SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano, łąkotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja 4

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 120347

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1933 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 20224
To są bardzo małe dawki, nie będzie żadnego "odjazdu".

Człowiek po prostu się bardziej spokojny robi.

Zależy ile dają, ja za pierwszym razem dostałam chyba najwięcej, ale myślałam ładnie składnie, tylko senna byłam i ciężej mi się mówiło - cos jakbym miała odrętwiały język, jak się ma np. po lodach ;) (rozmawiałam z lekarzem ;), bo nie widział nic z łąkotką, która wychodziła na MRI i powiedział mi, że ACL zerwany w całości, potem mi dali zły wypis ze złym schorzeniem i wszystko pamiętałam i wyprostowałam).

Potem, przy kolejnych artro, już nie widziałam praktycznie żadnego działania, ani nie byłam senna, mówiłam normalnie.

Zmieniony przez - nastic w dniu 2014-02-09 18:29:37

Ludzie nie karmcie trolli, szczególnie tych dużych. Bo to nienażarte z natury stworzenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 77
Witam!5 Pięć miesięcy temu przeszedłem rekonstrukcje ACL.Na dzień dziesiejszy mam zgięcie 120 stopni i na tym staneło od ok.2 tygodni nie chce ruszyć dalej.Martwi mnie także brak wyprostu.Rano najczęśćiej wstaję z przykurczem, gdy się porozciągam w domu jest w miarę po pracy z rehabilitantem wyprost jest taki jak powinien.Kolano coraz mniej boli,bardziej boli z tyłu nogi tj.łydka i udo po rehabilitacji.Mam oytanie czy coś z moją nogą złego się dzieje czy po prostu nie przejmować się tylko dalej ćwiczyć i będzie ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Odpowiedź została udzielona już w Twoim temacie,na przyszłość pytaj w jednym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 749
Witam. Jestem po rekonstrukcji i rewizji acla w prawym kolanie i wczoraj podczas gry w piłkę nożną po oddaniu strzału zaczęło mi chrupac w kolanie. Uczucie jakby cos o coś chaczylo i nagle puszczalo wtedy słyszalny klik. Zaznaczam że nie było żadnego urazu kontaktu podkręcenia nic wyczuwalne także podczas przesuwania rzepki przy jednoczesnym dociskaniu jej. Brak opuchlizny czy bólu. Jakieś pomysły? I przepraszam za ogrzewanie tematu ale miejsce wydaje mi się odpowiednie. Pozdrawiam


Zmieniony przez - rumun075 w dniu 2020-01-03 13:12:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 46 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22
Witam. W moim przypadku było podobnie. Mocniejszy akcent na treningu i zaczęło przeskakiwać coś w kolanie. Może to mieć związek z podrażnieniem ciała Hoffy. Tu masz krótki opis o co z tym chodzi.
https://chirurgia-kolana.pl/choroby-kolan/zespol-zakleszczenia-ciala-tluszczowego-hoffy

Chce zaznaczyć że nie jestem specjalistą rehabilitacji także to tylko przypuszczenie na podstawie doświadczeń w moim przypadku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 39 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1167
Zabawie się w odkopywanie żeby nie zakładać nowego tematu. Dwa tygodnie temu wszedłem w posiadanie roweru stacjonarnego. Po tygodniu mam jakiś "dziwny" obrzęk co ciekawe w obydwu kolanach od strony bocznej zewnętrznej (łakotka boczna/rzepka). Oczywiście docelowym rozwiązaniem jest lekarz natomiast miał ktoś podobny przypadek? Może przeciążenie? "Złe" ustawienie roweru? Dziwi mnie fakt, że w obydwu kolanach mam identyczną sytuację. Zaznaczam, że z kolanami nie było nigdy problemów, a aeroby/interwały w postaci rowerów/steperów itd towarzyszą mi w treningu ciągle od lat.


Zmieniony przez - runej81 w dniu 2021-04-15 09:41:14
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chrupiący bark !

Następny temat

Omacor

WHEY premium