dokonca wiem czy bede w pelni sprawna bo od operacji minal niecaly m-c. zastrzyki drogie ale skuteczne!! Warto walczyc!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 19 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 448
Może i ja się podzielę moim problemem.
Od jakis 3 miesiecy mam problemy z kolanami i z własnych przypuszczen sądze ze są to łąkotki. Są to przeszywające bule ktore pojawiają się przy skrętach kolana, mam rowniez uczucie "niestabilności" kolana... Martwie się ze robią mi sie juz jakies zwapnienia bo odczowam bole przy zmianach pogody. Dodam ze mam 16 lat, slyszalem ze problemy z kolanami w tym wieku są normalne spowodowane wzrostem. Co o tym myslicie?

"Dobry stan zdrowia jest lepszy niż największe bogactwo"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 250 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1317
1. Idź do ortopedy. Cokolwiek się dzieje w kolanie trzeba sprawdzić. To jedne z bardziej obciążanych i bardziej zaniedbywanych stawów w naszym ciele. Nawet jak ma Ciebie lekarz odesłać z kwitkiem i na dodatek powiedzieć o Tobie hipochondryk to warto iść.
2. Ten temat ma 16 stron, to duzo ale poczytaj. Objawy masz identyczne do moich. U mnie stwierdzono chondromalacje, drugi stopień wtajemniczenia.
3. Przeczytaj też tutaj (nie tylko jesli chodzi o leczenie, ale dużo ludzi się tutaj wypowiadało https://www.sfd.pl/chondromalacja_rzepki_moje_doświadczenia-t165576.html )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 19 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 448
No i byłem u specjalisty chirurga, stwierdził u mnie tzw. "martwice jałową". Groźnie brzmi, ale to naturalne zasklepianie się kości piszczelowej która jest jeszcze nierozwinięta. Ból z tym związany występuje pod kolanem. Mam nadzieje że owa martwica jest jedynym problemem mojego stawu bo jednak nadal mam złe przeczucia co do moich chrząstek :P

"Dobry stan zdrowia jest lepszy niż największe bogactwo"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 250 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1317
No jeśli przeczytałeś to wszystko to sie nawet nie dziwie. Po dłuższej lekturze tego to nawet najbardziej zdrowy czlowiek podejrzewa wszystko... A chrupanie w kolanach jest bardzo powszechne, a czy wszystko jest chondro? Diabli wiedzą...(';

Zmieniony przez - Fonsito w dniu 2008-02-26 17:33:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
no jałowa martwica kości to nie jest taki naturalny stan,tylko choroba i to się leczy

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

żółte zęby

Następny temat

Bóle kolan - przeciążenie?

WHEY premium