SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano, artroskopia, łękotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja itp.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 658938

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1535
Jeżeli ja niemiałem skręcenia ani poważnego wypadku i mam 15 lat to jak możliwe że mam uszkodzone więzadło?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 658 Wiek 51 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3576
Maciek, będą robić rekonstrukcje tego naciągniętego więzadła? Opuchlizna po artro to rzecz normalna, ja miałam spuchnięte jakieś 3 m-ce, ale podobno do pół rou może utrzymać się obrzęk, więc się nie przejmuj.
Nie wiem jak to możliwe, może za ostro trenowałeś?

Zmieniony przez - Gita w dniu 2008-07-31 20:46:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 583
rezonans wykaże :) no ale musisz też liczyć na dobre oko osoby która będzie go opisywać. czasami zdjęcia z rezonansu są źle interpretowane, więc zdarza się że w opisie pojawiają się niedopatrzenia.
i potem mamy do czynienia z niespodziankami w trakcie artroskopii, która zazwyczaj jest kolejnym etapem diagnozy uszkodzeń kolana.

no ale trzeba być dobrej myśli :) u mnie np rezonans i artro dały ten sam wynik. badanie było interpretowane w Suchej Beskidzkiej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1535
I jescze coś w drugiej nodze mam mniejszy ból lecz też jest i w tym samym miejscu co na prawej . Możliwe jest że na 2 nogach są zrypane więzadła?. Może to guzowatośc pisczeli lub chondromalacja. Ja niewiem co myśleć , jestem załamany.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 583
a masz obrzęk? ściągali Ci krew z kolana?
problem w tym, że nie sprecyzowałeś co Ci dolega :) pisałeś że masz naderwane lub naciągnięte więzadło.. a nawet taki szczegół robi dużą różnicę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1535
Więc tak opowiem wszystko :

Od 6 misięcy pobolewało mnie po zmęczeniu pod kolanem , od 2-3 miesięcy bolalo mnie w czasie treningu nawet . Lekarze napoczątku twierdzili że Guzoawatośc piszczelowa , powiedzieli potrzeba ''czasu'' . czekałem 2-3 miesiące i dalej mnie boli przy wyskokach , chodzeniu po schodach i szybkich zrywach jescze dodam że od 3 tygodni wystąpił obrzęk na prawy kolanie . Dziś poszedłem na Artroskopie i lekarz stwierdził zerwanie , jescze raz wyjaśniam że ani razu nie skręciłem stawu kolanowego . I to nie jest aż tak potworny boł gdyż normlanie trenowałem do tej pory . Noga normalnie sie zginała wszystko ok, chodziło że przy mocnym obciążeniu bolało mnie pod kolanem . I niewiem co sie dzieje .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 104 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3667
pw_maciek, to rzeczywiście trochę niecodzienne, że bez wypadku uszkodziłeś więzadła, ale obiło mi się o uszy, że to jest możliwe. możesz zapytać lekarza, co jeszcze oprócz kontuzji może być tego przyczyną, na pewno coś odpowie, bo takie rzeczy nie biorą się znikąd. jeśli nie ufasz swojemu lekarzowi na tyle, żeby się zdecydować na artro, to idź do innego, nawet państwowo, porównaj wersje. i nie załamuj się, najważniejsza jest dobra diagnoza, potem leczenie jakoś trzeba po prostu znieść.

PS. a tak patrzę na Twój wiek i płeć, intensywnie uprawiasz sport: pisząc o guzowatości piszczeli masz na myśli martwicę guzowatości kości piszczelowej??

Zmieniony przez - jade88 w dniu 2008-07-31 22:24:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 583
jade88, on już miał artro:D
swoją drogą niewyobrażalne, żeby na artroskopii ortopeda pomylił się stawiając tak radykalną diagnozę jak zerwanie acl..
więc nie chcę Cię martwić pw_maciek, ale skoro lekarz powiedział po zabiegu że masz zerwane, to widocznie były ku temu jakieś podstawy;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1535
jade88 tak chodzi o Schlatera. Jaki jest ból przy zerwanym więzadle przednim krzyżowym ? . czy to ciągnie , boli , duży ból , mały ból , czy normlanie da sie chodzić i takie tam ? . Prosze o odpowiedz. I dziękuje za wcześniejsze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 531
Witam wszytkich po długiej przerwie a więc ja Ci odpowiem do pw_maciek wiesz ja zerwałam wiązadło na meczu i ból straszny nawet po operacji mnie noga tak nie bolała jak po zerwaniu ACL 1 noc najgorsza opuchlizna straszna 2 razy mi krew sciągali 2 tygodnie nie mogłam ruszyc ta nogą ale tym sie nie sugeruj bo kazdy inaczej to przechodzi,z tego co wiem to są ludzie którzy nawet nie wiedzą że maja zerwane wiazadło bo normalnie funkcjonują tak mi mowiła moja rehabilitantka.Ktoś tez tam wspomniał o srubach tytanowych ja je mam i one sa na stałe nie trzeba ich wyciagac z tego co mi mowił moj lekarza.Pozdrawiam
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

żółte zęby

Następny temat

Bóle kolan - przeciążenie?

WHEY premium