SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano, artroskopia, łękotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja itp.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 658559

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 67
stan zapalny wykazalo pierwsze usg w sierpniu (przynajmniej tak mi powiedzial lekarz) karmil mnie nimesilem i innymi tego typu swinstwami na poczatku pomagalo potem to jeszcze zaczal mnie brzuch bolec od tego i przestalem brac mialem tez zabiegi laser i magnetronik ale akurat przygotowywalem sie do zawodow i nie momoglo wcale... i tak bolalo i boli kolano zwlaszcza gdy duzo chodzę a muszę niestety, studiuje....:( ostanie
usg robilem pod koniec grudnia i okazuje sie ze mam chondro wchodzaca w II stopien wtajemniczenia i do tego naderwanie górnego przyczepu więzadla pobocznego strzałkowego. lekarz dal mi skierowanie na laser i na jeszcze jakies 2 zab ale nie moge sie doczytac co tam pisze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 5958 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 27546
a mnie na rezonansie napisali tak:

Rzepka typ II/III z cechami miernego bocznego podwichnięcia, z cechami dość wysokiego ustawienia.
Cechy sklerotyzacji podchrzęstnej bocznej powierzcni stawowej rzepki.

Chrząstka na rzepce z cechami chondromalacji III powierzchni stawowej z cechami miernego obrzeku kości w dnie pęknięć, co odpowiada zmianom degeneracyjno zapalnym spowodowanym uszkodzeniami chrząstki.
Drobne osteofityczne zaostrzenia przednich krawędzi kłykci kości udowej. Prominenty kłykieć boczny kości udowej, mały kłykieć przyśrodkowy, rotacja wewnętrzna nasady dalszej kości udowej - ceh miernie nasilonej dysplazji stawu rzepkowo - udowego.
chechy chondromalacji II chrząstki w częsci tylnej kłykcia bocznego kości piszczelowej pod robiem tylnym łąkotki bocznej.

I tu moja wątpliwość:
kolano mnie czasami pobolewa ale nie boli bardzo ani ciągle - normalnie przy tym trenuje na silowni i nie oszczedzam sie.

Lekarz najpierw skasował 130 za wizyte
700 za rezonans
130 za wizyte
na której zalecił 3 zastrzyki z synwiscu - 1200 zł
3 miesiące rehabilitacj - min 3xtyg - 80 zł wizyta
a potem sie okaze czy potrzebna operacja za 8000zł czy nie....
Mam wątpliwość czy to faktycznie tak jest - czy gość drenuje mi kieszeń jedynie....

Zmieniony przez - verona w dniu 2008-01-04 21:20:34

-------------------------
Twarda, syntetyczna, leniwa i d****na Efka
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 5958 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 27546
Carolina

-------------------------
Twarda, syntetyczna, leniwa i d****na Efka
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 67
Mnie tez nie boli ciagle tylko po dluzszym chodzeniu nawet jak biegne to mnie nie boli tylko wlasnie w czasie chodzenia i jakis czas po i to jest taki ból jakbym stal z godzine w autobusie i ciezko mi jest zgiac noge takze moze to byc chondro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Tak sobie myślę, za wizytę tam można zapłacić prawie 2x tyle także nie przepłaciłaś
MRI - dzięki niemu oceniono stan zmian, na pewno chciałbym je mieć przed interwencją chirurgiczną, podejrzewam że fizjoterapeuta poradziłby sobie bez niego.
Synvisc - cholera wie. Podaje się to niby przy uszkodzeniach chrząstki, ale słyszałem, że ma sens tylko przy zaawansowanych zmianach. Ty jeszcze tragicznych nie masz. Ja poprosiłbym lekarza o bliższe określenie tego co ma ten Synvisc dać i linki do badań jego skuteczności (tyle, że to pewnie kolejna wizyta?).

Rehabilitacja - ja bym próbował! Nie musisz chodzić 3x. Kumata osoba zrozumie o co chodzi w ćwiczeniach chodzi i np. 1x w tygodniu możesz robić trening w domu. Ważne, aby być w stałym kontakcie z fizjoterapeutą. Pewnie odróżniasz wysiłek koncentryczny od ekscentrycznego (przykładowo) także śmiało pytaj go o szczegóły ćwiczeń.
Zabieg to jednak ciężka rzecz. Nie piszesz co miało być w jego zakresie robione, ale po nim pewnie jeszcze miesiące rehabilitacji..

