SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik treningowy młodziana.

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 101305

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Do tego dążę, ale progresja jaką ja wymyśliłem zakłada że :
Poręcze 4 x 15sec ->>
Uchwyty do Pompek 4 x 15 sec ->>
Ziemia 4 x 15sec ->>
Później jak już na lajcie zrobię to na ziemi po 4 x wezmę się za 3x 20 jadąc od samej góry do dołu i pocisnę tak, przez 2x 30 sec ---> 1 x 1min na ziemi?
Głupia teoria? :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
4x15sek będzie ok, więcej nie rób.
Jak już dasz rade tyle na ziemi to potem staraj się mieć tułów prosto, z rękoma wzdłuż tułowia, a nogi lekko powyżej poziomu, potem zwiększaj wysokość nóg, aż uda Ci się mieć stopy wycelowane w sufit(do tego trzeba troszkę wysunąć tyłek w przód).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To mi nawet ułatwiłeś hehe :D Troszkę mi zreperowaliście psychikę z tym L-sit.. ;P Dzięki za zainteresowanie tematem.
Co do V-Sit tutaj potrzebne będzie dodatkowe rozciągnięcie hmm ?? a więc niedługo będzie rozpoczęcie nauki owej figury.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
No taki V-sit, ale niektórzy mogą mylić to jako ten, gdzie nogi trzyma się rozkraczone.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mnie interesuje bardziej ze złączonymi. Sugestie związku z tym ? Przydadzą się na 100%, bo nigdy nie próbowałem tej figury. Na drążku to przyciąganie prostych nóg symuluje pracę ciała w tej pozycji troszkę..
http://www.youtube.com /watch?v=GbZeD4q_cSE
Usuń spacje. Co uważacie o tym ? Kiedyś znalazłem i myślę że to jakiś bardziej ogarnięty poradnik.

Tymczasem
Idę walnąć w kimono. Jutro po-odpisuje oraz w razie czego popytam, a dziś trzeba zregenerować się. ;P
Dobranoc.

Zmieniony przez - wisnia w dniu 2013-11-18 23:23:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Później unoszenie nóg sobie utrudnij nie opuszczając ich do końca tylko do poziomu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Z tą poziomką w unoszeniu nóg poczekam troszkę hehe :D Może spróbuje jutro, się zobaczy. W sumie te 5 powtórzeń robie, jak teraz dodam taką wariacje to mieśnie będą paliły ostro!!
Rozciąganie zacznę na 2 obwody prowadzić od jutra. bo teraz robiłem jeden z trzymaniem ustalonych pozycji od 20-30 sekund. Dużo ich było, teraz dodam sobie jeszcze 2 raz tyle to skoczy może gibkość do góry. Chociaż nie dużo oczekuje od swojej gibkości, ale odrobinka więcej tego.. nie pogardziłbym w każdym razie^^
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Trening nr 47.
1.5/5/5/5/5/5 Podciąganie Nachwytem Niesymetryczne
2.8/8/8/8/8 Dipsy
3.6/6/6/6/6 Archer pompki
4.5/5/5/5/5 Przyciąganie prostych nóg do drążka (stopy do drązka, nogi proste)
5.15 sec/15 sec/10 sec/10 sec L-Sit (w adnotacji niespodzianka)
6.5/5/5/5/5 Pół-pistolety
7.20sec/20sec/20sec/20sec Plank na jednej ręce i nodze (bez przerw, zmiana ręki i nogi po prostu)
+
Rozciąganie ze strony:
http://www.kulturystyka.pl/atlas/stretching.htm

Całkowity czas treningu: ( z rogrzewką i stretchingiem)
1:13:07(h:mm:ss)

Przerwy:
1. 2min/2min/2min/2min/2min
2. 2min/2min/2min/2min
3. 1min/1min/1min/1min
4. 1min/1min/1min/1min
5. 1min/1min/1min/1min
6. 2min/1:30min/1min/1min/1min
Pomiędzy ćwiczeniami: (1. a 2. itd..)
2 minuty

Moje trzy grosze....
Podciąganie niesymetryczne - > Wziąłem stary plecak, 2 ramiona z 2 stron, złapałem podchwytem ręką *raz lewą, raz prawą, w zależności od serii* i zrobiłem sobie po 5 powtórzeń, było dobrze i nie miałem problemu ze zrobieniem tego. Czułem mięśnie.
Dipsy - > świetne ćwiczenie, nie mogę narzekać. Popaliło moje tricepsy przez zwolniony ruch, który dał nowy bodziec.
Archerki - > Lajtowo - nic dodać, nic ująć.
Przyciaganie prostych nóg do drążka - > Troszeczkę brakuje do ideału. Poczekam z dodawaniem powtórzeń, póki co jeszcze muszę poprawić gibkość..
Pół-pistolety - > nie było źle, wczoraj tak po prostu zrobiłem jeden pistolet na prawej nodze. Brakujeee dużo wprawy. Powoli do celu^^
Pozycje statyczne:
L-Sit - > Obiecana niespodzianka - Zrobiłem na ziemi ^^ W ostatnich dwóch odpuściłem, bo styrany byłem dipsami i pompkami. Nie wiem czy nie dać na początek treningu statyków. Może przyjemniej byłoby. Jak uważacie? Wycisnąłbym te 15, ale poprzednie ćwiczenia zsumowały swoją moc i nie dały mi szans na 4 x 15.. Nie narzekam z 15/15/10/10.
Plank - > trzymałem 20 sec, napiąłem mieśnie i jakoś poszło. Może dodam jeszcze 5 sec bez przerw żadnych ^^

Zmieniony przez - wisnia w dniu 2013-11-20 21:59:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Jeżeli robisz rozgrzewkę i lepiej Ci leży, jak uważasz. Ja statyki zostawiłbym na koniec.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
łohohoho na końcu statyki to tylko na dobicie mojego ciała = P Zresztą jeszcze zobaczę po sobotnim treningu, wtedy dokładnie pomyślę o tym gdzie i jak to umieścić. Tylko że gdyby były na początku byłoby łatwiej. Taki mały dylemat mam;/
Ps. Teraz na ziemi czuje brzuch 3 x tak aniżeli na uchwytach do pompek. Do tego dochodzą nogi, żeby je utrzymać nie jest łatwo. Nadnaturalnie moje ciało się zachowuje przy tym, bo gibkość pozostawia wiele do życzenia.. Co prawda daje rade, po 2 serii jest najgorzej. Sami zauważyliście w rozpisce.

Zmieniony przez - wisnia w dniu 2013-11-20 22:17:02
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

6 Weidera - Pytanie

Następny temat

Split w domowych warunkach do oceny

WHEY premium