SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano, artroskopia, łękotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja itp.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 659634

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 28 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 289
Fonsito po laserze na bank nie powinnas odczuwac zimna(chyba,ze robili Ci to w chlodni) :) laser tylko rozluznia miesnie,powoduje prace wszystkich naczyn odpowiedzialnych za wysiek w kolanie.Prawidlowo laser powinien byc stosowany po zewnetrznej stronie jabłka,punktowo,co 2.5 cm(okolo).Wedle prawideł sztuki rehabilitacyjnej przed laserem wskazany byłby jeszcze masaz wodny(wirówka).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 213 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1331
Przeczytałem teraz 2 artykuły o chondromalacji rzepki. Oczywiscie są zalecenia co do zmiany aktywności fizycznej. Jak na razie zero wzmianki o laserach i innych bajerach. Odpowiedni zestaw ćwiczeń mięśni uda jest krytyczny dla redukcji bólu i poprawienia trakcji rzepki- głównie wzmacnianie przyśrodkowej części, ponieważ rzepka przy chondro jest ściągana do boku. Ćwiczenia wykonywane 15-20 x dziennie po 10 powtórzeń. Rowerek (małe obciążenie, wysokie obroty), pływanie, jakiś taping McConella.

http://www.lahey.org/medical/ortho/updates/patella.asp
http://www.medicinenet.com/patellofemoral_syndrome/article.htm

Jak gdzieś się dowiem więcej jeszcze u specjalistów, to dam znać :)

Zmieniony przez - Wojslaw w dniu 2008-04-21 23:33:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 28 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 289
Znajac zycie kazdy ortopeda ma raczej inne doswiadczenia i wydaje mi sie,ze stad rozne preferuja metody pooperacyjne aby delikwent doszedl do normalnej dyspozycji.Efekt rehabilitacji na pewno w znacznym stopniu takze zalezny jest od organizmu,od mozliwosci szybkiej lub wolnej regeneracji po ingerencji.
Np.w moim przypadku:3tyg po ACL i czesciowym usunieciu łekotki zginam kolano nieco ponad 90 stopni(bez problemu i bolu).Pelny wyprost uzyskalem juz w pierwszym tygodniu po operacji(cw.tylko czteroglowy).Chodze juz przy jednej kuli i mam juz chodzic male odcinki(tylko i wylacznie po rownej powierzchni)bez kul.W czwartym tygodniu prawdopodobnie odloze kule.Aaaaa i dzis zacząłem rehabilitacje,na ksiazeczke(wirówka,laser,cwiczenia wszystko na razie razy 10 serii).Ciekawy jestem Waszych postepow.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Widzisz...tylko operacje i ćwiczenia doskonale się uzupełniają - odpowiednio ćwicząc,efekty przychodzą o wiele szybciej.Wszak regeneracja po zabiegu też zależy od indywidualnych zdolności pacjenta.

Jedyne,co można w fizjoterapii kwestionowac,to fizykoterapia.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 213 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1331
Przed chwilą dowiedziałem się o co chodzi w tapingu. Sam się ostatnio zastanawiałem jak byłem na rehabilitacji, że niektórzy mieli obrzeża kolana oblepione taśmami. Śmiesznie to wyglądało, ale właśnie chodzi o oklejanie taśmami niektórych odcinków nogi, żeby skorygować ruch rzepki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
o no własnie - o tych plastrach,co pisałam,że sportowcy są poobklejani,to własnie taping byl

To ten kurs,co kosztuje 14.000

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 213 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1331
Masakrycznie drogo te 14.000. Ale może jak Fonsito pojdzie do jakiegos rehabilitanta, to nie bedzie musiała płacić za oklejenie taśmami takiej kwoty :)

Klinton - zakres ruchu bardzo dobry. Poza tym troche sie juz rozpisywałem na temat zagadnień ACL. Najważniejszy mięsień chroniący więzadło jest z tyłu uda (dwugłowy). Czworogłowy się stymuluje, bo najszybciej zanika (przyśrodkowa część). Po jakichś 2 tygodniach spytaj sie pani ordynator o ćwiczenia na propriocepcje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 250 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1317
Was na godzinę nie można zostawić! Znów "pyknęliście" 2 strony ;)
Moje ćwiczenia? Standardowe na 4 głowy, do tego rowerek delikatny, basen czasem i kajakarstwo zwałkowo-górskie. Z tym że to ostatnie to tak na lewo ;) Od 12 maja znów rehabilitancja (fizjoterapia) w skierowaniu ćwiczenia czynne i bierne. A moje chondro na wypisie "II stopien chondro kłykcia przyśrodkowego lewej kości udowej i piszczeli".

Zmieniony przez - Fonsito w dniu 2008-04-22 00:27:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 213 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1331
A to o takie chondro chodziło :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 250 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1317
A że skrótu nie skumałeś? Hmm... Tak się szybciej pisze, przepraszam to internet wymusza czasem pośpiech.

A w ogóle. Jeszcze nigdy nie czytalam tekstow o chondro po angielsku i zwroty "permanent damage to the knee" oraz "painful episodes" to brzmi gorzej niż po polsku. Poszukam teraz niemieckiego ;p
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

żółte zęby

Następny temat

Bóle kolan - przeciążenie?

WHEY premium