SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik treningowy młodziana.

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 100472

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Oki. kołyski - czyli bujać się po prostu w tej pozycji ta ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 802 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11706




Tak albo z rękami za sobą(za głową) i staraj się utrzymywać to napięcie mięśniowe w brzuchu, bo to jest najbardziej istotne w kołyskach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
A nawet do głowy mi nie przyszło by tak trzymać ręce w pozycji hollow body. Ręce za głową mi nie pasują ze względu na takie uczucie ocierania o siebie spoconych rąk i szyi ;D A teraz spróbowałem i było ok. Tylko będę musiał dołożyć obciążenia, na klatkę i uda bo 30 sekund nie robi żadnego problemu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 802 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11706
To do 60 sekund jak w Foundation 1, chociaż są wątpliwości co do takiej ilości, że napięcie się traci już po 30.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dobra dzięki, teraz już wszystko rozumiem. Z tym napięciem różnie słyszałem, że nawet dobrze byłoby trzymać trudne pozycje 10-15s, a te łatwiejsze po 30s max. Oczywiście w kilku seriach


Zmieniony przez - wisnia w dniu 2014-05-15 16:10:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Ale jak może się utracić napięcie? ;P Robiłem ponad 30 sekund i nic się nie utraciło. Siłą napięcia spada z każdą sekundą to wiadomo, ale ginie dopiero gdy nie możesz już go utrzymywać i opadasz na ziemie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 802 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11706
Czytałem po prostu opinie, że robiąc po 60 sekund takiego spięcia jest ciężko oddychać, i napięcie spada, ale nie do 0. Ja robiłem 4x15 i to przez krótki okres czasu hollow, więc sam z własnych obserwacji nie mogę nic więcej powiedzieć. Tylko tyle, że ćwiczenie jest bardzo dobre na brzuch, tak samo jak plank(deseczka).

Różne masz warianty hollow:

1) - pozycja statyczna

2) - w tej pozycji robisz kołyski - według Foundation 1

3) - pozycja statyczna

4) - klasyczna sylwetka gimnastyczna w pełnym 'zakresie' - również statyczna.

Zmieniony przez - WŚ w dniu 2014-05-15 16:22:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
To wiadomo, że przy spinaniu cały czas oddychać musimy inaczej, bardziej płytko. Ale czy tracimy oddech tak by nie oddychać w ogóle? Po minucie to nie występuje u mnie, po większej ilości też nie zauważyłem u innych. Ja na ogół nie robię długich statyków, ale widziałem osoby, które robiły ponad minutę i nikt się nie skarżył na brak oddychania.

Te hollow body to progresja, jedne są cięższe od drugich..

Zmieniony przez - MojeImie w dniu 2014-05-15 16:24:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 802 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11706
No tak, progresja. Czasem warto wykonać 1 krok w tył, aby potem zrobić 2 do przodu :D

Co do tego braku oddychania to mój błąd, bo nie dopisałem, że chodzi konkretnie o treningi z F1, gdzie nie ma przerw, a raczej podczas przerw między seriami robi się inne ćwiczenie, więc idzie się zajechać przy masterowaniu jakiegoś ćwiczenia na 5x60s.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Bo w f1 nie trenujemy czysto siłowo.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

6 Weidera - Pytanie

Następny temat

Split w domowych warunkach do oceny

WHEY premium