SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano, łąkotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja 4

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 120781

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 36567
te cwiczenie prostowania podudzi na maszynie jest bardzo niezdrowe dla kolan
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 55 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 267
to co w takim razie cwiczyc?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 36567
najlepsze są ćwiczenia które wykonujesz po prostu w staniu na nogach,stopy mają kontakt z ziemią(tzw łańcuch zamknięty),czyli wszelkiego rodzaju przysiady,wykroki.Tutaj w wykonanie ruchu angażujesz dużo mięśni.Wszystkie ćwiczenia gdzie siedzisz,lezysz na maszynach,to są ćwiczenia w łańcuchu otwartym,gdzie często zaangażowane są tylko pojedyncze partie mięśniowe.Plus właśnie te ćwiczenie z prostowaniem podudzi powoduje duże siły działające na rzepkę,co jest dla niej złe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 55 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 267
dzieki vayo. basen polecasz rozumiem? tylko wiesz, mnie męczy to dlaczego mnie tam na dwójce ciągnie jak dzwigam ciezar bo tak nigdy nie bylo ?nagle czuje nogi słabe, ogólnie czuje jakies jakby naciągnięcie całej nogi od strony przyśrodkowej od kostki po pachwine. Znacie kogos kto nie ma wogole przyśrodkowej łąkotki ? Kazdego dnia czuje jej brak i powoduje to mega dyskomfort ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 36567
ja znam,ostatnio np rozmawiałem z panem który miał usuwane cztery łąkotki po sobie,tylko on tez ma ciezka prace fizyczna i to napewno przyspieszylo te problemy.Ale ogolnie kiedys nie szyli łąkotek,tylko usuwali,także wiele osób ma ubytki,albo w ogóle nie ma całości...Łąkotki można przeszczepić albo wstawic implant,ale to jest droga zabawa.Basen jest ok,oprócz pływania żabką

Zmieniony przez - Vayo w dniu 2013-02-26 09:24:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 55 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 267
wiem wiem ze mozna przyszyc czy przeszczepić ale to juz za pozno. ja czuje przy zwykłych chodzeniu jakby rotowanie nogi w kierunku dziury która powstała po wycięciu łąkotki. uczucie mega do dupy, dlatego kazdemu polecam przyszywanie łąkotki (mam przyszytą w drugim kolanie, z 7 lat temu i noga jest gicior.) ale czy mozna ten ubytek łąkotki jakoś wyeliminowac, wyizolować ? zwiekszyć mięsień gdzieś cos tak zeby ta łąkotka nie grała takiej roli? da sie czy niemozliwe i trzeba sie nauczyc zyć z tym ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 36567
tj za późno nie jest,to o czym mówisz,tj szycie łąkotki,jest często niemożliwe do wykonania w czasie zabiegu i wtedy uszkodzony fragment się usuwa.Jeśli usunięty jest tylko fragment,to następnie można doszyć implant kolagenowy w to usuniete miejsce i to mozna zrobic obojetnie kiedy,niekoniecznie w czasie tego samego zabiegu.Jesli usunieta jest cala lakotka,to fragmentu doszyć nie mozna,wtedy mozna przeszczepic całą łąkotkę.Masz,poczytaj http://www.ortopedika.pl/938-leczenie-uszkodzen-lakotek 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 55 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 267
"Głównym wskazaniem do przeszczepu łąkotek jest utrata łąkotki przy zachowaniu zdrowej powierzchni chrzęstnej w jednym z przedziałów kolana. Zaleca się więc, aby przeszczep wykonać jak najszybciej po uszkodzniu i operacyjnym usunięciu własnej łąkotki, żeby nie dopuścić do rozwoju zmian zwyrodnieniowych. W przypadku dawnego ubytku, gdy rozwiną się już zmiany zwyrodnieniowe, przeszczep może byc niemożliwy." No to ja już odpadam, bo nie dosc ze późno, to do tego zmiany zwyrodnieniowe ;/ damned. A z ciekawosci, nie wiesz jaki koszt takiego przeszczepu ?Bo z tego co sie orientuje to jeden szew na łakotke 8 stówek koszta.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 36567
nie wiem jaki jest koszt przeszczepu w polskich klinikiach bo dopiero raczkują w tym temacie.Wiem tylko,że w jednej z klinik niemieckich,gdzie zostalo juz wykonanych kilkaset takich zabiegów,koszt wynosi około 45 tysięcy złotych.Napewno troche kasy to jest,ale dla przeciętnego niemca nie jest to jakaś kosmiczna kwota.

Zmieniony przez - Vayo w dniu 2013-02-26 11:21:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 55 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 267
kapke duzo. juz wolałbym sobie wszczepic/wstrzyknąc? tą siateczke kolagenową która rzekomo odbudowuje chrząstke.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chrupiący bark !

Następny temat

Omacor

WHEY premium