SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano, łąkotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja 4

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 120407

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A przed operacją mogę trenować nogi żeby mieć mniej pracy później? Chodzi mi głownie o basen(kraulem), jazdę na rowerze i ćwiczenia z krążkami np przyczepiony do kostki i np na siedząco prostować do góry tą nogę ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
jak najbardziej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 456 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 11424
Witam pierwszy raz pisze w tym dziale, mialem robiona rekonstrukcje ACL prawe kolano 9 mies temu, u lekarza na kontroli bylem 2 mies temu stwierdzil ze wszystko ladnie gra i trzyma.
Zgiecie mam pelne przeprost w 95% tez pełny.
Rehabilitowalem sie 2 tyg z rehabilitantem pozniej sam + siłownia z dosc duzymi bodzcami silowymi na nogi, obwod chorej nogi z 55 cm (po operacji) aktualnie wnosi 62 i jest identyczny jak noga zdrowa.
Biegam, cwicze silownie, crossfit, jezdze duzo na rowerze..
wszystko bylo by pieknie gdyby nie fakt ze nie moge wrocic do pilki i gier zespolowych mianowicie:

-nie wiem czy nie jest za wczesnie
-przy wyproscie boli pod rzepką
-gdybym mial szybko wyprostowac nog (tzn uderzyc na bramke) to tez odczuwam ból
-sztela kolano i skrzypi (ale to akurat chyba normalne)

Nastapna wizyte mam za 2 mies z lekarzem, moze mi cos pomozecie?
ew. pojde do niego prywatnie..

Pozdrawiam, i czekam na pomoc ;)


Ps. łąkatek nie mialem szytych ani ruszanych bo bylo ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
to dobrze,że z łąkotkami wszystko ok.Nie jest natomiast dobrą wiadomością twoja rehabilitacja,bo 2 tygodnie to tyle co nic.Dodatkowo ćwiczenia siłowe to też nie wszystko,czego potrzeba operowanej nodze,bo nie tylko chodzi o odzyskanie siły,ale także czucie głębokiego,a tego nie da się wypracować na siłowni,tylko przy specjalistycznych ćwiczeniach na rehabilitacji.Dodatkowo część ćwiczeń na siłowni jak np prostowanie nóg na maszynie we wczesnym okresie po zabiegu może powodować rozciąganie przeszczepu i ogólnie nie jest to dobre ćwiczenie.Proponuje przejść się do dobrego gabinetu fizjo,żeby zobaczyli jak na dzień dzisiejszy wygląda u ciebie funkcjonalność tej nogi.
...
Napisał(a)
Usunięty przez anubis84 za pkt 7 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1024 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7990
a po jakim czasie mozna zaczac trenowac nogi na silowni? + ze sztuk walki chyba z boksem po ACL nie bedzie problemu jezeli czas po operacji pojdzie git co nie?

Pomogłem? Daj SOG'A! ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 456 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 11424
A macie doswiadczenie co mniej wiecej oznacza taki sta rzeczy/ bol? wiadomo wybiore sie do rehabilitanta w przyszlym tyg i on zdiagnozuje a nie przez 3 zdania na forum ;) Natomiast interesuje mnie co to moze byc jezeli to czesty przypadek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1024 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7990
moze po prostu za wczesnie jest ;p chyba rok jest potrzebny zeby wrocic do 100% sprawnosci pod wzgledem sportu itp tez sprawa indywidualna tez

Pomogłem? Daj SOG'A! ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 456 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 11424
Zauwazylem, ze gdy "przytrzymam" rzepke palcami i robie wypros/przeprost/szybkie kopniecie bólu nie ma! Moze klopt wlasnie z wiezadlami rzepki albo sciagnami? Znacie jakeis dobre cwiczenia zeby wlasnie wzmocnic te czesc czyli przyczepy/sciagna rzepki dolne goleniowe bo na glowe przyscrodkowa 4 glowego cos tam wiem ;)


Zmieniony przez - TheBill777 w dniu 2013-06-07 16:12:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
częstym powodem takich przeskakiwań,nieprawidłowego toru ruchu rzepki jest też dysbalans mięśniowy między mięśniami z przodu uda i z tyłu uda.Da się to łatwo ocenić w dobrym gabinecie fizjo,zmierzą dynamometrem albo elektromiografem mięśnie w kończynie operowanej,porównają do zdrowej i już jest jakaś wskazówka,nad czym trzeba pracować.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chrupiący bark !

Następny temat

Omacor

WHEY premium