SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano, artroskopia, łękotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja itp.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 659991

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 250 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1317
Zgadałam się z moją koleżanką (III i IV stopien chondro, zależy ktore kolano) z grupy na studiach. Cytat "Ja nie pójdę już do mojego ortopedy. Co prawda w porządku koleś, ale mi ostatnio obiecał że endoprotezę wybierzemy." W sumie to jej się nie dziwię, też bym odwlekała taką decyzję. I pewnie za 10 lat (oby nie wczesniej ;) ) też będę odwlekać.
Hodowla chrząstki to dla chondromalatyków. Metodę z wiadomych powodów mam opracowaną. Pobierają od chorego, hodują (w fajnych warunkach, bo ona tak sama z siebie nie chce rosnąć), albo pobierają od umarlaka. Jeśli chodzi o łękotki to ja słyszałam tylko o wszczepianiu protez.
Saida, może na biotechnologię pójdziesz? Lepsza kasa, a może przy okazji wyhodujesz nam coś po znajomości? A na sfd jest już lekarz to może fizjoterapeuta by się przydał?

Zmieniony przez - Fonsito w dniu 2008-04-21 11:48:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 227
Który to lekarz? Kradam?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Boofi,jakryc,bahamut - a moze jest ich wiecej. Kradam nie ma wyksztalcenia medycznego.

no wlasnie z tymi badaniami mi sie tak wydawalo,bo zwykłą chrzastke to wiedzialam,ze hoduja.

biotechnologia odpada-brak perspektyw pracy w polsce. skłaniam sie bardziej ku fizjoterapii.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 658 Wiek 51 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3576
Saida, wiem, że z obrzękiem ciepłe nie, ale lekarz kazał. Kolanko nie wyglada tak jak zdrowe, jest nieco bulwiaste, więc to chyba obrzęk, no ale jak doktorek kazał... Dzisiaj byłam na komisji z PZU (NNW), wypełniając wniosek musisz napisać kiedy się zakończyło leczenie, no to wpisałam, ale... by nie zamykać sobie drogi przed dalszym postepowaniem w przypadku komplikacji przypaliłam głupa, ze w sprawie pojawiły się nowe okoliczności i przewidziana jest rekonstrukcja, więc przyznał mi częściowe oszkodowanie, a wprzypadku rekonstrukcji mogę starać się o dalsze odszokowanie. PAMIĘTAJCIE NIGDY NIE MÓWCIE, ŻE LECZENIE ZOSTAŁO ZAKOŃCZONE. Niestety doktorek nie pozostawił mi złudzeń i powiedział, że rekonstrukcja ACL jest konieczna. :(. Edyta 1988 ja miałam opaskę i Voltaren i męczyłam się miesiąc bez sensu!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 213 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1331
Na fizjoterapii też można zarobić. W Wawie wyskoczysz z ofertą 50zł/h i już jesteś konkurencyjna :) Poza tym w tym czasie możesz obsłużyć paru pacjentów (prawie jak na wf-ie-rzucisz piłkę żeby ćwiczył :D). Fakt, że na taką renomę trzeba pracować wiele lat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 119
Aha czyli nie tylko mi takie ******ly przepisali,ja jestem strasznie ciekawa co jest u mnie czy chociaz wiazadlko jest ok bo to ze lakotka sie nie zrosla to w sumie juz chyba wiem,czuje sama po sobie niestety.A przeszcze dotyczy calej lakotki czy mozna przesczepic uszkodzony fragment...ehhh byle do czwartku i bede wiecej wiedziala,a wszystko przez glupote jeden niefortunny ruch przy pchaniu kula na wf i tyle cierpnieia i to nie koniec....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Wojsłąw,że można zarobić i to lepiej,niż na medycynie,to ja wiem Ale nie o to chodzi

Edyta, idź do innego lekarza po prsotu,tak będzie prościej zdecydowanie. Poza tym nikt Ci nie zrobi przeszczepu fragmentu łękotki,bo nie "przyczepiłby" się do reszty i miałabyś wolne ciało w kolanku,a tego nie chcesz.

Po co tak kombinujesz pod górkę? Naprawdę nie łatwiej byłoby usunąć tylko ten uszkodzony fragment i miec spokój na resztę życia?

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 658 Wiek 51 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3576
Edyta 1988, duże sa blizny po rekonstrukcji ACL?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
trzy dziurki takie,jak po artro i jedna dłuższa około 5-7 cm

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 658 Wiek 51 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3576
No to długa ta dziurka (((
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

żółte zęby

Następny temat

Bóle kolan - przeciążenie?

WHEY premium