SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik treningowy młodziana.

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 101371

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Icarium, nie chodzi o dłuższy zakres ruchu w unoszeniu nóg w leżeniu przodem, a o to by nie opuszczać nóg poniżej poziomu przez co utrzymać stałe napięcie i wytworzyć jeszcze większą siłę.
Nogi unosimy od poziomu do jak najwyższej pozycji. Nie wolno, ale poprzez zamach, pamiętając by nie schodzić poniżej poziomu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja rozumiem, ze on lezy na pufie na brzuchu i unosi nogi w gore od podlogi do poziomu i tutaj zakres ruchu ma duze znaczenie. Jezeli natomiast lezy na plecach to masz racje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Nie pisałem nic o leżeniu na plecach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chłopaki leżę na plecach, a dokładnie to blisko mi do dragon flagi na tej pufie, bo naprawdę mała powierzchnia ciala lezy na pufie. Co do unoszenia, zaczynam powtórzenie od ułożenia poziomo nóg i do góry. Opuszczam do poziomu (ogromne napięcie) i to jest dopiero wejście do 2 powtórzenia, czyli unoszenia znów do góry nóg. Robię to powoli parę sec opuszczanie, parę sec podnoszenie. Nic zamaszyście, nic na tempo. Powoli dokładnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
wiśnia, a kto kazał Ci leżeć na plecach? Miałeś leżeć na brzuchu byś trenował prostowniki pod planche, a nie brzuch.. Brzuch Masz na drążku..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No tak brzuch to robię dzień wcześniej, właśnie dlatego zastanawiałem się dłuższą chwilę co ja wyrabiałem. Teraz w czwartek poprawię się :F i zrobię wgl inne ćwiczenie.. W sensie Unoszenie Nóg Leżąc na Brzuchu.
Trochę się wtedy zakręciłem z tym w tamtym tygodniu, bo ciężko było ogarnąć mi mózg do myślenia jeszcze nad ćwiczeniami. Teraz luźniejszy tydzień to normalnie będę funkcjonował i nie dojdzie do takich błędów. Co prawda raz tak zrobiłem, więc nic się nie stało.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Trening nr 51.
1.5/5/5/5/5/5 Podciąganie Nachwytem Niesymetryczne
2.5/5/5/5/5 Dipsy
3.5/5/5/5/5 Przyciąganie prostych nóg do drążka (stopy do drązka, nogi proste)
4.5/5/5/5/5 Archerki
5.5/5/5/5/5 Pół-pistolety
6.15s/15s/15s/15s L-Sit - Ziemia
7.30sec/30sec/30sec/30sec Plank na jednej ręce i nodze (bez przerw, zmiana ręki i nogi po prostu)
+
Rozciąganie ze strony:
http://www.kulturystyka.pl/atlas/stretching.htm


Całkowity czas treningu: ( z rogrzewką i stretchingiem)
1:16:11(h:mm:ss)

Przerwy:
1. 2min/2min/2min/2min/2min
2. 2min/2min/2min/2min
3. 1min/1min/1min/1min
4. 1min/1min/1min/1min
5. 2min/2min/2min/2min
6. 1min/1min/1min/1min
Pomiędzy ćwiczeniami: (1. a 2. itd..)
2 minuty

Moje trzy grosze....
Podciąganie niesymetryczne - > Dziś wziąłem od szlafroka pasek złożyłem na 2 części i pogrubiłem go, że tak się wyraże przez tą czynność. Utrudnione dziś zostało to ćwiczenie. Dobrze mi szło. Ręka w miarę nisko.
Dipsy - > Dziś = 1 dips - 6 sekund, dlatego mniej. Wolę robić 5 dokładnych, aniżeli 8 do wyczerpania. Zależy mi na sile
Archerki - > ZRobiłem o 1 powtórzenie mniej, nie to nie regres ;d Spowolniłem ruch i od razu nabrało nowego znaczenia całe ćwiczenie.
Przyciaganie prostych nóg do drążka - > Szczerze Wam powiem, że zamienie na unoszenie nóg leżąc na plecach. Wtedy lepiej czuje brzuch, a tutaj dociągnąłbym do 10-siątki, ale bez sensu. Trochę idę standardową 5x5 (do 5 powtórzeń i szlifuje technikę)
Pół-pistolety - > Zmniejszam obiekt od następnego treningu.
Pozycje statyczne:
L-Sit - > Masaaaakraaa! Dziś 1 seria to polegało na -
palce na ziemi - podnosiłem śródręcze i na samych palcach cisnąłem. To chyba poziom hard.. Przynajmniej dla mnie i moich przedramion. 2 serie podobnie, ale 3 i 4 już normalnie, bo za dużo siły w to wkładałem i wychodziło na samych palcach... ;d
Plank - > Dobre ćwiczenie, nie narzekam. Napinka ciała jest, trzymam cały czas, bez przerw.. No takie ćwiczonko 4fun. Uczy mnie panowania nad własnym ciałem i równowagą.

Pozdrawiam!!!
Motywacja to podstawa, ale dziś to przesadziłem.


Zmieniony przez - wisnia w dniu 2013-11-25 20:14:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 729 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4267
A możesz robić elbow dipy? Tylko, że powoli?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Powinienem dać radę. To jest do sprawdzenia. Na 100% technikę ogarnąć muszę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 802 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11706
Podciąganie niesymetryczne to 5 na jedną stronę 5 na drugą czy w sumie 5 powtórzeń i tak na zmianę?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

6 Weidera - Pytanie

Następny temat

Split w domowych warunkach do oceny

WHEY premium