SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano, łąkotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja 4

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 86637

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
B-REAL FIGHT24.PL Doradca
Ekspert
Szacuny 271 Napisanych postów 8489 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 129291
Poprzednie tematy

Kolano, artroskopia, łękotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja itp

Kolano, łąkotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja II

Kolano, łąkotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja III

Przydatne linki:

http://zatoka.icm.edu.pl/acclin/vol_2_issue_1/acclin_5_11_pasierb_86-100.pdf

http://fizjoterapeuty.pl/wp-content/uploads/2011/06/Rehabilitacja-po-rekonstrukcji-ACL1.pdf

Temat ma na celu wymianę doświadczeń, oraz ewentualne pytania do osób, które są już po operacji. Mam nadzieję, że zmniejszy to liczbę tematów w dziale o tej tematyce i jednocześnie pomoże osobom, które zmagają się z podobnymi urazami

Zmieniony przez - B-REAL w dniu 2012-11-12 22:43:54

Trener personalny, masażysta.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 110 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 9387
witam jestem ponad 5 miesiecy po rekonstrukcji acl. mam pelen zakres ruchu kolano nie boli. martwi mnie tylko przeskakiwanie w kolanie ktore czuje az w stawie skokowym. czy ktos sie kiedykolwiek z takim czyms spotkal? pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 191 Napisanych postów 4979 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35914
Ja jestem 7 miesięcy po i mam to samo. Podobno może to być uzależnione od braku pełnego zgięcia, bądź ewentualnego zniszczenia chrząstki stawowej.

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 271 Napisanych postów 8489 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 129291
Ja jestem 9 miesięcy po i jeszcze zdarza się przeskakiwanie, głównie dzień po jakimś większym obciążeniu kolana.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 191 Napisanych postów 4979 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35914
Też to zauważyłem. U mnie jeszcze dochodzi często ból kolana przy dłuższym zgięciu, jak np. jazda samochodem.

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Miałeś metodą ST,G ? Po ćwiczeniach na dwójki czuć ciągnięcie, ale tak naprawdę to grupa kulszowo goleniowa jest osłabiona. Mam jeszcze deficyt zgięcia. Po treningu i rozciąganiu ze jest ok, na sucho jeszcze mam deficyt zgięcia (przykurczony prosty uda). Ogólnie lekarz mówił, że mięśnie już dobrze się mają i leczenie zakończone. Póki co jednak do sportu się nie śpieszę, bo noga jest jeszcze słabsza. Zwłaszcza przywodziciele.

Zmieniony przez - B-REAL w dniu 2012-11-12 23:00:23

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 110 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 9387
uspokoiliscie mnie dzieki haha:) ja mialem aclz wiezadla rzepki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jeśli chodzi o te przeskakiwanie, to na mnie najlepiej działa, jak na wyprostowanej nodze postoję na dysku stabilizującym. W moim przypadku daje to, że kolano jest dużo luźniejsze i jest płynniejszy ruch.

Zmieniony przez - B-REAL w dniu 2012-11-12 23:05:17

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
ST w sensie półścięgnisty? Tak, 4-pęczkowa.

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
tak ST-semitendinosus, G - gracilis - smukły. W sumie to ja nie wiem ilu pęczkową mam Domżalski mi robił, więc mam nadzieję, że będzie ok

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Dokładnie tak
4 pęczkowa niby bardziej anatomiczna, jak pierwotne więzadło.
1

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chrupiący bark !

Następny temat

Omacor

Dzem