SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano, artroskopia, łękotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja itp.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 659533

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 263
Witam.
oto moje wyniki rezonansu:
zwiekszona ilosc plynu stawowego, glownie w zachylku nadrzepkowym, widoczny fald przysrodkowy blony maziowej.

Stan po niemal calkowitym zerwaniu wiezadla krzyzowego przedniego z zachowaniem ciaglosci pojedynczych wlokien - wiezadlo obrzekniete, o zatartych obrysach.

Nagromadzenie niewielkiej ilosci plynu pod wiezadlem pobocznym piszczelowym, wiezadlo o zachowanej ciaglosci
Nieco niejednorodny sygnal pokrywy chrzestnej rzepki - cechy chondromalacjii st 1

wczesniejsze USG wykazalo zerwane troczki rzepki od strony przysrodkowej

Dzisiaj bylem w szpitalu, rozmawialem z ortopeda, wiadomo, bedzie rekonstrukcja. Zastanawia mnie natomiast jedno - powiedzial, ze u nich wykonuje sie to na otwartym kolanie i ta metoda jest pewna, natomiast w szpitalach w okolicy(Nałęczów, Poniatowa, ja - Lublin) robi sie to metoda artroskopowa (zaznaczyl tez, ze nie ma pewnosci co do skutecznosci tej metody..to mnie zdziwilo).
W poniedzialek najprawdopodobniej bede jeszcze rozmawial z lekarzem zajmujacym sie pilkarkami Montexu.
Bylbym wdzieczny, gdybyscie mi powiedzieli, ile zajmuje powrot do stanu, w ktorym bede mogl w miare normalnie chodzic (wiadomo, zaraz szkola, a w moim technikum wystarczy opuscic kilka dni,zeby sobie zawalic caly semestr) wiec chcialbym wiedziec, ile mniej wiecej opuszcze. Bo z tego, co mi powiedzieli w szpitalu, po operacji na otwartym kolanie przez 2 tygodnie lezy sie ze szwami, a potem jeszcze jakis czas, wiec nie bardzo mi sie to usmiecha, no i ta metoda jednak wydaje mi sie troche prymitywna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8
Witam wszystkich...ja tez mam problem z kolanem dzisija mi znowu coś wyskoczyło w kolanie i nie moge nogi wyprostować ;(( i strasznie boli...to juz chyba 3 razy w ciągu 2 lat...za pierwszym razem lekarz stwierdził że mam zerwane więzadła w kolanie i wsadził mi noge w gips na 3 tyg potem to że mam coś z łękotka :(( możecie coś poradzić co mam dalej robić ?? i czy sie wybtac na artroskopie ?? i jak długo by trwał powrót do sprawności kolana ??? pozdrawiam :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 250 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1317
Excubitor - poczekaj na kogoś od rekonstrukcji, a do tego czasu poczytaj wątek, gdzieś były terminy ile czasu trzeba odleżeć na kanapie zanim się wróci do chodzenia.
Artureq91 - zmień ortopedę. Nic więcej nie mam siły tłumaczyć. A powrót do sprawności to zależy co tam w środku Ci się dzieje. Po zwykłej diagnostycznej artro (czyli tak naprawdę nic nie robili, tylko zaglądali) - ok 2 tyg o kulach, do sportu mi pozwolili po 2 czy 3 mies. ale wiem że niektórzy już wcześniej mogli hasać. Też poczytaj wątek.
Pozdro i powodzenia dla Was obojga.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Ja się nie dziwię,że ludziom się nie chce tego wątku czytac,spójrzcie,ile on ma stron

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 90 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7593
gita - u mnie podobny problem,ja jestem 16 tygodni po reinsekcji, postepy od ostatniego miesiaca praktycznie żadne. Za dwa miesiace (sic!) ide na rezonans,moze on coś pokaże. Póki co da sie normalnie życ,ale np biegać nie mogę.

Btw. Jakoś nam wątek podupada;p zawsze był na pole position jak sie czytało dział zdrowie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 213 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1331
Piecius, chyba na sfd najwiekszy to był wątek o leku na trądzik (o ile dobrze pamiętam).
Co do Excubitora, to śmiało możesz podać na forum imię i nazwisko tego lekarza. Pomimo tego, że w długim okresie wynik operacji otwartej i artroskopowej powinien być podobny, to teraz wszedzie przeciez robia artroskopowo, poza tym przy otwartej na pewno dluzej dochodzisz do siebie (nie tylko staw musi dojsc do siebie, ale tez "okaleczenie"). Juz żyjemy w takich czasach, że samych artroskopowych metod to jest chyba kilkaset. Może przesadzam, ale takie chamskie namawianie Ciebie do operacji otwartej to jakaś żenada i bym go opieprzył.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 90 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7593
Mam parę niejasności, które chciałbym z wami skonsultować. Bardzo proszę o pomoc:)
1. Jestem 16 tygodni po REINSERCJI, czy to normalne ze po takim czasie w operowanym kolanie odczuwa sie hmmmm napewno nie ból,ale... dyskomfort,uczucie niepełnego posluszeństwa chorego kolana.
2. Skończyłem juz typową rehabilitację, jakie ćwiczenia na siłowni zalecają wam wasi rehabilitanci?
3. Czy jazda rowerem oprócz odbudowy mięśni ma jakiś wpływ na więzadła,tzn czy przycznia się BEZPOŚREDNIO do ich rehabilitacji
4. Opuchlizna od kolana w dól utrzymuje mi sie od operacji,podobno to częsta rzecz po tego rodzaju zabiegu,po jakim czasie(jeśli ktoś miał podobne objawy) opuchlizna ustąpiła?
5. Czy po kompletnej rehablitacji, tzn po okresie roku i ponad odczuwacie jakaś róźnicę pomiędzy operowana i nieoperowaną nogą?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 263
powiedzcie mi, jakie znieczulenie stosuje sie w trakcie rekonstrukcji, bo na sama mysl o wierceniu w kosciach robi mi sie slabo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 90 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7593
Excubitor- znieczulenie od pasa w dół, przed zabiegiem strzykawka w okolice kregoslupa, dosłownie jedna minuta i nie dasz rady ruszac juz nogami, i nic nie czujesz. Fajne uczucieJeżeli chodzi o ból podczas operacji-to naprwade nie ma tutaj powodów do strachu. Cały czas jesteś przytomny,jedynie delikatnie odurzony jakąś chemia,co sprawia ze nie obchodzi Cie co sie dzieje z Twoja nogą. A kiedy rekonstrukcja?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 263
Jeszcze nie wiem kiedy, jutro ide chyba na ostatnia konsultacje z lekarzem i przy okazji zapewne ustali sie z nim, kiedy sie mna zajmie. Wiesz, nawet nie chodzi mi o sam bol, tylko o swiadomosc tego, co sie dzieje do okola mnie. Mam tak, ze sam zapach sterylnych pomieszczen typu gabinet zabiegowy/sala operacyjna dziala na mnie oslabiajaco, a jesli jeszcze do tego mialbym slyszec i ewentualnie widziec, co sie ze mna dzieje, to troche obawiam sie mojej reakcji.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

żółte zęby

Następny temat

Bóle kolan - przeciążenie?

WHEY premium