Z moich obserwacji wynika, że w CMC robią wszystko to co dla kolana najlepsze nie licząc się z kosztami. Trudno mieć do tego pretensje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 5958 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 27546
dzieki;
ja zaplace tyle ile bedzie konieczne dla mojego kolana
pod warunkiem ze nie bede miala poczucia, ze ktos mnie w balona robi i jesli to cos da.
OK, 1200 zł na zastrzyki przetrawie i rehabilitanta też.
Chcialabym tylko normanie trenować.

PS. i fajnie, że mowisz ze nie jest tragicznie ze mną, dla mnie ta diagnoza to jak czarna magia ale brzmi jak wyrok smierci

PS2. Chcialam odwdzieczyc sie w jedyny mozliwy sposob i dac soga ale juz kidys to zrobilam wiec teraz nie wchodzi.
DZIEKUJE - musi wystarczyc


Zmieniony przez - verona w dniu 2008-01-04 23:23:57

-------------------------
Twarda, syntetyczna, leniwa i d****na Efka
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 250 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1317
Wiesz co? Te same info dostałam w szpitalu publicznym, za darmo niemalże... Fakt ze czekałam jakiś czas ale generalnie bylo to wszystko względnie krótko. Sama się zastanawiam czy prywatne przychodnie nie naciągaja na kase...Z zastrzykami się wstrzymaj, poczytaj - też sie zastanawiam i zastanawiam bo nie umiem ocenic czy one są naprawdę skuteczne. Są ludzie którym to pomaga. Gdzieś w necie znalazłam taki tekst (jest to fragment większego artykułu o chorobie zwyrodnieniowej stawu kolanowego)
"Zastrzyki dostawowe. Dostawowe podawanie steroidów może przyczynić się do złagodzenia objawów choroby zwyrodnieniowej. Metoda ta związana jest pewnymi zagrożeniami, między innymi zachodzi ryzyko wprowadzenia do stawu infekcji (zakażenia stawu) igłą, którą wykonywany był zastrzyk (1 na 50 000). Ponadto w przypadku tego typu iniekcji istnieje również teoretyczne ryzyko wystąpienia zaćmy, martwicy kości, utraty masy kości.
Obecnie istnieje możliwość podawania dostawowego nowszych preparatów, które mają łagodzić objawy choroby zwyrodnieniowej. Leki takie jak kwas hialuronowy (Hyalgan lub Synvisc) są znane od lat, ale w Wielkiej Brytanii stosowane są stosunkowo od niedawna. Cały czas brak ostatecznej oceny, co do tego, czy preparaty te mają jakąkolwiek przewagę nad doustnymi środkami przeciwzapalnymi, ale w innych częściach Europy leki te sprzedawane są w ogromnych ilościach. Jak wykazano, ich skuteczność jest jedynie minimalnie wyższa od placebo (np. wstrzyknięcie wody)."
Co do rehabilitacji to też można za darmo załatwic. Z tym mialam wiecej problemow bo skierowanie mialam ze szpitala wojskowego i pani w zespolonym wojewodzkim mnie hmm... wyprosiła i skierowala do przychodni wojskowej gdzie przyjeli mnie bez zadnych ceregieli, tak normalnie. Poza tym jest początek roku wiec poszukaj w necie dobrych miejsc publicznych a kase wydaj na impreze. Tylko za dużo nie tańcz. Poczytaj też tutaj - temat zamknięty ale duzo tam jest wypowiedzi takze konstruktywnych https://www.sfd.pl/chondromalacja_rzepki_moje_doświadczenia-t165576.html Powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 5958 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 27546
heheh
wlasnie po tancach najbardziej boli...
moge robic ciezkie przysiady i jest OK, a wystarczy ze pojde poszalec i du.... zbita

-------------------------
Twarda, syntetyczna, leniwa i d****na Efka
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 250 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1317
No właśnie imprezy... Trochę poszalałam na sylwestra i rano nie kac mnie obudził ;( ale ryzyko wkalkulowane. Ci co wiedzą o co chodzi to rozumieją że tańcze jak paralityk przez chondro (troche sztywno i nie zginam tak bardzo kolan) - ale ci co mnie nie znaja pewnie maja ubaw. A jakie ładne plaskie buty sobie kupilam na imprezy.
Dzięki za soga ;)

Zmieniony przez - Fonsito w dniu 2008-01-05 22:39:18
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

żółte zęby

Następny temat

Bóle kolan - przeciążenie?

WHEY premium