SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano, łąkotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja 4

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 120411

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 456 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 11424
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
napisałem ci na priv
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7457
Vayo mógłbyś mi również napisać na prv?

Eldo
"Mszczą się słabi, nawiedzeni chcą cię zbawić."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Siema, na wakacjach nie znam jeszcze dokładnego terminu mam rekonstrukcję ACL, jakie ćwiczenia wykonywać teraz aby wzmocnić nogę. Jeżdżę na rowerze i trenuję na siłowni lecz nie robię nóg. Jakie ćwiczenia najlepsze by wzmocnić uda?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 1407 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 57154
Trzy tygodnie temu na treningu doznałem kontuzji kolana której skutkiem było zerwanie więzadła przedniego krzyżowego i pobocznego piszczelowego. Co dziwne kolano bolało przez mniej więcej 5 minut od momentu urazu. Lekarz na SORze rozpisał mi harmonogram na cztery tygodnie stopniowego powiększania konta zgięcia kolana w ortezie. Po mniej więcej tygodniu udałem się prywatnie do jednego z lepszych specjalistów w tej dziedzinie. Podczas tej wizyty dowiedziałem się że czeka mnie rekonstrukcja ACL. Poboczne piszczelowe samo się zrośnie. Lekarz zalecił mi żebym starał się uzyskać jak największy kąt zgięcia w kolanie nie sugerując się wcześniej otrzymaną rozpiską. Kazał mi przygotować nogę do operacji czyli ćwiczyć mięśnie nie obciążając nogi. Co ciekawe, kazał mi chodzić o kulach. Trochę mnie to zdziwiło ponieważ chodzenie w samej ortezie nie sprawia mi żadnego problemu ani bólu. Przez chodzenie o kulach mam wrażenie że sprawność mojego kolana się pogarsza. Czy chodzenie bez kul ma jakiś wpływ na gojenie się więzadła pobocznego piszczelowego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1777
Witam! W tym tygodniu miałem artroskopie, szyli mi lekotke i ogólnie tam ja wyczyscili
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1777
Witam! W tym tygodniu, dokładnie w poniedziałek miałem robiona artroskopie, szycie łękotki. Mam do was pytanie, czy ktoś mniej więcej mógłby określić po jakim czasie to kolano wraca do takiej sprawności? Chodzi mi głównie o to, ze w sumie kolano juz mnie nie boli tak jak tuż po operacji, ogólnie coraz więcej mogę je obciążać, ale mam wrażenie, ze ta opuchlizna za bardzo nie schodzi, nie mogę wyprostować tej nogi no i ciężko jeszcze zginać, bo wtedy najbardziej rwie, a tu juz jednak minęło kilka dni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
lekarz z tobą nie rozmawiał???po szyciu łąkotki przez 6 tygodni masz zakaz obciążania tej nogi(tj możesz lekko stąpać po ziemi,byle nie opierać na niej ciężaru ciała).Do około trzeciego tygodnia nie wolno ci jej również zginać,powinna być unieruchomiona w ortezie z blokadą zgięcia.Po trzech tygodniach możesz zacząć powoli zginać w niewielkim zakresie i z czasem go zwiększać.To tak ogólnie,bo powinieneś być pod kontrolą rehabilitanta w gabinecie w tych kwestiach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1777
nie no, rozmawiałem z lekarzami, i oni mi powiedzieli żebym próbował napinać mięśnie, lekko ja zginać i ogólnie tak ćwiczyć i dlatego troche mnie to zaintrygowało. Chodzę o kulach, a o żadnej ortezie nie było mowy, mam stąpać na tej nodze ale odciazac ją no i z tego co mówili i ogólnie czytałem to podobno po artroskopii po jakiś dwóch tygodniach odstawia się kule??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
artroskopia to tylko nazwa techniki w ramach której można zrobić różne rzeczy i w zaleznosci od tego co bylo robione,czas odstawienia kul sie zmienia.Dwa tygodnie o kulach to okres po wycięciu łąkotki.Przy szyciu ten czas się wydłuża bo to bardziej skomplikowany zabieg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chrupiący bark !

Następny temat

Omacor

WHEY premium